„Składamy wniosek do prokuratury w sprawie fałszowania podpisów pod ustawą”. „Główny architekt majowych wyborów pozostanie bezkarny”

"Składamy wniosek do prokuratury w sprawie fałszowania podpisów pod ustawą". "Główny architekt majowych wyborów pozostanie bezkarny"

„Żądam zabezpieczenia podpisów pod projektem na poczet oskarżenia, które was czeka! To jest sfałszowany projekt ustawy, ze sfałszowanymi podpisami!” – powiedział w sejmowym wystąpieniu poseł KO, Cezary Toczyk.

 

Na twitterze dodał – „Jutro składamy wniosek do prokuratury w sprawie fałszowania podpisów pod ustawą, która dotyczy tego haniebnego trybu wyboru Prezydenta RP”

Odniósł się w ten sposób do sytuacji opisanej na twitterze przez innego posła opozycji. – „Czy posłowie PiS opanowali zdolność teleportacji? Okazuje się, że parlamentarzyści – Barbara Dziuk czy Robert Telus będąc kolejno w Tarnowskich Górach i Widawie podpisali projekt ustawy złożony kilkadziesiąt minut temu w Sejmie.” – zauważył Dariusz Joński.

 

Swoimi wpisami posłowie komentowali projekt złożony i przegłosowany przez posłów PiS, który zakłada przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych dla wszystkich wyborców oraz daje uprawnienia marszałek Sejmu Elżbiecie Witek do przełożenia ich terminu. Wcześniej odbyło się głosowanie, w którym projekt PiS nie zdobył wymaganej większości, bo posłowie Porozumienia wstrzymali się od głosu. Pod projektem podpisało się 38. posłów Zjednoczonej Prawicy.

„Kiedy i gdzie tych 38 posłów PiS spotkało się i podpisało „nowy” projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym? Zrobili to w trakcie tych 2 godzin?” – zapytał na twitterze Adam Jankowski.

„Najlepsze jest to, że jeśli dojdzie do narażenia zdrowia i życia Polaków podczas głosowania, to odpowiedzialność będzie mogła ponieść m. in. marszałek Witek, a główny architekt majowych wyborów pozostanie bezkarny.” – skomentował dziennikarz rp.pl, Jacek Nizinkiewicz a poseł Cezary Tomczyk dodał „Nawet się pod ustawą nie podpisał…

/as/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuMałgorzataZbyszekZwinkadaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Oj tam ,oj tam przecież swego czasu poseł Hofman udowodnił że „bi-lokacja” jest jak najbardziej możliwa a wy tu się doszukujecie jakichś dziwnych rzeczy 🙂

Zwinka
Zwinka

Po tym wszystkim nasuwa się jedno pytanie natury ogólnej: dlaczego PiS przemielił Polaków ? Bo MÓGŁ. Bo kiedy nadarzała się możliwość wymierzenia solidnego bata na tę dupę, zabrakło ręki, która by ten bat uchwyciła. Taka prawda, czy się to komu podoba, czy nie. I tyle.
Teraz to możemy sobie hamletyzować do woli, wywołując jedynie szyderczy śmiech na szczerbatej gębie.

Zbyszek
Zbyszek

A moze ktoś to w końcu, bardzo delikatnie ale głośno, powie, że nie jesteśmy jako naród zbyt mądrzy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Toż już od wieków wiadomo, że „Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi”. Niestety, w przekroju ogólnym nic się nie zmienia.

Małgorzata
Małgorzata

Śmieszni jesteście! biadolicie na Face Booku, na Twitterze i co chcecie osiągnąć? Do jakiej prokuratury? Wy w jakimś nierzeczywistym wymiarze żyjecie! Prokuratura = ziobro! Nikt z tym nic nie zrobi. Gdzie są prawnicy, adwokaci, sędziowie? Pełna mobilizacja nastąpiić powinna i masowe pozwy do trybunałów europejskich o łamanie prawa, Konstytucji i praw człowieka!