Skandal. Rządzący nie wpuścili kandydatki na RPO na galerię sejmową

Skandal. Rządzący nie wpuścili kandydatki na RPO na galerię sejmową

Kadencja RPO, Adama Bodnara skończyła się 9 września. Dni mijają, a my wciąż czekamy na decyzję, kto zostanie jego następcą. Wydawało się, że największe szanse ma kandydatka KO i Lewicy, mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz. Wsparło ją również prawie 700 organizacji społecznych.

 

Mimo, że Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zaopiniowała jej kandydaturę negatywnie, to jednak wczoraj Sejm miał się zająć tym tematem, ale…nieoczekiwanie usuną ten punkt ze swoich obrad.

I tutaj wydarzyło się coś, co w państwie o normalnych standardach politycznych nigdy nie powinno mieć miejsca. Kandydatka czekała na korytarzu aż Sejm podejmie decyzję i zajmie się wyborem następcy Adama Bodnara.

Krzysztof Śmiszek nie ukrywa swojego oburzenia, pisząc „to jest po prostu upadek państwa… próbowałem wyprowadzić kandydatkę na galerię sejmową. Na próżno. Bez względu na to, kto byłby kandydatem, każdemu należy się szacunek. Smutne”, a reporter TOK FM, Jakub Medek pyta „Który dobrozmianowiec opowiadał, że szacunek do kobiet wpisany jest w polską tradycję”.

 

Również Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej” odniósł się do tej sytuacji. Wprawdzie rozumie, że „PiS nie chce wybrać pani Rudzińskiej-Bluszcz. Ale czy ten niewybór musi być powiązany z pokazaniem pogardy, czymś na zasadzie „my tu pany”? Nie dało się grzecznie załatwić całej sprawy, podziękować za zgłoszenie, uścisnąć dłoń itd.?”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jedno jest pewne. Widok kandydatki na RPO, siedzącej na podłodze sejmowego korytarza już stał się symbolem dzisiejszej Polski, w której polityka sięgnęła dna. Jakie ma być to społeczeństwo, gdy partia rządząca pokazuje mu tylko butę, chamstwo i prymitywizm?

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MArekMarekWaldemarStary Wujgreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
greg

Chamy zachowują się i podejmują wszelkie działania po chamsku. Już tak mają.

Stary Wuj
Stary Wuj

Poddani właścicieli PRL-bis maja łykać pińćsety i morda w kubeł. Po co im jakiś niedorzecznik? Żeby nam głowę zawracał? My tu sami mianujemy RPR = Rzecznika Partii Rządzącej. Aha! A władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy! Jasne?

Waldemar
Waldemar

Szarmancki prezes od cmokania kobiet w rączkę nie zareagował? No cóż, takie są standardy obowiązujące w Sejmie, gdzie poseł Szczerba za wejście na mównicę z plakatem został wykluczony z obrad. Doprawdy, nie żądajmy kultury od PiS, bo jej nie znajdziemy.

Marek
Marek

Jest to bez wątpienia oznaka pogardy dla standardów, ale i tak za większą i bardziej bulwersującą oznakę uważam niedopuszczenie kandydatki do głosu na komisji mającej rekomendować kandydaturę. Najwidoczniej przewodniczącego i części komisji nie interesuje co ma do powiedzenia kandydatka i co sobą reprezentuje. Najwidoczniej jej kandydaturę już odrzucono w ukrytych, potajemnych, zakulisowych rozmowach całkowicie zgodnie z głoszonymi hasłami transparentności, jawności działań i udziale suwerena.

MArek
MArek

Mogła się położyć. Byłoby bardziej dramatycznie.