Sobeckiej marzy się większa liczba pociągów do Rydzyka

Tylko repolonizacja gwarantuje przekazywanie właściwych informacji

Posłance PiS Annie Sobeckiej zamarzyło się zwiększenie liczby połączeń kolejowych do Torunia. W zgłoszonej niedawno interpelacji argumentowała, że więcej kursów na tej trasie chcą podróżni, z którymi Sobecka rozmawiała w jej toruńskim biurze poselskim. – „Chcą, by w szczycie porannym i popołudniowym pociągi odchodziły do stolicy co godzinę, a poza szczytem co dwie” – pisała była lektorka Radia Maryja. Zwracała też uwagę na brak połączenia późnowieczornego z Warszawy w kierunku Torunia i Bydgoszczy.

Wielkość Torunia może być jakimś argumentem, ale wiadomo przecież, że najważniejszym jest istnienie w tym mieście uczelni Rydzyka. Dla obecnej ekipy rządzącej Toruń powoli staje się bez mała drugą stolicą.

O dziwo, Ministerstwo Infrastruktury zareagowało pragmatycznie. – „Według przeprowadzonych przez PKP Intercity analiz, oferta przewozowa na trasie Warszawa – Toruń jest w chwili obecnej optymalna” – czytamy w odpowiedzi wiceministra Andrzeja Bittela. Przypomniał też, że PKP Intercity na trasie Bydgoszcz–Toruń–Warszawa oferuje 10 pociągów, a na odwrotnej 9 i że większość z nich kursuje codziennie. Osobom potrzebującym wieczorem dotrzeć z Warszawy do Torunia poradził jechać TLK „Brda” o 20.30 z dworca Warszawa Centralna.

Sądzimy jednak, że takie podejście nie usatysfakcjonuje byłej lektorki Radia Maryja. To nie jest ostatnie słowo Anny Sobeckiej w sprawie zwiększenia liczby połączeń kolejowych Warszawa-Toruń.
(Źródło: wyborcza.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZgredzinkaadamaPlus ujemnyZwinkaHiszpan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

Kiedyś przystanek we Włoszczowej, teraz szybkie połączenie z biznesmenem Rydzykiem. Historia się powtarza a my niestety nie wyciągamy z tego wniosków.

Hiszpan
Hiszpan

Ja tam widzę jeden wielki pociąg….. do pieniędzy!

Zwinka
Zwinka

Pociągi to tortura zbyt długiego oczekiwania na spotkanie z szefem wszystkich szefów. Helikoptery powinny być, z lądowiskiem na podwórku Tatki Rydzyka. Może …Caracale by się nadały ? Odszkodowania dla Airbusa nie musielibyśmy z własnych kieszeni płacić…Tak sobie tylko kombinuję.

Hiszpan
Hiszpan

Celna kombinacja…… alpejska ( z elementem adrianowskim)

Plus ujemny
Plus ujemny

Nie od dzisiaj wiadomo że Sobecka ma pociąg do Rydzyka. Ale żeby aż kilka razy dziennie!!

adama
adama

Raczej powinni zbudować autostradę (za pieniądze Rydzyka). Gierkówka funkcjonuje do tej pory.

Zgredzinka
Zgredzinka

Tej babie ewidentnie popieprzył się parlament z plebanią !!!

Hiszpan
Hiszpan

Ten wtręt o ziołolecznictwie w przypadku owej istoty jest nietrafiony, ewidentnie nietrafiony. Minięty z targetem celu. Ale przekazanie emocji o właściwym napięciu. POpieram.

Zgredzinka
Zgredzinka

????

Hiszpan
Hiszpan

tak dla podtrzymania „razgawora”

Zgredzinka
Zgredzinka

No chyba, że tak.
Ale wiesz, rozmawiać można także na temat.