Śledczy nie znaleźli sprawcy rasistowskiego napadu na dziewczynkę w Warszawie

Śledczy nie znaleźli sprawcy rasistowskiego napadu na dziewczynkę w Warszawie

– „Śledztwo w sprawie stosowania wobec małoletniej pokrzywdzonej przemocy z powodu jej przynależności narodowej, czyli o czyn z artykułu 119 paragraf 1 kodeksu karnego zostało umorzone wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa” – powiedział „Rzeczpospolitej” Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. O sprawie było głośno, kiedy w styczniu ubiegłego roku nastolatka została napadnięta na warszawskiej Ochocie. Dziewczynka wracała ze szkoły. Na ulicy podszedł do niej mężczyzna, który miał krzyknąć „Polska dla Polaków” i uderzyć 14-letnią Turczynkę.

Przez prawie rok nie udało się śledczym znaleźć napastnika, mimo szumnych zapowiedzi ukarania sprawcy napaści na nastolatkę. Policja twierdziła, że dla nich to priorytet. Mateusz Morawiecki pisał na Twitterze: – „Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego”.

A tymczasem – jak ustaliła „Rzeczpospolita” – podczas śledztwa prokuratorzy zaczęli podawać w wątpliwość, że do zdarzenia w ogóle doszło. Dopiero opinia biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, że obrażenia, jakie odniosła nastolatka, mogły powstać w podanej przez ofiarę sytuacji, spowodowała, że dalej zajmowali się sprawą.

bt

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekZgredzinkaShaqPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Kolejny sygnał dla faszystów – wolno wam wszystko. PiS szykuje sobie bojówki na krytyczny moment, gdy władza zacznie się im wymykać z rąk.

Shaq
Shaq

To jest niestety bardzo jasny sygnał. Ataki rasistowskie w Polsce są bezkarne. Przypuszczam, że będzie ich coraz więcej. Proszę zauważyć, że kilku posłów PiS i min, Czaputowicz powiedzieli, że w poglądach Andruszkiewicza nie widzą nic złego.
PiS to jest partia o cechach faszystowskich. Jedną z tych cech jest przyzwolenie – wprost lub lekko zawoalowane – na stosowanie przemocy wobec nie-swoich.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ale „sprawców” machania białymi różami i uczestników różnych manifestacji antyrządowych to zaraz znajdują i wyciągają przykładnie o 6:00 rano z łóżek.

Marek
Marek

No tak. Napad na dziecko innego koloru skóry nie jest żadnym przestępstwem w państwie PiS. Za drobny akt wandalizmu na biurze posła PiS to zaraz specjalna grupa ściga i śledzi podejrzaną by zaocznie wystawiać mandaty, a w sprawie jawnego rasizmu nic się nie da zrobić a nawet jeśli wierzyć doniesieniom śledczy będą poddawać w wątpliwość zeznania ofiary. To też nic nowego, wystarczy przeanalizować niedawny projekt o rodzinie i przemocy w rodzinie by wiedzieć jakie państwo nam tworzy PiS. Najlepiej chyba opisuje je określenie katolicki terroryzm faszystowski. Taka mentalność katolików na poziomie krucjat, procesów czarownic z silną nutą rasizmu. Do tego… Czytaj więcej »