SN ma ogłosić nieważność czegoś, co w ogóle nie zostało przeprowadzone, czyli wyborów 10 maja!

Jerzy Stępień: "(..) ostatnie wybory nie spełniły wymogów Konstytucji"

„Największym zaskoczeniem jest to, że z góry politycy zakładają, że Sąd Najwyższy wyda orzeczenie określonej treści, że Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność czegoś, co w ogóle nie zostało przeprowadzone. To są jakieś absurdy, które nie mieszczą się w głowie sędziowskiej” – powiedział były prezes TK Jerzy Stępień.

 

Jego zdaniem w sytuacji, gdyby wybory nie odbyły się 10 maja, to należałoby to „uregulować ustawą nową sytuację i utworzyć proces wyborczy na nowo”. – „Sąd Najwyższy nie powinien być tutaj w ogóle zaangażowany” – dodał Stępień.

W porozumieniu, które zawarł Jarosław Kaczyński z Jarosławem Gowinem zawarto bowiem następujący zapis: – Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie”.

 

„To już nie jest polski SN. Według JK, to „ich” SN. Jawne wyroki na zamówienie. Pablo Escobar zachowywał pozory publicznie. A JK? Obwieszcza pomysł na rozwiązanie kryzysu traktując SN jak łyżeczkę do herbaty. To nie jest demokracja. A Gowin? Dumny ze znalezienia rozwiązania”;

– „Nie takie rzeczy się ze szwagrem unieważniało! Czy tam ułaskawiało…”; – „Sąd Najwyższy został więc atrapą zanim jeszcze został na dobre przejęty; rekord zawłaszczenia Trybunału Konstytucyjnego pobity” – komentowali internauci.

„Państwo zamienione w zabawkę. Okazało się, że żyjemy w kraju, w którym szeregowy poseł może nie tylko przesuwać termin wyborów, ale ustalać wyroki, jakie wyda najważniejszy sąd. Kaczyński z Gowinem dobijają demokrację” – podsumował Bartosz Wieliński z „GW”.

 

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
andrzejPiotrMarekJacek DolińskiJanina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Mają teraz dwa wytrychy do konstytucji. Jak pani chochelka nie da rady, to pan piżamka załatwi sprawę. Do cwancyków prawnych się nadają, ale ulicy nie podołają.

Marek
Marek

Co tu się dziwić? Po to właśnie jest reforma wymiaru sprawiedliwości aby sądy wydawały wyroki takie jak chcą tego politycy. Prezes już wie jaki wyrok wyda Sad Najwyższy, no przecież po to przemeblowano SN i powołano tam grono usłużnych . Prokuratura już opanowana to po 3 godzinach śledztwa się umarza, to i sądy za chwilę też będą wydawać wyroki takie jakie wymyślą na Nowogrodzkiej. Nie ważne ze to wbrew faktom, logice i zdrowemu rozsądkowi, tak powiedział prezes to tak ma być! A SN nie jest po to aby stroić fochy tylko „tańczyć tak jak zagra prezes PiS” czytaj : Wydawać… Czytaj więcej »

Leszek
Leszek

Znaczy : dwóch działaczy partyjnych zarządzilo chrzest bojowy i ćwiczenia w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN. Rzeczpospolitej.

Janina
Janina

A co na to Dyplomowany Urzędnik Państwowej Administracji (skrót D.U.P.A.) niejaka Beata Kempa ? Już nie protestuje, że uniemożliwia się jej zagłosowanie 10 maja? Niby wybory nie odwołane, ale nie ma możliwości głosować. Kto za to odpowiada? Kto blokuje pani Kempie udział w wyborach, mimo ich nieodwołania ? I kogo pani Beata pozwie za to przed sąd ? Już nie straszy pozwem ?

Piotr
Piotr

Możemy się dowiedzieć w niedzielę wieczorem, że jednak wybory się odbyły i w ,,Długopisie ” jeszcze wkład się nie wypisał. Może też chodzi o to,by wszyscy z ulgą uznali orzeczenie izby, której orzeczenia są nieważne od 23 stycznia!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Jak można stwierdzić nieważność czynności niebyłej?

Marek
Marek

Pewna Broszka powiedziała kiedyś, że taki prezydent, taki d..a – społeczeństwu się n a l e z y. Wiec to społeczeństwo ma czego chciało. Brawo. Popieram

andrzej
andrzej

A może to jest taki SN który uzna ważność nieodbytych wyborów. Jak Jarek będzie kazał. Sprawdzony koń stoi gotów w zaprzęgu.