Śmigłowiec latał nad uczestnikami Marszu Równości zbyt nisko? – „Mogło dojść do tragedii”

Czy marszałek województwa podlaskiego z PiS odpowie za nadużycie władzy?

– „Moim zdaniem w krytycznym momencie to było 20-30 metrów, może nawet mniej. To było szaleństwo ze strony pilota. Po pierwsze, gdyby tam doszło do jakieś awarii, to śmigłowiec zmiażdżyłby kilkadziesiąt osób. Po drugie, już sam podmuch wirnika mógł poderwać z ziemi jakieś przedmioty, które mogłyby zranić demonstrujących” – powiedział w rozmowie z konkret24.tvn24.pl jeden z pilotów. Chodzi o przelot śmigłowca Straży Granicznej nad uczestnikami sobotniego Marszu Równości w Białymstoku. Został użyty na wniosek policji.

 

O niebezpiecznie niskim locie helikoptera pisał na Twitterze m.in. internauta Flyga: – „Sowiecki umysł kierownictwa MSWiA, SG i pilota. Poderwany przez strumień powietrza twardy element, mógł uszkodzić śmigło ogonowe, co zakończyłoby się upadkiem i poćwiartowaniem kilkudziesięciu ludzi”.

Do incydentu odniósł się także Andrzej Przemyski, prawnik i emerytowany policjant: – „Wysokość przelotu stwarzała bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nie wolno takich zabaw robić”. W kolejnym wpisie dodał: – „W mojej opinii był to ewidentny incydent lotniczy”.

 

Według rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 5 marca 2019 r. w sprawie zakazów lub ograniczeń lotów, śmigłowce nad miastami powyżej 200 tysięcy mieszkańców powinny latać na wysokości nie mniejszej niż 1500 metrów nad poziomem terenu. W Białymstoku mieszka ponad 300 tys. ludzi. – „Lot na tak małej wysokości bezpośrednio nad głowami ludzi był bardzo ryzykowny, a w razie awarii śmigłowca mogłoby dojść do tragedii” – powiedział konkret24.tvn24.pl Mikołaj Doskocz, radca prawny specjalizujący się w prawie lotniczym.

bt

Źródło: konkret24.tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
darooewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

a Kaczyński siedzi sobie na Nawogrodzkiej i pęka ze śmiechu „takich z was idiotów zrobiłem Polacy” z tylnego siedzenia i nic mi nie zrobicie

daroo
daroo

Kiedyś zagłuszali radio wolna Europa za pomocą innych fal radiowych a teraz do zagłuszania demonstrantów używają śmigłowca ,ciekawe na jakie jeszcze „błyskotliwe ” pomysły wpadnie miłościwie nas okradająca władza PiSowska