Śmierć w trakcie kwarantanny domowej. Mężczyzna nie doczekał się testu

Wirusolodzy ostrzegają. "Kiedy zamykane są szpitale czy kopalnie, ktoś pozwala na organizowanie dużych imprez"

„Nie wiadomo jeszcze jaka była przyczyna jego śmierci” – powiedział portalowi miedziowe.pl – Jarosław Dudkowiak starosta głogowski. Mężczyzna objęty był kwarantanną domową czekał na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa – potwierdza „Gazeta Wrocławska”.

 

Policjanci, którzy pojawili się na głogowskim osiedlu Kopernika, chcieli początkowo potwierdzić, czy mężczyzna stosuje się do zaleceń i przebywa w domu. Kontaktu telefonicznego nie udało się jednak uzyskać.

W tej sytuacji – jak dowiadujemy się z portalu „Wezwano straż pożarną, którą otworzyła drzwi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny”.

 

W związku z zaistniałą sytuacją starosta głogowski wystosował apel do rządzących: „Ta osoba czekała na testy i się ich nie doczekała. Mówią o tym samorządowcy i ja to też często powtarzam. Wzywam rządzących i ministra zdrowia, aby te testy wykonywać. Nie wolno okłamywać społeczeństwa. Osoby, które są w kwarantannach, mają problem z wykonaniem testów. Sanepidy zgłaszają zapotrzebowanie na testy, a ich po prostu nie ma. Jeśli już, to trzeba na nie czekać kilka dni” – stwierdził Dudkowiak.

/jp/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IwonasmętekteresaZwinkaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Facet wcale nie zmarł z powodu koronawirusa. Powiesił się na prześcieradle we własnym łóżku i tylko dzięki kwarantannie jest pewne, że nikt mu w tym nie pomagał.

smętek
smętek

Niewydolność krążenia była przyczyną śmierci. A jak krążenie niewydolne nie trzeba robić testu. O tempore, o mores!

Zwinka
Zwinka

Ale 60% (podobno) społeczeństwa uważa, że rząd dobrze sprawuje się w czasach zarazy. I weź tu zrozum społeczeństwo…

smętek
smętek

Należy jeszcze dopytać kogo do tego społeczeństwa zaliczają. Może to już tylko wybrańcy są społeczeństwem a reszta to mierzwa.

teresa
teresa

a jak już doczekają się na wynik, to przysłowiowa musztarda po obiedzie..

Iwona
Iwona

Człowiek odebrał sobie życie,bo na pewno nie mógł sobie poradzić ze stresem i czekaniem na śmierć…..co na to Pan Minister Zdrowia, są testy czy ich nie ma, czy są po prostu dla wybranych??????