Śledztwo w sprawie afery w Poczcie Polskiej opisanej przez senatora Brejzę przeniesione do innej prokuratury

Wiadomo, jakim kluczem posługuje się Ziobro, przyznając nagrody śledczym

Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej poinformował Mateusza Morawieckiego o istnieniu grupy przestępczej, która wyprowadziła z Poczty Polskiej 20 mln złotych. Zuchwałe przestępstwo miało mieć miejsce na terenie województwa łódzkiego.

 

Wielka afera w Poczcie Polskiej, to obecnie najbardziej skrywana tajemnica państwa PiS. System jest dziurawy jak durszlak, na skutek przejęcia kodów wewnętrznych Poczty ukradziono ok. 20 mln” – napisał na Twitterze parlamentarzysta.

W opinii Brejzy prawidłowe przeprowadzenie wyborów stoi pod znakiem zapytania. Jego zdaniem dane – co widać po ujawnionej aferze – nie są dobrze chronione. Opozycjonista zarzucił też prokuraturze ukrywanie sprawy.

 

To jednak nie koniec zamieszania, bo Onet odkrył, że dzień po ujawnieniu sytuacji, śledztwo w tej sprawie zostało przeniesione z Prokuratury Okręgowej w Łodzi do stojącej wyżej Prokuratury Regionalnej w tym samym mieście.

Mamy tu do czynienia z wyłudzeniem i usiłowaniem wyłudzenia blisko 20 milionów złotych. Cztery osoby zostały aresztowane. Biorąc pod uwagę obciążenie prokuratury rejonowej, decyzja o przejęciu śledztwa jest motywowana chęcią jego zdynamizowania i szybkiego rozwiązania tej sprawy” – powiedział w rozmowie z Onetem prokurator Krzysztof Bukowiecki.

W opinii senatora KO przeniesienie sprawy ma podłoże czysto polityczne. „Prokuratury regionalne są pod ściślejszą kontrolą polityczną, więc przeniesienie tego śledztwa odczytuję jako element politycznego sterowania. Stało się tak, bo ta sprawa ujrzała światło dzienne, a miała być głęboko schowana” – przyznał parlamentarzysta.

Pikanterii dodaje wydane niedawno oświadczanie Poczty Polskiej, która twierdzi, że informacje podane przez senatora Koalicji Obywatelskiej są nieprawdziwe:

Sytuacja, jaka miała miejsce 17 kwietnia w Łodzi, to zwykła, nieudana próba kradzieży środków pieniężnych. Błędnym i nieuprawnionym jest łączenie tego faktu z kontekstem wyborczym i insynuowanie, że Poczta miałaby niewłaściwe zabezpieczenia systemów informatycznych, czy procedur bezpieczeństwa, bo tak nie jest. Dzięki sprawnym działaniom Poczty Polskiej łódzcy policjanci zatrzymali grupę przestępców. Poczta Polska zabezpieczyła liczne dowody w tej sprawie i współpracuje z organami ścigania” – poinformowała państwowa instytucja.

/nt/

Źródło: onet.pl, poczta-polska.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
29 kwietnia 2020 09:55

A po nieudanych wyborach na kogoś trzeba będzie zwalić winę więc kilku listonosz pójdzie siedzieć.

Ryszard
Ryszard
29 kwietnia 2020 15:19

Wystarczy nie kraść!