Skrytykował Błaszczaka – teraz zajmie się nim prokurator

Perypetie Szarego policjanta

W sierpniu tego roku podinsp. Andrzej Szary podpisał się pod oświadczeniem policyjnych związkowców, zwracającym uwagę na wzrost agresywnych zachowań narodowców i pseudokibiców wobec policji. Szary mówił wtedy, że takie zachowania nie tylko nie spotykają się z potępieniem ze strony obecnej władzy, ale często są wręcz usprawiedliwiane.

Kilka miesięcy temu zainteresowało się nim policyjne biuro spraw wewnętrznych, czyli tzw. policja w policji. Powodem miało być anonimowe doniesienie. Prokuratura postawiła Szaremu zarzuty: podejrzenie defraudowania związkowych pieniędzy. – „Informacje, które zebrało biuro to oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia pod adresem moim, członków mojej rodziny i moich współpracowników. Podejmiemy działania prawne wobec osób, które za to odpowiadają” – powiedział „Gazecie Wyborczej” Andrzej Szary.

Zbieg okoliczności? Szary nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy prokuratorskie postępowanie to zemsta za krytykę władzy. Jednak szef policyjnych związkowców w Wielkopolsce już wcześniej wypowiadał się krytycznie o kierownictwu MSWiA za usuwanie z policji doświadczonych funkcjonariuszy, których jedyną winą było to, że rozpoczęli pracę przed 1989 r. – „Nie chcemy być mieszani w politykę” – mówił z kolei, gdy w grudniu ubiegłego roku policja usuwała demonstrujących sprzed Sejmu. Podinspektor Szary jest szefem poznańskich związkowców od 18 lat.
(Źródło: poznanwyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WandaEDishaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
shaq
shaq

tak pisowska władza walczy z tymi, którzy jej się nie podobają. Ciekawe. kiedy do otumanionych 40+ procent Polaków dotrze, że taki los może spotkać każdego. Jeśli klęczący na kolanach przed kaczyńskim jego najgorętszy miłośnik zostanie najechany przez samochód swojego bożka, to niech zgadnie: kto będzie miał kłopoty?

EDi
EDi

Komuna wróciła i jest już zadomowiona w Mswia czuje sie oddech Stalina, bieruta ,gomolki………..kaczki……..uuuuuurrrrrraaaaaaa

Wanda
Wanda

Zwróćcie proszę Państwo uwagę na postawę funkcjonariuszy policji, którzy stoją po prawej stronie. Idzie oficer wyższy rangą i CO?. Belejakość, niedouczenie , brak dyscypliny,ignorancja, a może brak kręgosłupa.?