Sławomir Nitras brylował na przedwyborczej debacie w Szczecinie. Reprezentant KO dosłownie zmasakrował konkurentów

Sławomir Nitras brylował na przedwyborczej debacie w Szczecinie. Reprezentant KO dosłownie zmasakrował konkurentów

Spotkanie zorganizował lokalny serwis wSzczecinie.pl. Uczestniczyli w nim zachodniopomorscy przedstawiciele wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych – KO (wspomniany już Nitras), Koalicji Polskiej (Jarosław Rzepa), Lewicy (Dariusz Wieczorek), Konfederacji (Marcin Bedka) i PiS (Małgorzata Jacyna-Witt).

 

Debata – bez wątpienia – zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Koalicji Obywatelskiej. „Czy naprawdę dla Polaków najważniejszy jest ten spór – ja jestem tylko prawica, albo ja jestem tylko lewica. Ja reprezentuję Koalicję Obywatelską i nie jestem tu dzisiaj sam” – przyznał Nitras. „Ze mną dwie dzielne dziewczyny: Maria Schneider i Magda Filiks, nasze kandydatki do Sejmu. Magdę znacie państwo jako niezłomną obrończynię Konstytucji. Dziewczynę, która szczecinian potrafiła zjednoczyć” – kontynuował swoje wystąpienie polityk.

Nitras, w dalszej części wystąpienia, apelował o zjednoczenie Polaków, którzy – jego zdaniem – niezależnie od poglądów powinni wspólnie budować „Polskę dla wszystkich”.

 

Ta pogarda, to jest to, z czym musimy walczyć (w tym samym momencie Nitras wskazał ręką na zgromadzonych w studiu zwolenników narodowej prawicy – PiS i Konfederacji). Żeby każdy obywatel w Polsce miał równe prawa, niezależnie czy wygra prawica, czy lewica. Dlatego idziemy trochę w poprzek. Mamy kandydatów i o poglądach bardziej prawicowych, i bardziej lewicowych, bo chcemy zbudować Polskę dla wszystkich. A nie będzie jej, jeśli nie stworzymy atmosfery zgody. Ludzie mi mówią, że za PO nie wszystko było idealnie. Owszem, ale nie było tej nienawiści w narodzie i z tym musimy skończyć” – podsumował reprezentant demokratycznej opozycji.

Wystąpienie spodobało się zgromadzonym na sali demokratom. Nie spodobało się natomiast prawicowym hejterom, którzy buczeli i pokazywali Nitrasowi obraźliwe gesty. Jeden z obecnych w budynku mężczyzn pokazywał kandydatowi środkowi palec. Pomimo tego, Nitras zareagował w niezwykle spokojny sposób i pozdrowił wulgarnego mężczyznę.

To jednak nie wszystko. Nitras podszedł następnie i podał rękę każdemu z obecnych kandydatów (zrobił to jako jedyny). „Chciałbym państwu wszystkim uścisnąć rękę i powiedzieć, że musimy budować Polskę dla wszystkich” – podsumował swoje wystąpienie liberalny poseł.

/nt/

źródło: natemat.pl, Twitter, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o