Sławomir Cenckiewicz kontra Sławomir Nitras w szczecińskim sądzie

Sławomir Cenckiewicz kontra Sławomir Nitras w szczecińskim sądzie

Prominentny historyk IPN Sławomir Cenckiewicz opublikował w 2016 r. na Twitterze obraźliwe memy pod adresem posła KO Sławomira Nitrasa. Sprawa trafiła na szczecińska wokandę sądową, ale Cenckiewicz nie myśli ani przeprosić, ani zapłacić zasądzonych 14 tys. zł na wskazane hospicjum domowe. Mało tego, postanowił sądzić się dalej. Na poniedziałkowy proces w tej sprawie zaprosił do szczecińskiego sądu „patriotów i ludzi dobrej woli”.

„Były obraźliwe, sugerowały, że poseł Nitras jest złodziejem” – mówi radca prawny Przemysław Gardocki, reprezentujący polityka KO. Dalej wyjaśnia bieg zdarzeń: „Aby pana Cenckiewicza pozwać, wystąpiliśmy o jego adres do Centralnego Biura Adresowego. Podano nam trójmiejski, jak się okazało nieaktualny, adres. Tam przychodziły sądowe wezwania, których pan Cenckiewicz nie odbierał. Zgodnie z procedurą sąd uznał wezwanie za skutecznie doręczone i wydał zaoczny wyrok”.

Sam Cenckiewicz dowiedział się o wyroku z FB, kiedy napisał o nim Nitras. Wówczas wniósł o tzw. przywrócenie terminu – w związku z tym, że wezwania przychodziły na nieprawidłowy adres… Nawiasem mówiąc okazało się wtedy, że zapomniał się zameldować pod nowym adresem.

Sprawa wróciła więc do pierwszej instancji w wydziale cywilnym Sądu Okręgowego w Szczecinie. Jak potoczy się spór dalej – zobaczymy.

/p/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o