Skandaliczne zachowanie Horały podczas posiedzenia komisji ds. VAT

PiS zrezygnował z postawienia przed Trybunałem Sprawiedliwości Donalda Tuska

„Skandal na komisji ds. VAT. Przewodniczący Horała okazuje świadkowi dokument, po czym informuje posłów opozycji – nie macie tego, bo wczoraj wpłynął do Komisji i stwierdziłem, że was o tym nie poinformuję. Tak pracuje polski parlament” – napisał na Twitterze członek tej komisji Zbigniew Konwiński z PO. Przed komisją ds. VAT, której przewodniczącym jest Marcin Horała z PiS, stawił się dziś Sławomir Nowak, były sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i szef gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska.

To jednak nie koniec bulwersującego zachowania posła Horały. Kiedy Konwiński zaprotestował przeciw takim praktykom i zapytał, dlaczego członkowie komisji nie są informowani o nowych dokumentach, przewodniczący bezczelnie odpowiedział: – Otóż dlatego, że wtedy tę informację mógłby pan przekazać świadkowi, a nie chciałem, by świadek był przygotowany. Ja nie uważam, że pan chciał się dopuścić takiego czynu, ale materiały dotyczące prac komisji nie są tajne i nie chciałem wodzić pana na pokuszenie, by pan nie miał takiego moralnego problemu z tym„.

Proszę mnie nie oceniać swoją miarą. Pan mnie pomawia. To jest jakiś skandal, co państwo wyprawiają” – podsumował Konwiński. Sławomir Nowak dodał, że przez 10 lat był posłem i nigdy nie miał do czynienia z podobnym postępowaniem przewodniczącego sejmowej komisji. – „Jest rzeczą absolutnie bulwersującą i urągającą wszelkiej przyzwoitości, że posłów pozycji, którzy są w mniejszości, nie dopuszcza się do pewnych dokumentów” – powiedział Nowak.

Internauci też komentowali skandaliczne zachowanie Horały: – „Tak wyglądał europejski proces inkwizycyjny 3 wieki temu. Strony nie znały dowodów. Uczą tego na kursie historii prawa. Teraz będą nowe przykłady dla studentów”; – „Bezczelność PiS nie ma granic”; – „To jest pisowski, a nie polski parlament”.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
NutkaMirosławKokoJabisJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Dla horały normalka. Poinformujcie mnie, kiedy ten człowiek zachowa się przyzwoicie. Obawiam się tylko, że sobie jeszcze poczekam…

Nutka
Nutka

I raczej się nie doczekasz…

Waldemar
Waldemar

Ktoś tu porównuje posła Horałę z dawnymi inkwizytorami. Ja bym nie zapuszczał się tak głęboko w przeszłość. Wystarczy przypomnieć procesy stalinowskie i ówczesne prawa, które miał oskarżony i jego adwokat.. Notabene jak wierchuszka PiSu wyobrażała sobie swoje uczestnictwo we władzach Unii Europejskiej? Przecież tak ordynarne łamanie podstawowych kanonów prawa jest do przyjęcia w Putinowskiej Rosji i na Białorusi, bo nawet Orban stara się zachować jakies pozory.

Jantar
Jantar

Jak to jak sobie wyobrażali swoje uczestnictwo we władzach Unii? Otóż idę o zakład, że Szydło jako przewodnicząca PE miała blokować wszystko, co niewygodne dla Zbawcy Narodu, a także zarządzić rozwieszenie krzyży w każdym pomieszczeniu, bo to dla katolików obraza, że żaden tam nie wisi. De facto Kaczyński rządziłby pracami PE z tylnego siedzenia, tak jak teraz rządzi Polską. Marzyła mu się jeszcze i ta władza, żeby cała UE tańczyła tak, jak jemu się zamarzy. Całe szczęście, że europosłowie posłali wszystkich PiS-owców do narożnika w PE.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja chyba – będąc wezwany na świadka – w takiej sytuacji po prostu bym wstał i wyszedł. Pisowski bydlak.

daroo
daroo

Czy ktoś jeszcze zastanawia się jaką „bonanzę” zorganizuje nam ta sekta po wygranych (nie daj Boże) wyborach do sejmu?

Ryszard
Ryszard

Horała z tym występkiem kwalifikuje się oczywiście do jakiegoś organu dyscyplinarnego czy nawet karnego. Ale były też wesołe momenty.Ta Janowska (dokooptowana do Sejmu popłuczyna po Kukizu, obecnie PiS) to głupota fruwająca niczym gołębica. Ten od Kukiz – Parda – odczytał skrót „min.” [minister Nowak] jako „między innymi Nowak”. Nowak mu tłumaczył, że gdyby to było „między innymi”, to po „m” musiałyby być kropka. Jajca jak berety!

Jabis
Jabis

Bęcwalstwo! Piaskownica z PISuarskim piaskiem.

Koko
Koko

Proszę się nie dziwić to pisowiec mający tylko jedną komurke więcej od kury ,bo nie chodzi po podwórku i nie s………a

Mirosław
Mirosław

To są watykańskie standardy,dlatego trzeba przepędzić tą mafię z Polski.

Jabis
Jabis

Red. Katarzyna Szczujska. Szczucie … standard – z przekazu dnia. Ale funkcjonariuszka komitetu wyborczego PIS nie zapomina o partyjnych obowiązkach. Dziś wyborczo prezentowała błazenka z piaskownicy (Horała, która się samo zaorała. Wielokrotnie), który najpierw prymitywnie próbował błaznować przed Tuskiem a wczoraj uznał, że jednoosobowo jest Sejmem. Dziwię się temu przesłuchiwanemu, że nie wstał i nie opuścił błazenady, bo skoro został wezwany przed komisję Sejmu RP – to nie przed błazna utajniającego dokumenty członkom komisji z opozycji. Drugie. Jakby było mało napastliwych durnot tego, który brzmi durnie (dziennikarz TVP w radio) – to jeszcze wyciągnięto tego, któremu szwagier wycieraczkę podpalał. Ten… Czytaj więcej »