Skandaliczne zachowanie posłanki PiS Płonki – „Gest Lichockiej niczego ich nie nauczył?”

Skandaliczne zachowanie posłanki PiS Płonki - „Gest Lichockiej niczego ich nie nauczył?”

Podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, która zajmowała się votum nieufności dla Łukasza Szumowskiego, głos zabrała również posłanka Nowoczesnej Monika Rosa. – „Chciałabym skupić się na sytuacji na Śląsku. Jak podkreślają ministrowie, gdyby nie Śląsk, to skończyłby się w Polsce koronawirus” – powiedziała Rosa. Posłanka dodała, że pochodzi z tego regionu.

 

Siedząca naprzeciwko Rosy posłanka PiS Elżbieta Płonka, zachowała się skandalicznie: – „Założę maseczkę, bo jest ze Śląska” – stwierdziła.

„Widzę, że pani poseł prewencyjnie stosuje wobec mnie ostracyzm” – skomentowała Rosa.

Posłanka Nowoczesnej po posiedzeniu komisji tak w rozmowie z polsatnews.pl komentowała zachowanie posłanki Płonki: – „Po posłach partii rządzącej mogę wiele się spodziewać. To było przykre i zaskakujące. Problem dużej liczby zakażeń koronawirusem na Śląsku jest realny, ale nie trzeba stygmatyzacji mieszkających tam osób”.

 

Ostentacyjny gest Płonki nie umknął uwadze internautów: – „Następnym razem niech założy torbę na głowę. Zanim coś powie”; – „Gest Lichockiej niczego ich nie nauczył?”; „Niech pani Płonka nie zdejmuje już maseczki, Polskie dzieci będą spokojniejsze”.

– „4 miliony wyborców z województwa śląskiego serdecznie pozdrawia posłankę z PiS. A Monikę Rosę proszę o interwencję w tej sprawie w Komisji Etyki Poselskiej, bo takie zachowanie to wzbudzanie nienawiści na tle politycznym/narodowym/regionalnym” – podsumował na Twitterze politolog Marek Migalski.

bt

Źródło: polsatnews.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
3 czerwca 2020 08:17

Ech ci Ślązacy, nigdy się nie nauczą. swego czasu Kaczyński ich nazwał cyt.”….ukryta opcja niemiecka…” a oni durni poszli na niego głosować dwa razy z rzędu.Mam nadzieję że może tym razem się ockną

Andrzej
Andrzej
3 czerwca 2020 12:12
Reply to  daroo

Nie obrażaj proszę Ślązaków!Zostało nas tu zaledwie garstka, a reszta to ludzie z rodowodem wiejsko-polskim, czyli jak mówimy my Ślązacy – GOROLE! Powiem Ci, że w nieoficjalnym „dniu ślązaka”, czyli 1 listopada Śląsk się wyludnia, bo cała ta napływowa gawiedź wyjeżdża w swoje rodzinne strony 🙂

daroo
daroo
3 czerwca 2020 14:10
Reply to  Andrzej

Nikogo nie obrażam ,stwierdzam fakt.BTW Warszawiacy też mają zszarganą opinię a zostało ich mniej niż 10% bo tak naprawdę rządzą tzw Słoiki i stolica też pustoszeje w weekendy i święta bo gawiedź wyjeżdża do siebie po „zapasy” ;|

Maciek123454321
Maciek123454321
3 czerwca 2020 08:32

Śląsk, to pisiory mają już i tak definitywnie z bani, więc jedno i drugie obrzydliwe zachowanie pisiówy z magla nie ma żadnego znaczenia. Zresztą, na obronę tej – hmm, powiedzmy – pani można napisać tylko to, że ma inteligencję na poziomie ameby, a wychowanie żadne, dlatego zachowuje się jak pitekantrop z maczugą.

daroo
daroo
3 czerwca 2020 10:45

Gorzej, ona się zachowuje jak małpa z brzytwą

Maja
Maja
3 czerwca 2020 08:46

Elżbieta Płonka – kobieta. W pewnym sensie (tak tego typu paniusie określa mój kolega z pracy)

Zwinka
Zwinka
3 czerwca 2020 16:26
Reply to  Maja

To delikatny kolega z pracy jest. Ja na takie przypadki mam określenie kobieton. A jak się wkurzę : babon.