Sławomir Nowak podsłuchiwany? Czy mogło to wpłynąć na wynik wyborów?

Sklep nie sprzedał ministrowi telefonu na raty. Przez jego niepełnosprawność

Sławomir Nowak, były polityk PO i członek sztabu Rafała Trzaskowskiego, mógł być podsłuchiwany przez służby specjalne jeszcze w czasie zaangażowania w kampanię. Agenci mogli w ten sposób przejąć część informacji pochodzących ze sztabu. Zamieszanie związane z podsłuchem skomentował już Ryszard Terlecki (PiS).

Jeżeli był podsłuchiwany, to mogło też przeniknąć coś ze sztabu. Nie mam pojęcia, trzeba o to zapytać służby. Podsłuch można założyć w rezultacie wypełnienia pewnych procedur prokuratorskich, sądowych. To nie jest tak, że ktoś sobie może wymyślić, że będzie podsłuchiwać pana Nowaka i przy okazji czegoś się dowie” – powiedział nadzwyczaj szczery członek Zjednoczonej Prawicy.

https://twitter.com/wkrawcz1/status/1286242806768467973

Polityk dodał też, że nawet jeżeli S. Nowak był podsłuchiwany w trakcie kampanii, to działania służb nie miały związku z przedwyborczym starciem między KO i PiS.

W takie zapewnienia nie wierzy jednak Koalicja Obywatelska, w tym Borys Budka. Lider KO powiedział w TVN, że „należy się zastanowić, co było prawdziwą intencją tego, że ta sprawa trwała tak długo i czy możliwe jest to, że ta sprawa została wykorzystana do tego, by inwigilować polską opozycję… Jeżeli tak było, to mamy do czynienia z niebywałą aferą”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W podobnym tonie do szefa KO wypowiedział się Władysław Kosiniak-Kamysz. „Jeżeli te działania miały na celu nie tylko badanie tej sprawy wobec Nowaka, ale były też miejscem pozyskiwania informacji związanych z działalnością polityczną partii opozycyjnych, to jest skandal, to jest niedopuszczalne” – przyznał szef PSL.

Jeszcze ostrzejszy w swoich ocenach okazał się poseł KO Marcin Kierwiński. Parlamentarzysta ocenił jako bardzo prawdopodobne, że na wynik wyborów wpływali przedstawiciele polskich służb, zaangażowanych w sprawę S. Nowaka. Poseł chce wyjaśnień od samego Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb.

To jest bardzo poważna sprawa. Koincydencja zdarzeń, bliskość tej całej operacji z terminem wyborów, nie jest przypadkowa. A my przyzwyczailiśmy się do tego, że w państwie rządzonym przez PiS, służby działają jako policja polityczna, a nie jako policja antykorupcyjna” – stwierdził w rozmowie z reporterami M. Kierwiński.

O „zbieżności dat” możliwego podsłuchu i kampanii wyborczej mówił też mecenas Antoni Kania-Sieniawski, pełnomocnik S. Nowaka, który wskazał na to, że zarzuty wobec byłego ministra pochodzą z 9 lipca (trzy dni później odbyły się wybory).

nt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndrzejMajaJantarMłody PolakZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Watergate.

Młody Polak
Młody Polak

Mogło. PO przegrałaby jeszcze bardziej.

Jantar
Jantar

Raczej przeciwnie. To nie PO służby donosiły, co się dzieje w sztabie Dudy, a sztabowcom Dudy donosili, co planuje Trzaskowski. Ta kampania nie była za grosz uczciwa nie tylko z tego powodu i dobrze o tym wiesz, ale udajesz idiotę. Kaczyński wprost powiedział, że „NASZE MEDIA dały radę” i to było w jednym zdaniu o TVP – o mediach publicznych, na które płaci każdy obywatel ze swoich podatków. A do tego jeszcze dochodzi fakt, że kilkaset tysięcy pakietów wyborczych nie dostali Polacy będący w krajach unijnych, a ci głosowali na Trzaskowskiego w pierwszej turze. Natomiast w Stanach pakiety dostali wszyscy… Czytaj więcej »

Maja
Maja

Pisoscy uczciwie nie umieją, Muszą oszukiwać, kręcić, łamać prawo, defraudować. I kłamać, nonstop kłamać.

Andrzej
Andrzej

Moim zdaniem sprawa Nowaka ma za zadanie”przykryć”szwindle Szumowskiego i tego całego gangu oraz falszersw wyborczych.