Smród przejdzie, sprawa przyschnie – PiS nie zamierza bronić Obajtka

Prokuratura odpuściła Obajtkowi. W tle obiady z gangsterami i pomówienia

PiS przerzuca ciężar obrony szefa Orlenu na niego samego. Trochę ich to zaskoczyło, ale są przekonani, że – o ile nic nowego nie wyskoczy – do wyborów przyschnie.

Trochę to śmierdzi. Niech się broni sam, a my staramy się nie komentować i czekamy, aż przyschnie” – mówi poseł PiS.

Przekaz dnia jest jednoznaczny: „koncern i jego prezes wydali już oświadczenia, odsyłamy do ich treści. Komentarza udzielają przedstawiciele Koncernu oraz pełnomocnicy prezesa Daniela Obajtka”.

Skąd ta rezerwa? Bo Kaczyński jeszcze nie wypowiedział się w tej sprawie. A w PiS najważniejsze, to być lubianym przez Kaczyńskiego.

Joachim Brudziński, pytany o sprawę Obajtka odpowiedział wg przekazu dnia: „ma swoje służby prasowe”. Na pochwały na jego temat nikt sobie dzisiaj w PiS nie pozwala, bo wielu jeszcze pamięta wycofywanie się z poparcia dla Banasia. Niektórzy mówią wprost, że wydaje się być łasy na pieniądze, albo wygląda na cwaniaka.

Niektórzy mówią: „facet zarabia wielkie pieniądze, bo jest prezesem gigantycznej spółki, która ma bardzo dobre wyniki. Jego konkubina też dostaje niezłe pieniądze z rad nadzorczych państwowych spółek… I w takiej sytuacji łasić się na to, aby kupić (mieszkanie – przyp. red) za niecałe 7 tys. zł, a nie za ponad 12 tys. zł za metr?”.

Posłowie PiS wyśmiewają też linię obrony Obajtka, który rozgłasza, że atak na niego jest „pisany cyrylicą”.

„Argument, że rosyjskie służby specjalne chcą wysadzić w powietrze Obajtka, to są bajki. Jest odwrotnie. Rosjanie mogą się wręcz cieszyć z fuzji, którą chce przeprowadzić”.

Dlaczego? Wg warunków narzuconych przez UE fuzja dwóch państwowych koncernów paliwowych jest możliwa tylko pod warunkiem sprzedaży przez Orlen 80 % stacji benzynowych i oddaniu konkurencji 30 % udziałów w rafinerii Lotos. Jest całkiem możliwe, że stacje albo udziały kupi węgierski MOL i odsprzeda potem Rosjanom.

W Zjednoczonej Prawicy jest różnica zdań co do opłacalności fuzji, do której z takim uporem dąży rząd.

Otwarcie krytykują Obajtka ludzie Jarosława Gowina oraz niezależny senator Jan Maria Jackowski.

Ludzi, w PiSie, którzy się z nimi milcząco zgadzają, jest więcej.

Według rozmówcy z partii rządzącej takich Obajtków jest znacznie więcej. Ale na razie wyborcy pozwalają im kraść, bo „się dzielą”. Mogą też bronić go, działając na zasadzie „biją naszych”. W końcu mogą jednak stracić cierpliwość – kończy.

Może wreszcie suweren zrozumie, że dzielą się groszami, aby zagarniać miliony?

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
17 marca 2021 11:01

Ja powtórzę – Turet Bezmajtek jest nie do obrony i najprawdopodobniej w ciągu miesiąca albo dwóch wywalą go w kosmos. A Banaś… to jednak nie ten kaliber. Po pierwsze POSTAWIŁ SIĘ pisiorom wiedząc, że konstytucyjnie ma zagwarantowaną 6-letnią kadencję, więc mogą mu nafiukać. Po drugie – zaczął gnębić państwowe spółki i różne agendy rządowe, więc jakiś rodzaj parasola ochronnego roztacza nad nim opozycja, dla której stał się dość wygodnym narzędziem do walenia w PiS. Po trzecie, Banaś jednak ma swoje zasługi z czasów podziemia antykomunistycznego. A Turet Bezmajtek? To zwykły gnojek, pętak z Pcimia. Dla niego mocny kop w dupę i już łachudry nie ma, przestaje istnieć. Skoro Broszkę Becię mogli wywalić w ciągu jednego dnia, to będą się nad Turetem zastanawiać?

irena
irena
17 marca 2021 14:44

Czytalam o penthausie bezmajtka na warszawskim Bemowie „Awangarda ” …..pod artykulem byla informacja , ze bezmajtek ma ponad 10800 nieruchomosci roznych , roznistych w calym kraju , w roznych wojewodztwach !!! Cud poprostu cud….za pensje w Pcimiu….tak pomnozyc majatek !!!