Skandaliczne „popisy” Jacka Piekary na twitterze

Skandaliczne „popisy” Jacka Piekary na twitterze

Rodzice w całej Polsce zmawiają się już, by informować Urzędy Skarbowe o korepetycjach prowadzonych przez strajkujących nauczycieli (wiadomo, że są to często dochody, wbrew prawu, niezgłaszane). Podatek od zatajonych dochodów to 75procent!!! I co, opłaciło się grozić dzieciom?” – napisał na Twitterze sympatyzujący z prawicą autor fantasy, Jacek Piekara.

Najwyraźniej strajku nauczycieli nie popiera. Ale nie z tego jest najbardziej znany.

Przede wszystkim bowiem słynie ze swoich konserwatywnych poglądów. Ponoć już w szkole zadawał się z Rafałem Ziemkiewiczem. Głośno było o nim, gdy Lech Kaczyński zablokował Paradę Równości w Warszawie. W piśmie komputerowym „Click!” Piekara dawał wtedy upust swojej uciesze z tego tytułu.

Najgorsze jednak było to, gdy ruszył ze skandalicznymi atakami na Dorotę Wellman: „Jest udającym inteligenta i kulturalnego człowieka, przylizanym i uładzonym prostakiem, który czuje się w prawie mentorsko pouczać innych, lecz reaguje wściekłością na to, co boli najbardziej: na kpinę” – ocenił.

I to nie wszystko: „Ot, wypucowana i wymalowana dziewka stajenna, która psim swędem trafiła na salony”. Kiedy indziej napisał w kontekście Wellman, że do aborcji potrzebne jest zapłodnienie.

/jp/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

28
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
KKKjendrekRyszarierLong75Shaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Dowcip ostry jak klonica, bo umysł lotny jak furmanka.

Shaq
Shaq

A szrekowata fizys wskazuje, że w kwestiach relacji z kobietami osobnik jest raczej skazany na samowystarczalność.
Przy okazji, jakiś pisowski palant strasznie sie wysila, żeby minusować opinie pod tym artykułem.

Jabis
Jabis

PISgnojstwo z katolickim przesłaniem! Znaczy się katoli polskich nizinnych.

smętek
smętek

Może współcześni wreszcie zrozumieją, że szmalcownicy nie odeszli w siną dal wraz z końcem II WŚ.

Ryszarier
Ryszarier

Te, od Piekary to wara!

Maciek123454321
Maciek123454321

Mordimer Madderdin właśnie skazał cię na karę odszczekania tego, coś tu napisał, albo zostaniesz spalony na stosie. Wybieraj.

Maria
Maria

Cham jak wielu w PiS

Ryszard
Ryszard

Skąd Piekara i „rodzice w całej Polsce” wiedzą, że te korepetycje są nieopodatkowane? Piekara sądzi po sobie? No ale się jest koleżką Ziemkiewicza, to naprawdę ani mózgu, ani taktu spodziewać się nie można. Jeno chamstwa i prostactwa.

Zbigniew
Zbigniew

Zostawcie tego idiotę. To jest chory człowiek jak wszyscy od tego kryształowego dewelopera malwersanta 50 tysięcy złotych od swojego powinowatego czyli zięcia kleinstaina brata ciotecznego.

Maciek123454321
Maciek123454321

Niedobrze mi się zrobiło. Słowo daję. Mimo, że nie przepadam za literaturą fantasy, bardzo dobrze mi się czytało opowieści o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Ale teraz, po „popisach” tego pana, nie wezmę więcej żadnej jego książki do ręki. Co za bydlak.

smętek
smętek

W stanie wojennym Polacy odnosili Żukrowskiemu jego książki i układali pod drzwiami. Należy ogłosić bojkot dzieł Piekary.

Mateusz
Mateusz

Autor chyba nie zna kontekstu – chodzi o krążący wśród nauczycieli SMS z informacją że jeśli strajk potrwa do 15.04 to uczniowie ostatnich klas szkół średnich nie zostaną dopuszczeni do matury. Taki pomysł ma znamiona szantażu. Pomimo że popieram nauczycieli to uważam że taki SMS to grube przegięcie. I nie dziwie się że rodzice próbują”walczyć” o dobro swoich dzieci.
Inna sprawa to to, że jeśli nauczyciele postępowali zgodnie z przepisami, to nie mają co się bać skarbówki. Tych nie płacących podatku powinna zaś spotkać karta. W końcu wszyscy chcemy żyć w państwie prawa.

Miranda
Miranda

w państwie policyjnym donosy to norma a i formuła – „uczciwi nie mają się czego bać”- to tylko pierwsza część oficjalna a druga nieoficjalna to – ” pod warunkiem, że uczciwi siedzą cicho „. bo wiadomo dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. O jaki szantaż chodzi ? . Przecież trwa strajk a tylko rząd może go zakończyć dając nauczycielom, to co im słusznie należy. Rodzice , jak chcą dobra swoich dzieci , niech nauczycieli popierają .Maturzyści to dorośli młodzi ludzie , z pewnością rozumieją sytuację i to dla nich też lekcja obywatelskości również ważna , co wiedza z przedmiotów zdawanych… Czytaj więcej »

Mateusz
Mateusz

Myślę że tak jak kadrze nauczycieli należą się podwyżki, tak ucznią należy się prawo do edukacji i prawo do tego by nie martwić się o to czy matury się odbędą czy nie. Czas matur to wielki stres dla bardzo wielu młodych ludzi i uważam że to nie oni powinni teraz cierpieć za błędy naszego rządu. Jeśli chodzi o postulaty nauczycieli to zgadzam się w 100% z nimi Jeśli chodzi o termin i formę strajku to już nie. Tak samo jak nie zgadzałbym się na to by lekarze w ramach strajku przestali leczyć moje dziecko. Co do tego państwa policyjnego, to… Czytaj więcej »

Miranda
Miranda

Owszem płacę podatki , a co w zamian mam od państwa ? Kolejki do lekarza , fatalnie opłacanych nauczycieli , miliardowe dopłaty to telewizji humorystycznie nazywanej publiczną tuby propagandowej partii rządzącej , ograniczanie praw ,które gwarantuje konstytucja poprzez jej łamanie , ogromne apanaże dla funkcjonariuszy partyjnych. To nie jest okradanie obywateli ? Jeśli są przypadki nieopłacania podatku za korepetycje, to chyba skarbówki mają narzędzia do ścigania takich nauczycieli , bo przecież pracownicy skarbówek tez dostają pensje z naszych podatków i powinni swoje obowiązki wykonywać rzetelnie.. Do tego nie potrzeba szczucia na siebie obywateli , bo daleko na tym nie zajedziemy.… Czytaj więcej »

KKK
KKK

Co im się należy? Że niby podwyżki? Jak zaczną pracować na etacie po 40h/tydzień to i tak nie powinni mieć więcej. Dlaczego mają problem, że zarabiają za mało, a przy informacji o nie zapłaceniu za dni że strajkiem płaczą, że stracą przez 2 dni 500 zł? Czy ludzie naprawdę nie widzą ich ściemy?

smętek
smętek

I tak trzymać towarzysze. W państwie bezprawia wszystkie małe pionki mają żyć zgodnie z prawem. Grzecznie pytam z którym.

Mateusz
Mateusz

Wiesz smętek (używam małej litery zgodnie z oryginalnym loginem, czy mam nadzieję nie poczujesz się urażony) troszkę mało konkretnie się wypowiedziałeś, ale postara się odnieść zakładając brak złej woli i cynizmu z Twojej strony.
Chodzi tu oczywiście o prawo podatkowe i fakt że zdarzają się nauczyciele którzy od korepetycji rzeczywiści nie odprowadzają podatków, a pamiętaj proszę że że rząd nie ma swoich pieniędzy i na rozwój państwa i pomoc socjalną ( która osobiście popieram) może wydać tylko to co zbierze z danin. Zatajając więc dochody okrada się tych najsłabszych i najbiedniejszych i to jest wg mnie mega nie fajne.

Zwinka
Zwinka

Ot, taki sobie zwykły dupek.

Zbyszek
Zbyszek

Co za Piekara? Stasiu Boćwina pod sklepem też głupoty wygaduje i nikt jego pustego łba nie reklamuje. To czym ten Piekara zasłużył na waszą uwagę?

Michał
Michał

Panie Piekara. Kupiłem twoją ostatnią książkę z cyklu inkwizytorskiego. Wyjątkowy gniot! Widzę, że „talentu” starcza już tylko na prymitywne tweety. Twoja książka nie zasługuje nawet na stos. Dla niej idealnym miejscem będzie śmietnik. Jeszcze dzisiaj.

Maciej
Maciej

po prostu cham

Róża
Róża

Piekara twojej książki napewno nie kupię.

Tosia
Tosia

Zwykły „Sygnalista” który dla rozgłosu na własną matkę by doniósł

Janek
Janek

Słabo wyszło Panie Piekara… Chociaż nie popieram strajku nauczycieli w tej formie, nie Pan jest od wzywania do pisania donosów, myślałem że jest Pan na trochę wyższym poziomie

Long75
Long75

Piekara stwierdził fakty 2+2=4 nie jak u lewactwa 6 z nauczycielami ciekawe który ujawnia dochody z korków ?

Ryszarier
Ryszarier

Boli? Dobrze – ma boleć.

jendrek
jendrek

Już dla mnie twórczością pana Piekary spotykał się będę. W sławojce.