Skandal na posiedzeniu komisji opiniującej kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza do TK

Skandal na posiedzeniu komisji opiniującej kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza do TK

Nowy przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Marek Ast z PiS idzie w ślady swojego poprzednika na tym stanowisku, czyli Stanisława Piotrowicza. W trybie ekspresowym, ograniczając czas posłom opozycji na zadawanie pytań i wreszcie wykorzystując przewagę posłów partii rządzącej doprowadził do pozytywnego zaopiniowania kandydatur Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza do TK.

 

Wcześniej odbyła się burzliwa dyskusja. Poseł KO Michał Szczerba pytał m.in. Pawłowicz: – „Czy pani jest wciąż członkiem partii PiS? Czy nadal pani uważa, że kobiety, które uczestniczyły w strajku kobiet to „ulicznice”, „wykolejone kobiety”. Zacytował też tweeta Pawłowicz o Donaldzie Tusku, w którym była posłanka nazywa go „rudym, niemieckim szatniarzem”.

Krzysztof Śmiszek z Lewicy dziękował za „upudrowane życiorysy” kandydatów odczytane na posiedzeniu komisji. Kpił, że Piotrowicz to „Konrad Wallenrod z PRL-u”, a Pawłowicz to ekspertka od prawa europejskiego.

Zacytował też Pawłowicz: – „To nie jest już wiek… cierpi się na różnego rodzaju żylaki, choroby, zaburzenia krążenia, jakieś zmiany charakterologiczne… To wymaga już odpoczynku, wzięcia się za ogródek…”. A to oczywiście w kontekście wątpliwości, czy ona i Piotrowicz, mając po 67 lat, mogą kandydować do TK.

 

Na pytania zaczęła odpowiadać Krystyna Pawłowicz, która krzyczała do mikrofonu, mówiła, że nie zamierza się wycofywać z żadnej wypowiedzianej przez siebie opinii i atakowała personalnie posłów opozycji. Kilku z nich reagowało, a wiceprzewodnicząca komisji Kamila Gasiuk-Pihowicz prosiła, żeby Pawłowicz mówiła spokojnie.

Przewodniczący Ast stwierdził na to, że posłowie przerywają kandydatce, zamknął dyskusję i zarządził głosowanie nad obiema kandydaturami. Większością głosów posłów PiS obydwoje zostali „przepchnięci”. Dodajmy jeszcze, że Piotrowicz w ogóle nie odpowiedział na pytania.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
20 listopada 2019 22:03

„Polskość to wolność, polskość to solidarność, polskość to normalność”. Premier Morawiecki. Bez komentarza.

Marek
Marek
20 listopada 2019 22:51
Reply to  Waldemar

Jak się odczyta słowa właściwie słowa nałogowego kłamcy to ma 100% racji. Polskość to niewolniczość (mentalna i fizyczna), to nepotyzm, cwaniactwo i dbanie tylko o swoje, i polskość to nienormalność.
Wszystko pasuje.

Laurenty
Laurenty
20 listopada 2019 23:54
Reply to  Waldemar

…normalne chamy…

Anda
Anda
21 listopada 2019 08:13
Reply to  Waldemar

Ja bym powiedziała tak: do takiego TK to naprawdę wszystko jedno kogo wybiorą, to instytucja obecnie bez znaczenia, może być powołany nawet menel z pierwszych lepszych krzaków pod sklepem całodobowym. To co oburza, to ciężkie pieniądze, które ten buc i pani-plugawe-usta dostaną na nowych stanowiskach.

Jantar
Jantar
20 listopada 2019 22:57

Przecież mówiłam od samego początku, jak tylko padły te kandydatury, że Kaczyński z jakiegoś powodu bardzo ich tam potrzebuje w TK. Można się tylko domyślać, co mają Kaczyńskiemu przepchnąć, bo nie mam żadnych wątpliwości, że tak właśnie będzie. Oboje wielokrotnie krzyczeli, że „interes partii i prezesa jest najważniejszy, stoi absolutnie ponad wszystkim”. Obstawiam więc, że może wręcz chodzić o zamach stanu i zmianę Konstytucji bez większości konstytucyjnej i bez żadnego referendum, żeby Kaczyński ze swoją partią, czyli marionetkami i kościelną przystawką, mieli zagwarantowaną władzę na dziesięciolecia.

antyuzurpator
antyuzurpator
21 listopada 2019 08:46
Reply to  Jantar

Kucharka „dobrowolnie” zrezygnuje ze stanowiska, a jej następcą będzie piotrowicz, natomiast pawłowicz będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami (tym bardziej, że wkrótce wyłączą nawet te kamerki przemysłowe).

Marek
Marek
20 listopada 2019 23:00

Skandalem jest to, że pisowscy posłowie nie są zainteresowani opiniami ekspertów czy ci kandydaci w ogóle spełniają wymogi formalne. Skandalem jest, że posłowie reprezentanci polaków nie mają własnego zdania i jak barany głosują tak jak kaczorek dyktatorek im karze.
To są prawdziwe skandale. Jesteście z siebie zadowoleni „wyborcy” pisu? Gdy Polska w końcu upadnie to będzie WASZA wina, wy ich wybraliście wiedząc kim są. Bo my „lewacy” i inni inteligenci od dawna was o tym informowaliśmy.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
20 listopada 2019 23:25

Paradoksalnie, wybór Pawłowicz i Piotrowicza do TK byłby korzystny dla opozycji!
Dlaczego? Bo byłby to wybór obarczony wadą prawną, więc w sprzyjających okolicznościach (po utracie przez PiS władzy) można by te osoby, bez oskarżeń o niekonstytucyjne skracanie ich kadencji jako sędziów TK, usunąć z Trybunału. A dopóki PiS jest u władzy, Przyłębska tańczy tak jak jej Kaczyński zagra, i czy będzie tam Pawłowicz z Piotrowiczem, czy Kowalska z Malinowskim, nie ma większego znaczenia.

Stanisław
Stanisław
21 listopada 2019 04:34

Banda złoczyńców.

Ryszard
Ryszard
21 listopada 2019 12:33

„Kobiety o wiek się nie pyta?” Nie wiem, jaki miałby być tego powód, poza małomiasteczkową galanterią. Ale nie w tym rzecz – nie kobietę pytano, ale kandydata na bardzo ważny urząd w państwie. Inna sprawa to wątpliwości, czy ten ktoś, to faktycznie płeć żeńska. Niektórzy o tej osobie mówią „kobiton”.

Aaa
Aaa
21 listopada 2019 18:01

TK Tuczarnia Knurów

Lady Zgaga
Lady Zgaga
21 listopada 2019 22:36

To skandal, zeby przeterminowane osoby pokroju Piotrowicza zagorzalego komunisty i Pawlowicz, agresorki promujacej chamstwo przepychano na stolki sedziowskie, kiedy to wlasnie wiek zawazyl o tym, ze czesc sedziow zostalo pozbawionych pracy! Zeby parchy na duszy byly widoczne na twarzy, to by owi kandydaci wygladali jak krokodyle na plazy!