Sklepowicz pozwany za słowa o uczestniczkach „czarnego protestu”

Sklepowicz pozwany za słowa o uczestniczkach „czarnego protestu”

Przed sądem we Wrocławiu, rusza cywilny proces wytoczony przez Magdalenę Frasyniuk, przeciwko prawnikowi Romanowi Sklepowiczowi. Żona opozycjonisty, domaga się przeprosin w dzienniku „Rzeczpospolita” i wpłaty 10 tys. zł nawiązki, na rzecz Centrum Praw Kobiet, za skandaliczne, seksistowskie słowa o uczestniczkach „czarnego protestu”.

Pozew przeciwko prawnikowi,  przez 16 miesięcy krążył jednak między sądami we Wrocławiu i Warszawie. Były problemy z ustaleniem adresu zamieszkania pozywanego, aż w końcu doczekał się miejsca na wokandzie.

W październiku 2017 r., Sklepowicz w internetowej telewizji wRealu24 w niewybrednych słowach komentował, odbywające się w całym kraju marsze w ramach „czarnego protestu”.

„Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstracje” – mówił wówczas. Jak stwierdził, sam stał i oceniał, którą z nich by „bzyknął”. „ Mówię: ta? O Jezus, o Boże. Tak stałem i myślałem i doszedłem do wniosku: kto to rucha? Doszedłem do wniosku, że nikt. I dlatego idą w tej manifestacji”.

Słowa Sklepowicza wywołały ostrą reakcję i potępienie. On sam przepraszał nawet na swoim Facebooku: Miałem głupi dzień – pisał wtedy między innymi.

Człowiek, który sięgnął bruku (film)

Słowami Sklepowicza poczuła się urażona Magdalena Frasyniuk, uczestniczka „czarnego protestu”, prywatnie żona PRL-owskiego opozycjonisty.

„Byłam uczestniczką „czarnego protestu”, ale domagam się przeprosin nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich pań, które obraził swoimi haniebnymi słowami pan Sklepowicz” – oznajmiła „Wyborczej” Magdalena Frasyniuk. „Nie możemy przymykać oczu i uszu na tego typu seksistowskie słowa. Tak rodzi się mowa nienawiści, która może prowadzić do tragedii”.

Poniedziałkowa rozprawa będzie miała charakter mediacji. „Jeśli pan Sklepowicz zgodzi się jedynie na publikację przeprosin, to jestem w stanie wycofać żądanie zapłaty” – deklaruje pani Frasyniuk.

/j/

Źródło: wyborcza.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Im obleśniejszy dziadyga,. tym ma lepsze mniemanie o sobie. Taka ciekawostka przyrodnicza.