Sojusz prezydenta z Ziobro i Beatą Szydło?

Sojusz prezydenta z Ziobro i Beatą Szydło?

Zawetowanie przez prezydenta nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej oraz kilku innych ustaw zostało odebrane w PiS jako atak na premiera Morawieckiego. Istnieje groźba, że prezydent wejdzie w sojusz z szefem Solidarnej Polski i byłą premier. Morawiecki i jego rząd nie zamierzają się temu biernie przyglądać.

 

Prezydent zgłosił też swojego kandydata na rzecznika praw obywatelskich, bez uzgodnienia z kimkolwiek. Wsparcie dla Jana Marii Rokity wyrazili politycy Solidarnej Polski, jak Patryk Jaki. Także ostatnie zmiany w pałacu prezydenckim wskazują na współpracę Dudy z Beatą Szydło. Jej ludźmi są Paweł Szrot, obecnie szef gabinetu prezydenta oraz jego zastępca, Piotr Ćwik, były wojewoda małopolski.

Te działania prezydenta stanowią próbę stworzenia przestrzeni dla nowego ugrupowania po odejściu Kaczyńskiego. „Wyczuwa się wpływ na prezydenta ze strony Szydło i Ziobry. Oczywiście, za miesiąc czy dwa nie stworzą partii, a bardziej budują pod nią grunt. Nie odpuszczają i widać, że chcą mieć wpływ na to, jak ma wyglądać prawica po Kaczyńskim” – komentuje były doradca Andrzeja Dudy.

 

Mówi się także  o tym, że Beata Szydło, która ostatnio mocno przycichła, nie zamierza rezygnować z polskiej polityki i być może – jak napisał Super Express – zamierza zostać kolejnym prezydentem Polski. „Szydło i Ziobro nie godzą się na to, żeby delfinem na prawicy po Kaczyńskim został Morawiecki, więc już teraz podejmują działania. A prezydentowi na stanowisku zostały trochę ponad cztery lata. Kiedy upłynie czas jego prezydentury, wciąż będzie młodym człowiekiem, który w polityce może mieć duże znaczenie”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Miejmy jednak nadzieję, że wraz z upadkiem Kaczyńskiego skończy się czas całej jego świty.

/ep/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
9 stycznia 2021 17:19

Szydło prezydentem Polski? Ona może nadaje się na przewodniczącą koła gospodyń wiejskich.

irena
irena
11 stycznia 2021 10:49

Jak to bylo …. „.prowadzil slepy kulawego”….?