Skazanie hierarchy kościelnego za czyny pedofilskie jest przejawem prześladowania chrześcijaństwa

Abp Jędraszewski znalazł nowego „wroga” – tym razem jest to „ekologizm”

Arcybiskup Marek Jędraszewski wystąpił na Europejskim Kongresie Samorządów. W panelu „Czy religia jest jeszcze człowiekowi potrzebna?” potępił Europę Zachodnią, w której według niego dominują „atomizacja, relatywizm, wychwalenie indywidualizmu”.

Poruszył też palący według niego problem współczesnych prześladowań, jakich doznaje Kościół. Tyle, że swój wywód podparł bardzo szokującym argumentem.

„Spójrzmy dzisiaj na Australię, gdzie kardynał Pell został skazany. Tam są łamane prawa człowieka. Chrześcijaństwo zawsze było prześladowane” – stwierdził metropolita. Zapomniał tylko dodać, że kard. George’a Pella skazano na 6 lat więzienia za … pedofilię. Dodajmy: Pell nie przyznaje się do winy. Apelacja ma być rozpatrzona w czerwcu.

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
AgaAgaBeyaKrzysztofQwerty1234567890 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyuzurpator
antyuzurpator

Skazanie konkretnego przestępcy to prześladowanie firmy, w której jest zatrudniony? Większego kretynizmu chyba jeszcze nie słyszałem.
A miniprokurator zero twierdzi podobno, że wszyscy są równi wobec prawa.

Jantar
Jantar

„Kardynał Pell został skazany. Tam są łamane prawa człowieka.” // A prawa człowieka ofiar pedofilii księży to co? Ahhh, zapomniałam! Przecież wg KK prawa człowieka jako takie nie istnieją w stosunku do każdej innej klasy społecznej! Od samego początku KK stawiał swoich księży i hierarchów ponad jakimkolwiek prawem, nadal to czyni i nadal chce czynić. Każdy człowiek ma być ślepo poddanym KK, służyć hierarchom kościelnym w takim zakresie, w jakim chcą. Jeśli ksiądz zażyczy sobie spędzenia nocy z nastolatką czy dzieckiem to rodzic ma ją odpowiednio wyszykować i zaprowadzić do niego. Bo jeśli nie to jest prześladowanie religii i księży!… Czytaj więcej »

Aga
Aga

Oni nazwaja to teź ayakiem na kosciół.

Waldemar
Waldemar

Trudno to komentowąć. Chyba tylko słowami znanymi arcybiskupowi: „Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam”.

Zwinka
Zwinka

Nie dziwi nic. Korporacja, której prominentnym członkiem jest Jędraszewski, od wieków bezkarnie cieszyła się „rekompensatą” za celibat w postaci dostawy przez zbaraniałe owieczki kolejnych roczników świeżych dzieci. I można było sobie folgować do woli, a wykombinowana w samym Watykanie Crimen Sollicitationis dostarczała szczegółowych instrukcji, jak wyłgiwać się od zarzutów o molestowanie nieletnich , a także jak zachowywać omertę, pod karą ekskomuniki. I patrzcie Państwo, tak świetnie szło i się rypło.
Jędraszewski, ty ….nie dokończę, bo …ale aż się sama dziwię, że znam tyle dosadnych słów. 🙁

Marek
Marek

Arcybiskup bredzi i jak by to robił w zaciszu swojego gabinetu to może sobie bredzić ile dusza zapragnie.. Ale on opowiada te brednie publicznie i publicznie broni pedofila, co dla każdego myślącego jest nie do obrony. Wypada założyć, ze jeżeli tak broni skazanego Australijczyka to co robił w diecezjach którymi zarządzał? Dla biskupa Jędraszewskiego pedofilia wśród księży to zjawisko normalne, a każdy przejaw ścigania sprawców to „atak na kościół i łamanie praw człowieka”. Właściwie powinno napisać się „łamanie praw księdza”, bo według Jędraszewskiego pedofilia wśród księży to nie problem to „prawo księdza”. Arcybiskup ma wyraźnie głęboko w d…. nauki papieża… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Nikomu z hierarchów krzywda się nie stanie. Pospolitego księdza – pedofila da się przerzucać z parafii do parafii, a kiedy już nie ma innego wyjścia, usunąć z zawodu ( tak, z zawodu, a nie mitycznego „stanu duchownego”), ale „książęta kościoła” wzajemnie chronią własnych tyłków jak świętości.

Zwinka
Zwinka

err. bronią

Shaq
Shaq

Księżowski tyłek wiele jest wart, ale fakt, tyłek biskupi jest po stokroć bardziej wartościowy. Z tej racji przysługuje mu immunitet.

św.Augustyn
św.Augustyn

Jędraszewski to ten, który jak lew bronił Paetza!
Teraz też daje „popisy”!
Wszystko będzie zaliczone i zapamiętane!

tfu
tfu

Ochyda i obłuda!

Zbyszek
Zbyszek

Bóg smoleński tego właśnie oczekuje od swoich kapłanów.

Paweł
Paweł

CZY TAKI KTOŚ MOŻE NAZWAĆ SIĘ CZŁOWIEKIEM, CZY MALPĄ. Kościół próbuje na bazie partii PIS wyrobić sobie wielką niezależność, a dalej idąc bezprawie. MÓWIĘ TEMU KATEGORYCZNE NIEEEEEEEEEE

Paweł
Paweł

W tym komentarzu niechcący naubliżałem małpom, za co małpy serdecznie przepraszam

Jerzy
Jerzy

Obawiam się, że kapelusz kardynalski odlatuje…

Internauta
Internauta

Kościół zawsze prześladowany?! To raczej kościół przez większość czasu swojego istnienie jest prześladowcą! Od czasu gdy zdobył władzę stając się wiarą obowiązkową za Teodozjusza Wielkiego stał się największym prześladowcą, Płonący na stosach ludzie, krwawe krucjaty, konkwista, wojny religijne w Europie to wszystko sprawka „prześladowanego” kościoła. Tak jak kościół chrześcijański przyczynił się do dezorganizacji państwa rzymskiego i jego upadku, po upadek Rzeczpospolitej i jej rozbiorów to efekt działania kościoła dla którego naczelnym zadaniem jest gromadzenie za wszelką cenę i wszystkimi metodami majątku i władzy.

Maryla
Maryla

„Czy religia jest jeszcze człowiekowi potrzebna?” Niektórzy bez niej by nie przeżyli, np. księża.

Atneism_is_unstoppable
Atneism_is_unstoppable

Pedofili jest w stanie bronić tylko inny pedofil

Qwerty1234567890
Qwerty1234567890

Skazanie PRZESTĘPCY PEDOFILA a w szczególności ZBOCZEŃCA W KOLORATCE , któremu wydaje się , że koloratka uchroni ZBOCZEŃCA PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNĄ jest w błędzie
Widać księdzem zostają w przeważającej większości ludzie którzy szukają ochrony przed swoimi ZBOCZENIAMI. pod osłona koloratki

Krzysztof
Krzysztof

To przecież dzieci same wymuszają na księżach kontakty sexualne jak głoszą polscy biskupi i to te dzieci należałoby skazać a nie wielce wielebnego biskupa który jest prawie świętym

Beya
Beya

Fajny tytuł tego zjazdu. „Czy religia jest nam potrzebna ?” Otóż NIE !

Aga
Aga

Na pewno nie taka zakłamana.