Śledztwo ws. mszy z udziałem Kaczyńskiego umorzone

Śledztwo ws. mszy z udziałem Kaczyńskiego umorzone

16 stycznia 2021 w Starachowicach odbyła się msza św. w intencji Jadwigi Kaczyńskiej. W mszy wziął udział między innymi Jarosław Kaczyński. Unia Młodych złożyła zawiadomienia o łamaniu prawa podczas odprawiania wspomnianego nabożeństwa.

 

Po ponad trzech miesiącach do sprawy odniósł się szef świętokrzyskiej policji nadinsp. Jarosław Kaleta, który stwierdził w piśmie z dnia 4 maja 2021, że wspomniana msza poza charakterem religijnym miała również charakter państwowy. Postępowanie więc zostało umorzone.

„Msza była sprawowana nie tylko w intencji śp Jadwigi Kaczyńskiej, ale również w intencji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Osoby wskazane w zawiadomieniu uczestniczyły w tej uroczystości z uwagi na pełnione funkcje państwowe, a udział w nabożeństwie ograniczony był ze względu na pandemię” – napisał Kaleta.

Jego zdaniem zarówno Kaczyński jak i pozostali politycy PiS przebywali na mszy służbowo. Zgodnie więc z przepisami „osoby wykonujące służbowe obowiązki, nie muszą w budynkach użyteczności publicznej zasłaniać maseczką ust i nosa” – czytamy na wp.pl.

W kontekście takiej argumentacji szef PiS nie dopuścił się wykroczenia ani w trakcie swojego przemówienia wygłoszonego bez maseczki ani w przypadku braku zachowania 1,5 metrowego odstępu pomiędzy osobami zajmującymi razem z nim wspólną ławę.

 

Stanowisko Kalety skomentował Patryk Stępień, przewodniczący Unii Młodych: „Policja po raz kolejny udowadnia, że słowa roty ślubowania w państwie PiS jej nie dotyczą. Nie ma służby Narodowi, nie ma ochrony Konstytucji ani porządku prawnego. Polityków jedynej słusznej partii muszą chronić, nawet kuriozalnymi uzasadnieniami, które nie mają pokrycia ani w przepisach prawnych ani w wydarzeniach rzeczywistych”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

W dalszym ciągu Stępień mówił: „Twierdzenie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, że msza święta w intencji Jadwigi Kaczyńskiej miała charakter państwowy, a uczestnicy pełnili tam czynności służbowe i zawodowe, to istny kuriozum. Nie ma takiego święta państwowego czy narodowego jak msza w intencji Jadwigi Kaczyńskiej, była to prywatna intencyjna msza, a Ci, którzy tam byli, prywatnie uczestniczyli w nabożeństwie. Uzasadnienie postanowienia jest chybione, dlatego podejmiemy wszelkie kroki prawne, aby je uchylić”.

Unia Młodych zapowiedziała złożenie zażalenia do sądu w kwestii policyjnej decyzji.

Komendant Wojewódzki Policji myślał ponad trzy miesiące i…wymyślił.

/as/

Źródła: wp.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
5 maja 2021 16:31

Gdyby Wałęsa miał trochę fantazji, mógłby się wygłupić i zacząć chodzić z Kaczyńską w klapie. Byłby happening nie z tej ziemi!

smętek
smętek
5 maja 2021 18:04

Sorry, a gdzie powiedziano/napisano, że imprezy o charakterze państwowym nie podlegają ogólnym reżimom sanitarnym?

Marek
Marek
6 maja 2021 20:30
Reply to  smętek

Pewnie w tym samym miejscu gdzie przemycono zapis o „uroczystościach religijnych” nie podlegających obostrzeniom. Podejrzewam, że przemycono w którejś „tarczy” i zmuszono do poparcia przy użyciu szantażu moralnego, jakiemu ostatnio uległa lewica.

Kundzia
Kundzia
5 maja 2021 19:00

Zapisane jest w dyrektywie kaczafiego. Wszystko jest możliwe. Pan karze a sługa musi wykonać jego polecenie.Więc dlaczego mnie to przestało dziwić. Lud pozwala więc myszy harcują.

Waldemar
Waldemar
5 maja 2021 20:50

Od 2015 roku żyjemy w stanie anarchii prawnej, więc mnie to nie dziwi. Nie dziwi również stałe żyrowanie przez Kościół kolejnego bezprawia made in PiS. W końcu sami księża i biskupi jak udowodnili to nie tylko w Toruniu, nie bawią się w jakieś reżymy sanitarne. Rączka rączkę myje, choć trudno je w istocie umyć.

Renata
Renata
6 maja 2021 14:01

Służbowo? Polacy zapłacili za jego czas w kościele? Czy ja w czasie pracy jeżdżę do mamy i mi jeszcze za to płacą? Co za tupet. Co za złodzieje!

Dron
Dron
6 maja 2021 15:23

Psy tylko głośno szczekają i trochę gryzą ludzi, którzy nic im nie mogą zrobić, np.: wygonić z budy, zabrać kość, ewentualnie skrócić smycz i założyć kaganiec. Swoich nie ruszają, łaszą się do nich i kładą się brzuchami do góry w akcie poddańczym.