Sławomir Broniarz zapowiada: Strajk nauczycieli 2019 będzie kontynuowany

Sławomir Broniarz zapowiada: Strajk nauczycieli 2019 będzie kontynuowany

W piąty dzień strajku nauczycieli Sławomir Broniarz oświadczył podczas specjalnego briefingu, że – decyzją prezydium ZNP – protest będzie kontynuowany.

Powiedział, że zdaniem zarządu związku zachowanie rządu ws. protestujących jest „oburzające”. „Pozorowanie dialogu i negocjacji i konsekwentne namawianie nas do podpisania porozumienia (…) jest przez nas bardzo negatywnie oceniane” – zaznaczył.

„Związek chce wznowienia rozmów z udziałem negocjatora zewnętrznego, który zostanie przez wszystkie strony zaakceptowany” – podkreślił.

„To, co się dzieje, ma bardzo głęboki sens i nie dotyczy przede wszystkim spraw płacowych” – oświadczył przewodniczący ZNP, zwracając uwagę na to, że w trwającym strajku nauczycieli chodzi m.in. o politykę edukacyjną i „brak wizji dobrej i nowoczesnej szkoły adekwatnej do oczekiwań środowiska”.

Broniarz podziękował osobom, które solidaryzowały się z nauczycielami podczas „łańcuchów światła z wykrzyknikiem”, które zorganizowano w miastach w całej Polsce.

Skomentował też niedawne słowa marszałka Senatu, który powiedział, że należy pracować „dla idei”. „600 tys. nauczycieli pracuje dla idei i ma przede wszystkim na uwadze, że pracuje dla dziecka (…), my nigdy ucznia nie zostawiliśmy wbrew tym opiniom, które się czasami pojawiają”.

Równocześnie minister edukacji Anna Zalewska straszy kreśląc czarny scenariusz dla tegorocznych maturzystów. „Brak decyzji o przeprowadzeniu rad klasyfikacyjnych – uważam, że jest to absolutnie niemożliwa sytuacja – powiedziała podczas konferencji prasowej.

„To nie tylko nieprzystąpienie do matury, ale to jest powtarzanie roku” – zaznaczyła Anna Zalewska, pytana o prawdopodobieństwo, że wskutek strajku nauczycieli maturzyści nie zostaną dopuszczeni do egzaminów w swoich szkołach. „Są to granice, których nie wolno przekroczyć”.

/jp/

Źródło: wp.pl/TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321ObserwatorRafal P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafal P
Rafal P

To przypomina sytuację z roku 1980-go. Wtedy też rząd (z którym podobno Kaczyńscy walczyli), szedł w zaparte. Wówczas strajki też nie były kontynuowane tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o naprawę państwa.
A ten Karczewski, co to zamienił pracę jako lekarz na pracę „dla idei” niech ujawni, ile ta idea wynosi. Na oko.press piszą, że to jakieś 236 tys. na rok.

Obserwator
Obserwator

I dlatego Zalewska siadaj do roboty-negocjacji bo cała odpowiedzialność za ten burdel spada na ciebie, dość szwendania się po kraju w kampanii wyborczej i tak ci z tego nic nie wyjdzie- na szczęście „ciemny lud” przejrzał na oczy i zobaczył całą twoją hipokryzję oraz chęć uniknięcia odpowiedzialności za chlew którego narobiłaś w oświacie a i nauczyciele zapamiętają twoją postawę i przywitają cię stosownie do zasług!

Maciek123454321
Maciek123454321

Ale przecież szczerzuja zalewska już dawno przekroczyła wszelkie granice. Cholera, co to za szmata. W 1993 roku nauczyciele wprawdzie nie wywalczyli tego, co chcieli, ale rząd Suchockiej wywrócili. Teraz wywrócą pisiorów.