Skandal! Sędzia Tuleya pozbawiony immunitetu!

Sędzie Igor Tuleya w dalszym ciągu z immunitetem. Izba Dyscyplinarna podjęła decyzję

Izba Dyscyplinarna SN uchyliła immunitet sędziemu Igorowi Tulei. Co to oznacza? Prokuratura będzie mogła mu teraz postawić zarzuty… Jednocześnie postanowiono zawiesić Tuleię w obowiązkach i obciąć mu pensję o 25%.

 

Sprawa immunitetu Tulei była już rozpatrywana przed ID SN w czerwcu br. Wówczas sędziowie tego organu nie zdecydowali jednak o odebraniu mu ochrony  – ID SN zmieniła zdanie dopiero po wniesieniu skargi przez prokuraturę.

Sędzia Tuleya nie zamierza uznawać kontrowersyjnego orzeczenia.

Żaden polityczny sąd nie może odsunąć mnie od orzekania. Jestem sędzią europejskim, nie uznam orzeczenia Izby Dyscyplinarnej, niezależnie, co się wydarzy, będę nadal orzekał. Prawo europejskie nie może ustępować przed bezprawiem” – powiedział w komunikacie wydanym przez Iustitię jeszcze przed decyzją ID SN.

 

Orzeczenie ID SN jest konsekwencją słynnego postępowania Tulei ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej. Sędzia pozwolił wtedy mediom na zarejestrowanie ustnego uzasadnienia postanowienia w tej skomplikowanej polityczno-konstytucyjnej sprawie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Większość parlamentarna w sposób zaplanowany, zdecydowany, konsekwentny, po prostu: z pełną premedytacją, naruszała reguły konstytucyjne” – powiedział wówczas. Zacytował również skandaliczne wypowiedzi posłów z ramienia PiS.

Prokuratura chce ukarać Tuleię za wpuszczenie dziennikarzy na salę sądową, ponieważ, w jej odczuciu, doprowadziło to do ujawnienia niezwykle ważnych informacji ze śledztwa i zeznań złożonych przez świadków.

/nt/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
19 listopada 2020 08:27

Według mnie ten pisowski cyrk potrwa jeszcze kilka miesięcy. Pozbawienie immunitetu sędziego Tuleyi w tym momencie stanowi już tylko jeden z elementów syndromu konającej i kąsającej bestii. To symbol bezsilnej wściekłości pisiorów, którzy i tak doskonale wiedzą, że nie mają żadnej możliwości wsadzenia Tuleyi do więzienia. Niebawem może nadejść czas, kiedy sędzia Tuleya będzie rozpatrywał wnioski o uchylenie immunitetu tzw. izbie dyscyplinarnej, a zapewne też i wnioski o wydalenie z zawodu sędziego. Dlatego Kaczyński pieni się z bezsilnej wściekłości czemu dał wczoraj wyraz krzycząc, że gdyby była „prawdziwa” demokracja, siedzieliby w więzieniu. Po raz pierwszy opozycja zareagowała, jak trzeba – śmieli się z niego.

Jantar
Jantar
19 listopada 2020 11:01

Drogi Maćku, nie zgodzę się, że Kaczyński będzie skończony w ciągu kilku miesięcy. Ja to wszystko odczytuję niestety inaczej, No bo co my tu mamy tylko z ostatnich 2-ch dni. Po pierwsze weto budżetu unijnego. Po drugie immunitet sędziego Tulei. Po trzecie pałowanie protestujących kobiet na ulicach i potraktowanie ich gazem łzawiącym. Po czwarte wrzaski Kaczyńskiego w Sejmie do opozycji, że nie nie ma prawa jej być w parlamencie. Po piąte wypowiedzi biskupów i pisowców broniących Dziwisza i wrzeszczących o ataku na święty kościół. Po szóste przywrócenie wszystkich buntowników, żeby nadal mieć większość w Sejmie. To wszystko razem sugeruje tylko jedno: Kaczyński nie ma już absolutnie żadnych hamulców i do końca roku będziemy poza Unią, ze zdelegalizowaną opozycją, nową Konstytucją i jego rządami dyktatorskimi w pełnej krasie. Przypomnij też sobie o laurce dla ONR-u za obroną kościoła i religii, a teraz jeszcze widzę artykuł, że narodowcy uczą się pilnie strzelać. Po co im to potrzebne w czasie pokoju w państwie demokratycznym? To chyba jasne jak słońce, że Kaczyński wie, że wojsko stanie przeciwko niemu i potrzebuje bojówek narodowców, żeby utrzymywać porządek, czyli trzymać społeczeństwo za mordy. Skoro już posunął się do pałowania kobiet i młodzieży to już nic go nie powstrzyma.

Jantar
Jantar
19 listopada 2020 12:09

Edit: W Sejmie minister od służb oskarżył Czarzastego, że pobił (!!!) policjanta. To teraz należy się spodziewać zgłoszenia odebrania immunitetu Czarzastemu i zarzutów karnych. Zapowiadali przecież, że każdy, kto podniesie rękę na policjanta, będzie miał zarzuty karne i minimum 3 lata bezwzględnego więzienia, bo Ziobro zaostrzył kary.

Maciek123454321
Maciek123454321
19 listopada 2020 13:53
Reply to  Jantar

A Czarzasty tylko się śmieje z tego.

HerodAntypis
HerodAntypis
19 listopada 2020 08:58

Wyimaginowana izba namaszczona przez wątpliwego prezydenta zabiera immunitet prawdziwemu sędziemu za spreparowane przewiny.

daroo
daroo
19 listopada 2020 09:02

Ok piłka po stronie TSUE kolokwialnie mówiąc „sprawdzam” czy pogróżki o karach finansowych to tylko czcza gadanina

Maciek123454321
Maciek123454321
19 listopada 2020 10:46
Reply to  daroo

Zwracam Koledze uwagę, że TSUE póki co wydał postanowienie o ZABEZPIECZENIU, a nie WYROK. Będzie wyrok, będą sankcje. Ani TSUE, ani KE nie będą się już z pisiorami ani orbanowcami patyczkować