Skandaliczne słowa byłego księdza o in vitro: „nie istota, zwierzę”

Skandaliczne słowa byłego księdza o in vitro: "nie istota, zwierzę"

Piotr Natanek, były ksiądz, dba o to, aby mieć dla swoich „kazań” wierną publiczność. W 2011 roku został suspendowany przez metropolitę krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza za głoszenie poglądów niezgodnych z oficjalną nauką Kościoła. Od ponad 10 lat nie może zatem sprawować funkcji kapłańskich, jednak nadal to robi, chociaż Rada Stała Episkopatu Polski w 2012 roku przestrzegała katolików przed gromadzeniem się wokół byłego księdza i popieraniem głoszonych przez niego nauk.

 

To nie wszystko. Były duchowny posiada tytuł doktora nauk teologicznych oraz habilitację z historii, nauczał także w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Trudno mu odmówić przedsiębiorczości – w 2020 roku Natanek postawił sanktuarium we wsi Grzechynia koło Makowa Podhalańskiego (województwo małopolskie), gdzie prowadzi swoją działalność. W jego „nabożeństwach” uczestniczą wierni, a „msze” transmitowane są także w Internecie. Wzywał m.in. do tego, aby uznać Jezusa za króla Polski, a prawo publiczne podporządkować „prawu bożemu”. Episkopat wydaje się wobec tej działalności bezradny.

Ostatnio były ksiądz znów próbuje wywołać skandal. Wygłosił przemówienie, w którym podjął temat in vitro. Stwierdził w nim: Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10. przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem – powiedział były duchowny. Zostało ono opublikowane w Niedzielę Wielkanocną na kanale Ahael na YouTubie. Transmitowane są tam także inne „orędzia” byłego księdza.

 

Wypowiedź Natanka skomentował Adam Szejnfeld. – ‘Dziecko poczęte z probówki nie jest istotą, jest zwierzęciem'. Pomijam to, czy jest już w tej sprawie reakcja władz kościelnych, ale… zastanawiam się, czy nie mamy tu do czynienia także ze złamaniem prawa – napisał senator Koalicji Obywatelskiej. Do prowokacyjnych słów Natanka odniosła się również Kataryna. – Chciałabym, żeby rodzice takich dzieci puścili gościa w skarpetkach za takie szczucie. Gdybym wierzyła w prokuraturę, zgłosiłabym też obrazę uczuć religijnych, przypisywanie takich poglądów do Boga – pisze publicystka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

mpm

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gekon
Gekon
6 kwietnia 2021 12:17

Zapomniał jeszcze o „bruździe na czole”. Pozdrawiam rodziców dzieci z IVF 🙂

Jantar
Jantar
6 kwietnia 2021 12:37

Pomijam to, czy jest już w tej sprawie reakcja władz kościelnych, ale…

Episkopat nie zareaguje, bo w gruncie rzeczy biskupi zgadzają się z tym, co głosi Natanek i jest im to na rękę. W razie krytyki publicznie się od niego odetną, a po cichu nadal wspierają.

Rafapon
Rafapon
7 kwietnia 2021 16:22
Reply to  Jantar

Na Frondzie jest, że epidiaskopy zareagowały twierdząc, że to co stworzył Natanek, to sekta. Ale w komentarzach nie brakuje pochwał Natanka. Jeśli chcemy wolności słowa, to Natanek ma prawo mówić, jakim jest idiotą, a inni mają prawo go za to chwalić. I gdzie problem? Jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby jakiś redaktor udał się do cyrku, a potem wywalił sążnisty artykuł o tym, jakim to idiotą jest występujący tam klaun.

HerodAntypis
HerodAntypis
6 kwietnia 2021 14:09

Wszystkim przygłupom religijnym brzydzącym się metodą in vitro pragnę uświadomić, że Jezus też jest z probówki. Prostaczkom i patriarchalnym pastuchom z tamtych czasów trzeba było to wytłumaczyć niepokalanym poczęciem ze względu na brak u nich elementarnej wiedzy z zakresu biologii człowieka. Gdyby współczesny lekarz mający pojęcie o in vitro za pomocą prostych sztuczek pirotechnicznych pojawił się wtedy jako słup ognia lub krzak gorejący i doprowadził kobietę do ciąży w niekonwencjonalny sposób, też byłby uważany za Boga lub co najmniej za Ducha Świętego. Coś, co kiedyś było wyłączną domeną wszechmogącego boga, teraz może dokonać przeciętny człowiek o stosownym wykształceniu medycznym i tym należy tłumaczyć wściekłe tępienie metody in vitro przez czarnuchów. Przecież in vitro obala jeden z założycielskich mitów chrześcijaństwa i wielce dochodowy kult Matki Boskiej o niezliczonych nazwach i twarzach. A wystarczy wytłumaczyć tępym barankom, że Józef miał zbyt prymitywne DNA, aby być ojcem Jezusa.

Zbyszek
Zbyszek
7 kwietnia 2021 14:33
Reply to  HerodAntypis

Głupek

Ewa
Ewa
6 kwietnia 2021 15:53

Dość!
Dość głupków z dyplomami (wszelakimi), „nienormatywnych” intelektualnie. Gardłując i plotąc totalne głupoty są pożywką i trucizną jednocześnie dla prostackiej narracji o ludzkiej kondycji.
Nie zamierzam wdawać się w dyskusje z fanatykami, pokręconymi psychicznie. Ponoć do 10% takich poje…ów ma każda populacja…
W miarę normalnych jest ponoć większość… Sprawdzimy się..?

Bart
Bart
8 kwietnia 2021 08:10

Natanek – futny smiut

Tadeusz
Tadeusz
8 kwietnia 2021 17:20

Niech komentarzem będzie cytat z fimu:
W moich oczach jest pan nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem, panie ……… Niech pan stąd wyjdzie, bo ja nie mogę na pana patrzyć, bydlaku.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
8 kwietnia 2021 17:44

Skoro według wyżej wymienionego człowiek urodzony metodą in vitro to produkt i zwierze to wytoczenie krwi przez poderżnięcie gardła i zrobienie z niego kiełbasy świątecznej to w takim razie dobry uczynek ? super kiedy poświęcisz koszyczek z kiełbasą z ludziny i czy prokuratura na taki akt bestialstwa będzie głucha i ślepa ?

Wojna rybenki
Wojna rybenki
9 kwietnia 2021 23:09

Sekty coraz śmielej sobie poczynają

Artur
Artur
11 kwietnia 2021 15:39

Tak sobie myślę, że to co powiedział niejaki Natanek z ambony usłyszało kilkadziesiąt, może kilkaset osób. Natomiast fakt opublikowania tego w mediach udostępniło jego głupoty niezliczonej liczbie odbiorców. Czy o to chodziło? Mam wątpliwości, czy to właściwy sposób walki ze złem i jego głosicielami. Tacy „prorocy” funkcjonują dzięki zainteresowaniu ich działalnością. Giną gdy są marginalizowani. A tu w tej i wielu innych podobnych sprawach bezpłatna reklama.

Kaśka
Kaśka
11 kwietnia 2021 23:18

Córka mojej kuzynki urodziła się dzięki in vitro. Dziewczynka niczym nie różni się od innych dzieci, no chyba, że na plus. Mała ma ogromny talent muzyczny, ma 10 lat i gra już na czterech instrumentach. Na szczęście Bethy nie mieszka w Polsce, bo nasi rodzimi naziole pewnie nie daliby jej żyć.
Pozdrawiam wszystkie dzieci urodzone z in vitro oraz ich rodziców. Trzymajcie się kochani, choć wiem, że nie jest Wam łatwo.