Skandaliczna sonda TVP Info na temat lekarzy rezydentów (film)

W TVP - arogancja i chamstwo w cenie.  Łukasz Sitek znowu na wizji

Oddany duszą i ciałem „dobrej zmianie” Łukasz Sitek, reporter TVP Info, wsławiony już niewybrednym atakiem ulicznym na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, „błysnął” nowym wyczynem.

Podczas gdy trwa strajk lekarzy rezydentów, domagających się godziwych warunków życia i pracy oraz poprawy standardów leczenia Polaków, Sitek ruszył na ulice Warszawy z prowokacyjną sondą, szczując na młodych medyków. Pytał przechodniów o to, czy lekarze w Polsce „klepią biedę”. – „Czy zna pan/pani jakiegoś biednego lekarza?”. Odpowiedź była oczywiście jedna: – „Nie”.

Sonda odebrana jako czysta manipulacja wywołała falę oburzenia w mediach społecznościowych. Bo każdy, kto myśli zdroworozsądkowo dobrze wie, że inna jest sytuacja doświadczonego lekarza, inna początkującego rezydenta, często pracującego ponad siły, za marne wynagrodzenie. 2-3 tysiące złotych za odpowiedzialną i stresującą pracę po wieloletnich, wymagających wyrzeczeń studiach – to oczywista kpina.

Reakcja internautów jest więc jednoznaczna: – „Prymitywna nagonka i manipulacja” – tak nazywają materiał TVP Info. Pojawiają się też głosy o „propagandzie” i „żenadzie”. – „Coraz bardziej żałosne”, „Poniżej dna, dużo niżej” – piszą internauci na Twitterze i Facebooku. Nie brakuje też uszczypliwości. Niektórzy w odwecie proponują sondę w stylu: „Czy dziennikarze TVP zarabiają za dużo?”.

To nie pierwszy kontrowersyjny materiał TVP Info. Kilka tygodni temu stacja postanowiła zapytać przechodniów, kto ich zdaniem powinien zostać premierem Polski. Wtedy również dziennikarz zadawał stronnicze pytanie i pokazywał wyłącznie jeden typ odpowiedzi. A chodziło o to, czy premierem Polski powinien być Grzegorz Schetyna czy Rafał Trzaskowski. Prawidłowa odpowiedź brzmiała: „żaden z nich”.

Jeszcze wcześniej na antenie informacyjnego kanału Telewizji Polskiej pojawiła się uliczna sonda dotycząca Donalda Tuska. Nietrudno zgadnąć, że większość pytanych wypowiedziała się o szefie Rady Europejskiej negatywnie.
(Źródło: naTemat, wp.pl)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Skandaliczna sonda TVP Info na temat lekarzy rezydentów (film)"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar

Najwyraźniej Łukasz Sitek wciąż jeszcze „klepie biedę” i ta jego „sondażowa” działalność to taki rodzaj strajku głodowego, aby zwiększyć swoje zarobki. Każdy orze jak może.

shaq

Nawet nie będę tego gnojka oglądać.

Pisiaczek

Przecież ten biedny nieudany propagandzista nie jest dziennikarzem, to tylko propagandzista.

Zatrudnili jako reporterów młodych PiSmakerów, którzy wsławili się urządzaniem pościgów z mikrofonem za posłami opozycji i pokazywaniem środkowych palców protestującym pod Sejmem.

Tym facetom warto polecić powtórkę z historii, związaną z prezenterami TV stanu wojennego, np. niejakim Markiem Tumanowiczem, którego nazwisko stało się synonimem najniższego stopnia wojskowego. Krótka sława i profity, a smród i brak luster w domu pozostaje na całe życie. Krótka sława i profity, a smród i brak luster w domu pozostaje na całe życie.

Zwinka
Cyryl to Cyryl, ale te jego Metody …jak mawiano za PRLu ( starsi wiedzą, o co chodzi, młodsi niech się dowiedzą) …Trochę obok tematu, za co przepraszam, ale akurat drużyna Dobrej Zmiany w TVP robi, co ma robić (lepić z gliny pisoludki ) i tyle. Zajmę się Robertem Górskim i jego „Uchem prezesa”, którego nowy odcinek przed chwilą obejrzałam, myślę że po raz ostatni. Pisała o nim dwa dni temu pani prof. Magdalena Środa ale skorzystam z tego miejsca, bo jest bliższe. No cóż. Po Schetynie, czy Petru można sobie jeździć do woli, bo to bułka z masłem, ale zrobienie… Czytaj więcej »
magdalena

Proponuję za autorem tekstu przeprowadzić sondę: Ile zarabiają „dziennikarze” w TVPis i dlaczego tak dużo. Przecież „wystarczy nie kraść, a pieniądze się znajdą”. Kto więc nakradł w PISie, że nie ma pieniędzy dla lekarzy? Odpowiedź nasuwa się sama: WSZYSTKIE PISIORY!!!

jola

w pewnym szpitalu w południowo-wschodniej Polsce żaden lekarz z dyżurami nie zarabia poniżej 10,000 zł na rękę, więc jak się to ma do tych którzy też są po studiach i zarabiają 1400 zł ??? ale regularnie co roku strajkują..

smętek

Rozumiem, że troll i cudze pieniądze liczyć potrafi.

Zwinka

Kochana Jolu, czy jak Ci tam ode chrztu świętego, a co to za problem zostać lekarzem i też spijać ten miód ???Przecież to pikuś. Proste ?

ANTYMOHER

nooo,panie redaktorze Sitek jak tak to nic tylko studia na akademii medycznej!!!!!!!!!!!poprawi pan sobie status społeczny ,kasy jak lodu……….przecież tak dobrze mają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tyrają po 350h żeby się utrzymać ,pozostali pracownicy służby zdrowia też!!!!!!To księciunio nadal przekonany jest o tym ,że personel służby zdrowia to jego poddani i za miskę ryżu ma harować!!!!!!!!!PYTANIE-Za ile zrobił pan tą robotę?kto był zleceniodawcą?????????????Pozdrawiam.

Marcin33

Pytanie do kolejnej sondy proponuję tekie: ‚Czy zna Pan/Pani jakiegoś biednego księdza?’. Jak sądzicie, jaką będzie odpowiedź??

Zwinka

Kto ma księdza w rodzie, tego bieda nie ubodzie.

jacek

To powiedzenie ma swoje źródło w czasach, kiedy sojusz tronu z ołtarzem… Przecież dla takiego rodu ksiądz to conajmniej prałat.

Waldemar

Sympatyczne chłopię. Mam nadzieję, że zdrówko nie dolega…

Mateusz

za długo przez prosty nos oddycha

smętek

Skąd i z czego wzięło się nazywanie każdego odpadu z mikrofonem „dziennikarzem”? W Polsce jest niewielu dziennikarzy. Są redaktorzy i publicyści oraz takie menelstwo jak Sitek, ale to nie dziennikarze!