Skandaliczne słowa Dudy o Obywatelach RP

Duda odebrał nagrodę prawicowego portalu Sakiewicza – „Jaki prezydent, takie wyróżnienia...”

Prezydent Andrzej Duda nie ma żadnych wątpliwości, że ze strony Obywateli RP i innych „wrogich” sił, które przychodzą przed Pałac Prezydencki, grozi wielka prowokacja. – „Nie wykluczam, że ich celem jest to, żeby doszło do zamieszek, żeby polała się krew, żeby ludzie zobaczyli obraz bitwy” – stwierdził w wywiadzie dla TV Republika. Prezydent nie sprecyzował jednak, czy pierwsi zaatakują ludzie trzymający w ręku białe róże, czy policjanci, a może tłum histerycznie skandujący „Jarosław, Jarosław”.

Duda w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem i Katarzyną Gójską-Hejke stwierdził, że nasz kraj to oblężona twierdza, okrążona przez wrogie liberalno-lewicowe siły. Wyjaśniał, dlaczego Polska nie przyjmuje obywateli Syrii uciekających do Europy przed wojną domową. Zdaniem prezydenta, Polska nie ma żadnego interesu w tym, żeby kogokolwiek przyjmować. Zwłaszcza ludzi, którzy w ramach umów między krajami Unii zostaną do nas przywiezieni siłą. Duda zastrzegł, że w takim przypadku trzeba by ich tu zamknąć i pilnować, żeby nie uciekli. Prezydent podkreślił: – „Mamy swoje wartości, chrześcijańskie korzenie… Tego będziemy bronić”. Uznał, że jego zadaniem jest budowa silnej Polski, co nie wszystkim się będzie podobać. – „Różne są próby uderzenia w obecnie rządzących. Te próby są cały czas i one będą także w przyszłości. Nie jesteśmy formacją, z której liberalno-lewicowe kraje UE będą zadowolone. Chcą, żeby Polska była źródłem taniej siły roboczej i zielonymi terenami wypoczynkowymi dla turystów z zachodu, obsługiwanych przez tych, którzy za pracą nie wyjechali na zachód”.

Prezydent odniósł się też do słów krytyki Donalda Tuska wobec niedawnego wystąpienia premier w Auschwitz. – „To jest kompletnie nieodpowiedzialne z jego strony, że jako były premier wypowiada takie słowa – stwierdził Duda. Podkreślił, że właśnie po to będzie budować dalej silną Polskę, żeby nie dochodziło do masowych mordów w obozach koncentracyjnych. Ci, którzy tego nie rozumieją – zdaniem prezydenta – prowadzą antypolską politykę.
(Źródło: naTemat)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
3 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
MiglantzMarekOlaLeszekkavajacobs Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Może ktoś mi to przełoży z polskiego na polski, bo mam problem. O jakich masowych mordach w obozach koncentracyjnych myśli prezydent? Ktoś cos takiego szykuje? Przeciwko komu? Być może jest tak, że psychoza lękowa, która ogarnęła i coraz bardziej ogarnia elity PiS, zaraźliwa nie jest i jednostki zdrowe mają kłopot ze zrozumieniem zainfekowanych osobników. To jest taka hipoteza badawcza, jak ktoś ma inną, proszę zgłosić.

Halszka
Halszka

Co autor miał na myśli tego sam autor nie jest pewien.
Ta gra idzie na zwarcie tylko po to ,aby mogli wprowadzic jakiś stan wyjątkowy,bo pis juz wie,ze kolejnych wyborów nie wygra,Adrian tez moze liczyc na TK a nie na reelekcje,wiec kombinuja niczym Orban a społeczeństwo spi ,ze o opozycji nie wspomnę ,bo opozycji brak.

bart
bart

Nie spodziewam się po Adrianie Budyniu nic dobrego, w szczególności: przestrzegania prawa, niezależności, przyzwoitości w zachowaniu i wypowiadaniu się. Prezydent-dno.

PiJar
PiJar

PAD odlatuje. Reżim z jednej strony przygotowuje się na długie trwanie, ale równocześnie przyznaje, że jest w oblężonej twierdzy. Taka gadka to objaw siły czy raczej słabości? A może przygotowanie gruntu pod jakąś prowokację? Władza dla PiS to jak socjalizm dla Jaruzelskiego – będą jej bronić jak niepodległości. Raczej dobrowolnie nie odejdą, może być (i chyba niestety będzie) gorąco.

jurek
jurek

… w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem i Katarzyną Gójską-Hejke

A „dziennikarze” na pewno bronili wolności zgromadzeń i chcieli się dowiedzieć, kto jest tym niedouczonym konstytucyjnie doradcą tzw. głowy p.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pier…….lony Mussolini. Aha, na marginesie – wpadła mi w oko na youtubie wypowiedź osławionego hosztaplera Zbigniewa Stonogi. Osobiście uważam, że jest to postać dość odrażająca, ale symptomatyczne jest to, że gość nic sobie nie robi z obecnej władzy i lży ich tak rynsztokowym słownictwem, że uszy puchną. Przy nim ten bezdomny,który obraził śp. Lecha Kaczyńskiego, to naprawdę niewiniątko. I co się dzieje? NIC, proszę Państwa. A co to oznacza? Ano, możemy sobie jeździć po PiS-ie jak bo burej kobyle. PiS reaguje tak samo, jak zafajdany rowerzysta, który mi drogę zajechał. Kiedy wrzasnąłem na gnoja, udał, ze to nie do niego… Czytaj więcej »

Halszka
Halszka

Nie pierwszy i nie ostatni raz Adrian mówi od rzeczy.
To jest chyba pobożne życzenie pisu aby doszlo do zamieszek.

Nek
Nek

w okresie PRLu też tak mówiono

Krzysztof
Krzysztof

Tak,pamiętam Gomułkę. Te same słowa.

Zwinka
Zwinka

„Wróg tylko czyha, aby zanurzyć swoje brudne łapy w naszym szarym mydle” …
( „Kochany Panie Ionesco ! ” Stanisława Tyma. STS Warszawa, premiera 10 czerwca 1968 )

Róża
Róża

To dlatego szyszko niszczy Puszczę Białowieską ??? Jaką to silną Polskę Adrian buduje ???

Maria Barbara
Maria Barbara

Jeżeli miałaby się polać krew, to tylko za sprawą tych, którzy trzymają władzę, mają do dyspozycji uzbrojoną policję i wojsko, Ci, którzy protestują, trzymają w rękach róże i co najwyżej stawiają bierny opór. Skandaliczne słowa niby prezydenta, który w kampanii wyborczej zapewniał, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Teraz łamie Konstytucję, staje po stronie bezprawia i straszy rozlewem krwi. Prezydentura minie, hańba pozostanie.

Mania
Mania

Opary z kościelnego kadzidła bardzo uszkadzają mózg…

Kuba
Kuba

Das fuhrer.
Żałosna wydmuszka z miną wodza!

dudek
dudek

pieprzy co mu kartofel kazali

Ted
Ted

nie jestem wielbicielem PiS, bo to tez sa socjalisci (narodowi), ale to co sie wyprawia w tej UE, to sie nie miesci w pale… powiedzcie mi jaki uchodzca pozwoli sie dobrowolnie „relokowac” do Polski np. z terenu Niemiec?…. poza tym, zaloze sie, ze do nas zostanie relokowany najgorszy element, po przeprowadzonej wczesniej przez Niemcow selekcji (!!!)… przydatni do roboty zostaja w Niemczech, reszta do Polski….hehe… historia sie powtarza jako farsa…

kavajacobs
kavajacobs

Panie Duda, pan się powinien bać nie tych z białymi różami pod pałacem, ale swoich własnych kolesiów z pis,
bo to oni dzisiaj panu niespodziankę zrobili przy pomocy tzw trybunału konstytucyjnego. Pan już tylko może pakować manatki, bo pałac zaraz zajmie pana protektor, który o mało zawału nie dostał jak pan wygrał wybory,
no chyba że pan będzie jeszcze grzeczniejszy niż dotychczas.

Leszek
Leszek

PIS w sprawie uchodźców i tego co ich otacza , zachowują się tak jak jak komuniści z PZPR-u 1988 roku .Wszędzie węszyli wroga,i na prawdę bali się ,że będą ich wieszać na latarniach. Jeśli chodzi o naszych władców ,bo za takich się mają ,to szybko „wyszło szydło z worka” Prezydent zachowuje się jak Duce” Mussolini ,te same miny i zachowanie chłopka- roztropka.Pani Szydło ,też się szybko okazało ,,że gadanie przedwyborcze ma się nijak do obecnych zachowań. Pomówienia i same oszustwa. Mydlenie prostym ludziom oczu. A teraz zagarnianie czego się tylko da. Kaczyński był chowany ,aby nie drażnić ludzi i słowem… Czytaj więcej »

Ola
Ola

Ja teź uwaźam, że nasz kraj to oblężona twierdza, okrążona przez wrogie pisowskie siły.

Uważam też, że slowa premier w Auschwitz. są kompletnie nieodpowiedzialne z jej strony, że jako premier wypowiada takie słowa –

Marek
Marek

Byłoby rozsądne i odpowiedzialne ze strony Pana Dudy i przedstawicieli Obywatele RP spotkać siȩ i wyjaśnić swoje stanowiska. Pan Duda siȩ myli, nie wszyscy Polacy podzielają jego poglądy. Mam też nadziejȩ, że przedstawicielom Obywatele RP nie chodzi o „prowokacjȩ”, a po prostu mają inną wizjȩ Polski.

Miglantz
Miglantz

bez przesady, facet ma doktorat zna angielski, jest ochrzczony,
i jako jedyny z naszych prezydentów poprawnie buduje zdania podrzędnie złożone.
Dobrze też że nie udaje żigolaka i nie trzyma przed kamerą łap w kieszeni!

Miglantz
Miglantz

Komentarze w necie nie są sprawą lubienia lub nie lubienia prezydenta
tylko sprawą jeżeli jakaś pani miała trzy skrobanki,
jeżeli jakiś typ miał cztery żony, jeżeli inny założył spółkę na majątku upadłego pegeru
którego był szefem to ci ludzie nie bedą nigdy za PISem który mówi głośno:
NIE KRADNIJ, NIE ZABIJAJ…