Sławomir Nowak i jego zegarek solą w oku prokuratury Ziobry

Sławomir Nowak i jego zegarek solą w oku prokuratury Ziobry

Czy Sławomir Nowak pozostanie na wolności czy wróci do aresztu oto jest pytanie.

Dorota Radlińska, sędzia, która skazała siedem la temu Sławomira Nowaka za niewpisanie do oświadczeń majątkowych drogiego zegarka, będzie rozpoznawała zażalenie prokuratury na zwolnienie go z aresztu. Posiedzenie zaplanowano na 2 czerwca.

Jak wiemy, Sławomir Nowak został zwolniony z aresztu 12 kwietnia, ale prokuratura jeszcze tego samego dnia poinformowała, że zaskarży tę decyzję. Rzeczywiście zażalenie wpłynęło do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Czyżby sędzia Dorota Radlińska która dziś orzeka w II wydziale karnym Sądu Apelacyjnego w Warszawie została wylosowano „przypadkowo”?

W uzasadnieniu orzeczenia sprzed siedmiu lat sędzia mówiła o oczekiwaniach, jakie ma społeczeństwo w stosunku do uczciwości i prawdomówności posłów jako przedstawicieli społeczeństwa.

Oskarżony był nie tylko posłem. Był osobą wybraną przez premiera do pełnienia funkcji ministra”, mówiła wtedy w uzasadnieniu wyroku sędzia Radlińska.

Na nic zdały się wtedy tłumaczenia Nowaka ”iż nie wpisał zegarka do oświadczeń majątkowych przez roztargnienie i nawał pracy związany z budową autostrad, za którą odpowiadał jako minister transportu”.

Po wyroku skazującym Sławomir Nowak zrzekł się mandatu poselskiego, złożył jednak apelację od wyroku do sądu drugiej instancji, czyli Sądu Okręgowego w Warszawie.

Sąd ten warunkowo, na rok próby, umorzył postępowanie karne wobec Sławomira Nowaka. Nakazał mu wpłatę 5 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym. Wyrok oznaczał, że Sławomir Nowak nie zostanie wpisany do rejestru osób skazanych i może kandydować w wyborach parlamentarnych.

Ponad pięć lat później, w lipcu 2020 roku Sławomir Nowak został zatrzymany przez CBA. Prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne. W związku z nimi spędził w areszcie prawie dziewięć miesięcy”.

Następnie 12 kwietnia 2021 roku sąd, po analizie 100 tomów akt i przesłuchaniu przez prokurature i CBA 33 świadków, zdecydował o uchyleniu aresztu. Przesłuchiwani świadkowie plątali się zeznaniach a dowody nie były jednoznaczne.

Teraz prokuratura zaskarżyła decyzję sądu o uchyleniu aresztu, gdyż podobno istnieje zagrożenie ucieczki oskarżonego z kraju. „Adwokat Nowaka, mec. Joanna Broniszewska od początku przekonuje, że jej klient jest niewinny”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: tvn.24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments