SOKzBURAKA – najgorszy zdrajca Polski?

Sok z buraka - najgorszy zdrajca Polski?

Były groźby, że przyjdą do domu, że mi wykończą rodzinę, a mnie w pierwszej kolejności, że mnie powieszą i że jestem najgorszym zdrajcą Polski.

Z SOKiemzBURAKA rozmawia Magda Jethon

Magda Jethon: Nie boisz się?
SOKzBURAKA: Nie ukrywam, że trochę tak. Obawiam się, że ktoś może zapukać o 5.30 i tę opozycję próbować wyłączyć, bo im jesteś mocniejszy, tym bardziej przeszkadzasz. Mam jednak nadzieję, że nikt nie zacznie mnie nękać i nie powie, że pan nam przeszkadza i trzeba panu zrobić coś brzydkiego.

– Nikt nie stukał jeszcze do ciebie, nie włamał się do komputera, nie zniszczył czegoś?
– Były takie próby, oczywiście. Było polowanie na mnie. Są portale czy strony internetowe, które próbują to robić. Nie chcę podawać ich nazw, bo jak kiedyś ujawniłem, to ściągnąłem na siebie masę ich zwolenników, którzy strasznie hejtowali i utrudniali życie tym, którzy u mnie zostawiali komentarze. Zrobiło się bardzo wulgarnie i agresywnie. Nie nadążałem z ich blokowaniem. A już mam poblokowanych parę tysięcy osób.

– Nieźle brzmi: mam parę tysięcy wrogów, musiałem ich poblokować. Normalny człowiek ma trzech do pięciu wrogów, a ty parę tysięcy?
– Kiedyś Kuba Wojewódzki powiedział, że miarą popularności jest liczba wrogów. (śmiech) Ja wszystkie groźby w miarę możliwości zgłaszałem do Facebooka, który za każdym razem reagował. Często te strony i konta fejkowe były zamykane, ale natychmiast powstawały nowe i groźby są do dzisiaj. Kiedyś w Polsce nie było takiej agresji. Dlatego obawiam się, że dziś moje ujawnienie mogłoby być moim końcem. Ostatnio masa hejtów zmusiła Hannę Lis do opuszczenia Twittera.

– Jednak liczysz się z najgorszym?
– Jestem na to przygotowany. Kiedy ktoś zapuka do mnie do domu, to ja wtedy wytoczę zupełnie inną broń, którą mam schowaną. Mianowicie mam dobre relacje ze wszystkimi ważnymi dziennikarzami i mediami, od ciebie zaczynając, poprzez „Newsweeka”, „Wyborczą”, „Na temat” itd. Wierzę, że kiedy będzie potrzeba, to mi pomogą.

– Czyli tam w mediach zostawiłeś swoje dane?
– Nie. Dlatego jest nas dwóch.

– ?
– Ten drugi, który mi bardzo pomaga wziął na siebie ujawnienie się z imienia i nazwiska i nawet z numeru telefonu, a nawet, żeby było ciekawiej, założył firmę po to, żebyśmy mogli też świadczyć jakieś usługi komercyjne. To jest zupełnie inna opowieść, bo „SOKzBURAKA” od tworu partyzanckiego i robionego przy okazji, stał się tak dominujący w moim życiu, że zrezygnowałem z pracy. Jestem właśnie na wypowiedzeniu…  I cieszę się, że jest nas dwóch, a poza tym, mam na co dzień kilkanaście osób, które regularnie podsyłają swoje pomysły, grafiki i teksty. Robią to anonimowo i non profit.

Powiedz w końcu co to jest ten „SOKzBURAKA”?
-„SOKzBURAKA” jest w tej chwili najbardziej aktywizującą internautów stroną opozycyjną w Polsce. Ma już prawie czterysta tysięcy polubień na fb, a  jej 84% aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca generuje 20 milionów interakcji, czyli polubień, komentarzy i udostępnień. Chciałbym w tym roku w liczbie fanów przeskoczyć „Wyborczą”. „Newsweek” i „Wprost”, bo wszystkie prawicowe strony dawno są już w tyle.

– Co jest na stronie „SOKuzBURAKA”?
– Memy, czyli ironiczne, śmieszne i prawdziwe obrazki z aktualnego życia politycznego i społecznego.

– Jacy ludzie interesują się „SOKiemzBURAKA”?
– Przede wszystkim ci, którzy muszą natychmiast odreagować to, co dzieje się w Polsce oraz ci, dla których sok jest jednym z głównych źródeł informacji.

– Dużo osób w twoim otoczeniu wie, że SOKzBURAKA to ty?
– Oprócz mojej najbliższej rodziny i wybranych bliskich osób, to nikt.

– Trzymasz to w tajemnicy, bo…
– To muszę zacząć od początku. Kiedyś SOKzBURAKA był jak kawiarenka w „Drobnych cwaniaczkach” Woody Allena, zrobiony przy okazji. U Allena wielki podkop i napad na bank, a w „SOKuzBURAKA” sprzedawaliśmy ciasteczka, czyli różne mało ważne, ale śmieszne rzeczy ku pokrzepieniu serc, dla rozrywki, dla uśmiechu. Nic groźnego ani ważnego. Taki był początek.

– To był rok…
– 2013 r., oficjalnie zaczęliśmy 1 kwietnia, czyli w prima aprilis.

– Urodziny radiowej Trójki.
– O, brawo! Od czasu do czasu „SOK” stawał się lożą szyderców, gdzie pod koniec dnia można było spokojnie o kilku rzeczach, które najbardziej człowieka poruszyły danego dnia, napisać. I okazało się, że te rzeczy pisane od serca, najbardziej ludzi angażowały i poruszały.

– Zaczęło się od żartu, zabawy towarzyskiej?
– Na początku dotykałem polityki z każdej strony, od lewej przez środek do prawej i robiłem to w sposób bardzo delikatny, można powiedzieć muskałem ich, wytykając rzeczy, które robili nie tak. Zawsze jednak, kiedy dotknąłem prawej strony, pojawiała się agresja.

– Kiedy znalazłeś się po stronie opozycji?
– Pamiętam na początku piętnowałem nawet Komorowskiego, o którym wszyscy wtedy mówili, że zabiera żyrandole z pałacu. U mnie też się na ten temat pojawiały krytyczne memy, a później, kiedy się okazało, że żadnych żyrandoli nie zabrał, to nie było nikogo, kto by powiedział przepraszam. Ja zamieszczałem przeprosiny, ale pytałem też, czy np. Duda i kancelaria aktualnego prezydenta będzie miała tyle przyzwoitości, żeby powiedzieć  przepraszam. Niestety, zostawili tak dużo kłamliwych informacji na temat Komorowskiego tylko po to, żeby go zdeprecjonować i zepsuć jego wizerunek. Te kłamliwe propagandowe informacje nakręciły na Facebooku ogromną agresję skierowaną przeciwko byłemu prezydentowi. To był język po prostu kloaczny, rynsztokowy i było tego nieprawdopodobnie dużo. Pamiętam też czasy Ukrainy, kiedy rosyjscy trolle wszędzie w polskim internecie wpisywali mnóstwo nieprawdy, związanej z Ukrainą, albo próbowali podburzać Polaków, sięgając po Wołyń i różne inne fakty lub mity, tylko po to, żeby Polacy nie solidaryzowali się z Ukraińcami. To wszystko mnie bardzo wkurzało. Uznałem, że się na to nie godzę.

– I postanowiłeś jako SOKzBURAKA dać temu wyraz?
– Tak. Chcę też w ten sposób zachęcać ludzi do większej odwagi, żeby nie bali się nazywać pewnych zjawisk po imieniu. Pamiętam polskie zespoły muzyczne, które stały w kolejce po to, żeby zagrać na Majdanie. Tam była bitwa, żeby znaleźć się na liście, bo jak jesteś na Majdanie, to przejdziesz do historii. Ileś młodych zespołów, tak jak za dawnych czasów w Polsce, śpiewało piosenki, „Wolność – kocham i rozumiem”, „Chciałbym być sobą” czy „Runął już ostatni mur” i „Nie dzieli nas nic” – utwory, które są symbolami i przeszły do historii. Tymczasem, prawdopodobnie Ukraina była ostatnim momentem, kiedy jeszcze polskich artystów było stać na odwagę, bo kiedy pojawił się KOD, manifestacje, na których można zagrać i pokazać swój opór, to okazało się, że ludzie się boją, że nie ma chętnych. Gdyby nie Big Cyc, który przyszedł i rozwalił system, śpiewając „Antoni do broni”, to nikt by nie zaśpiewał.

– Czyli „SOKzBURAKA” walczy nie tylko ze świństwem, z łajdactwem, z nieprawdą, która jest w przestrzeni, ale też i ze strachem.
– Jak prawdziwa klasyczna opozycja, tyle że w internecie.

– Masz tak duże poczucie misji?
– Tak, bardzo duże.

– Wierzysz, że właściwie odczytujesz dzisiejszą sytuację polityczną?
– Wiele lat zajmowałem się reklamą. Wiem, jak w reklamie buduje się świadomość marek, świadomość produktów i jak łatwo to można zepsuć. Reklama często jest manipulacją, wyolbrzymianiem, a wyolbrzymiać można na  plus i na minus. I dziś w Polsce, a szczególnie w kampanii wyborczej, mieliśmy  ewidentnie do czynienia z działaniem socjotechnik propagandowych, gdzie próbuje się zepsuć obraz w sposób subiektywny, zepsuć obraz ludzi tylko po to, żeby ich zniszczyć, żeby ich nie było, żeby ich usunąć. Chcę, żeby ludzie zrozumieli, że nie wszystko co ktoś publicznie mówi jest prawdą. A dziś wyjątkowo dużo, szczególnie w mediach publicznych, jest nieprawdy. Do tego sami politycy nieustannie kłamią. Ktoś musi ich łapać za słowo.

– Kto wpadł na pomysł SOKuzBURAKA?
-Ja!

– A nazwa rodziła się w bólach, czy powstała natychmiast?
– Przyszła sama. Miała być o polskich sprawach, no i domena musiała być wolna. „SOKzBURAKA” ma już w sobie całą opowieść, bo jest pyszny, zdrowy i polecany. A jednocześnie nazwa trochę prześmiewcza. Jakoś dziwnie nikt z  panów marketerów, choć sprzedają ten sok, nie wpadł na pomysł, żeby zarezerwować tę domenę, więc była wolna. No i poszło. Później się zastanawiałem, czy nie jest zbyt prześmiewcza.

– ?
– Bo nazywanie kogoś burakiem to nie jest chyba miłe i przyjemne.

– Kogo tak nazywasz?
– Nie zakładałem, że będę piętnował buractwo. Ludzie mogą sobie to dowolnie interpretować. Trzeba jednak przyznać, że zdarzają się  buraki naokoło i czasem należy ich nazwać po imieniu, zakląć, tupnąć nogą i nie ma co się certolić, ktoś musi mieć jaja.

– Często idziesz po bandzie?
– No, ktoś musi.

– Zaliczyłeś jakieś wpadki?
– Tak, kilka. Zaczynając od różnych prowokacji, które bywały przygotowywane bardzo misternie. Pamiętam taką pierwszą, dotyczyła Pauliny Młynarskiej. Dostałem z wielu miejsc cytaty z niej, łącznie z linkami do stron, które o tym pisały. Przyjąłem to za sytuację prawdziwą, sprawdziłem linki, starałem się zweryfikować wszystkie dane, no i zrobiłem mem na temat. I co się okazało? Zaraz, jak tylko go umieściłem, wszystkie te strony przestały istnieć, natomiast Paulina dostała od razu informację, że „SOKzBURAKA” robi kampanię przeciwko niej. Oczywiście napisała do mediów i to poszło w świat. Skontaktowałem się z nią, wyjaśniłem sprawę, przeprosiłem. To była taka pierwsza duża nauczka, po której wiedziałem, że wszelkie informacje należy weryfikować i rzetelnie sprawdzać u źródła. Nie można się opierać na nieznanych stronach, blogach itd.

– To jest adrenalina?
– Duża. Nigdy nie wiesz, w którym momencie przekraczasz tę granicę. Dlatego  codziennie czytam na Wikipedii definicję satyry, żeby sprawdzić, czy jeszcze się w niej mieszczę.

– Żałujesz nieraz czegoś lub myślisz – może nie trzeba było, może coś cofnę…
– Tak. Były takie rzeczy, które cofałem.

– Czy ktoś ci groził?
– Tak, nieraz.

– Kto!?
– Głównie z kont fejkowych, czyli nieprawdziwych, często tworzonych właśnie w tym celu. Były groźby, że przyjdą do domu, że mi wykończą rodzinę, a mnie w pierwszej kolejności, że mnie powieszą i że jestem najgorszym zdrajcą Polski. Tego jest bardzo dużo.

– Ale jeszcze do sądu nie poszedłeś?
– Nie, jeszcze nie. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

– Z jednej strony jesteś powszechnie znany, każdy wie, co to jest „SOKzBURAKA”, a z drugiej całkiem anonimowy, nie masz poczucia niedosytu?
– Gdybym chciał budować swoje nazwisko, to pewnie z chęcią bym się ujawnił i stał celebrytą, postacią publiczną, mniej lub bardziej piętnowaną albo oklaskiwaną. Ale nie chcę.

– Czujesz urok tej tajemnicy?
– Oczywiście, wszystko, co jest trochę tajemnicze jest bardziej pociągające. Granie na ludzkiej ciekawości wydaje się bardziej interesujące niż powiedzenie kawa na ławę. To tak jak z kobietą, delikatnie obnażona jest dużo bardziej pociągająca.

– Czyli w tej chwili nie pozwalasz ujawnić twojego nazwiska?
– Jeszcze nie. Oczywiście zastanawiam się nad tym, czy dobrze jest być anonimowym do końca, bo anonimowych najłatwiej jest usuwać, no bo nikt nie zwróci uwagi, kiedy ich nie będzie. Dlatego, jak już powiedziałem, dla pewnych osób przestałem być anonimowy.

– Na początku siedziałeś kilkadziesiąt minut dziennie przy komputerze, a teraz?
– Dzisiaj to jest pełny etat i więcej.

– Trochę zwariowałeś?
– No.

– Masz rodzinę…
– Tak.

– Twoja żona cię jeszcze toleruje?
– Moja żona podchodzi do tego z dystansem. Bardzo ją za to szanuję, dajemy sobie przestrzeń do zajmowania się rzeczami, które nam sprawiają przyjemność, albo w których się realizujemy, albo w których uważamy, że mamy jakąś misję do spełnienia. Ona to akceptuje, chociaż nie jest to łatwe, bo  pracuję codziennie do trzeciej albo do czwartej w nocy, zamiast pójść z żoną do łóżka i po prostu wyspać się normalnie. Mam nadzieję, że od września, kiedy nasze dziecko wróci do szkoły, to przesunę czas pracy na godziny szkoły.

– Twoja córka wie, że ty jesteś „SOKiemzBURAKA”?
– Tak.

– I wie, że powinna to trzymać w tajemnicy?
– Wie, dlatego że nawet u niej w szkole połowa dzieci w klasie jest zdeklarowana politycznie po jednej stronie, a druga połowa po drugiej…

– Która to klasa!?
– Początek szkoły podstawowej. Te dzieci rozmawiają ze sobą, powtarzają opinie swoich rodziców, które nie podlegają dyskusji, bo każdy jest przekonany w stu procentach. Dlatego moja córka wie, że o tym, co tata robi nie mówimy, to drażliwy temat i koniec.

– Kiedyś ja wiedziałam, że w szkole nie mogę mówić, że rodzice słuchają Radia Wolna Europa, a dziś twoja córka wie, że nie może powiedzieć, że ty jesteś „SOKiemzBURAKA”?
– Tak.

– A co możesz o sobie ujawnić? Ile masz lat, gdzie pracujesz, jaki masz zawód?
– To są wszystko informacje, które pomagają ludziom identyfikować daną osobę. Mogę tylko powiedzieć, że mam córkę, bo już to padło, no i skoro robię memy, to mogę jeszcze powiedzieć, że znam się na grafice. Piszę też teksty.

– Robiłeś to na początku z potrzeby serca…
– Cały czas robię z potrzeby serca.

– Kiedy zaczniesz na tym zarabiać, to już nie będzie z potrzeby serca?
– Nadal będzie. Jedni idą do pracy, bo chcą zarobić, inni, bo kochają tę robotę. Doskonałym przykładem są ludzie w mediach, którzy zarabiają psie pieniądze, ale mają misję i kochają to, co robią. Kolejnym przykładem są teatry, aktorzy, ich zawód jest ich miłością i sposobem na życie. Babcia mnie uczyła, że w życiu najważniejsze jest zarobić na chleb, mówiła: „jak będziesz chciał zarobić na więcej niż na chleb, to przestaniesz się cieszyć tym, co robisz, tylko zaczniesz myśleć o pieniądzach”. Ja bym chciał na ten chleb mieć. Żeby nie mieć długów, żeby spłacić karty.

– A masz długi?
– Tak, dlatego że od dawna kupuję na Facebooku promocję swoich postów. Wszyscy mnie pytają, kto za wami stoi, kto płaci za posty? No, ja płacę. Każdy, kto ma stronę na Facebooku może nacisnąć taki magiczny przycisk „promuj post”, ja go naciskam i płacę 2, 3, 4 złote, czasem trochę więcej. Na Facebooku są takie mikropłatności, czyli że jednorazowo płacisz mało, ale skumulowana w ciągu miesiąca kwota może się okazać dość duża.

– To dość niebezpieczne, najpierw drobne 2 złote, a na koniec miesiąca okazuje się, że cała pensja poszła.
– No, może nie cała, ale parę tysięcy miesięcznie wychodzi.

– To jesteś wariatem…
– Trochę tak.

– Co by było, gdyby ktoś ci teraz zamknął możliwość robienia memów?
– Zajmując się reklamą przez wiele lat, robiłem rzeczy, które były powszechnie znane w całej Polsce i nie tylko w Polsce. Zajmowałem się bardzo znanymi markami, robiłem wielkie kampanie. Zawsze ktoś na tym korzystał, czyli właściciel jakiejś marki zarabiał krocie, a ja miałem satysfakcję, że mi się udało, że ktoś robił biznes. Po jakimś czasie postanowiłem coś zrobić dla siebie. Może to coś nawet kiedyś stanie się biznesem, na razie mam misję do spełnienia oraz nadzieję, że ta misja skończy się wtedy, kiedy w Polsce stanie się normalnie. Kiedy już nie będzie podziałów i ludzie zaczną się ze sobą dogadywać i współistnieć, bo tak też można, a nawet tak powinno być, to wtedy z „SOKzBURAKA” zrobię stronę komercyjną. I skoro udało mi się napełniać portfele różnych firm i osób w reklamie, może napełnię kiedyś swój portfel albo raz na zawsze spłacę karty kredytowe.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

51
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
19 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
48 Comment authors
cosiedziejesieAlojzStasiu StańczykJankasusann Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cześć
Cześć

Wszystko fajnie, tylko czemu sok z buraka prezentuje czasem ten sam poziom żenady i nienawiści, co media wobec których jest w opozycji? Jeśli odejdą od populizmu i tabloidowości – mogą stracić Januszy, którzy uwielbiają pluć na pis w sposób równie słaby, w jaki pisowcy plują na opozycję – ale uzyskają więcej wiarygodności. Mnie osobiście poziom czasem mierzi – no ale nie bez kozery to fakt ma największe czytelnictwo w polsce

zdziwko
zdziwko

Niestety jest takie prawo ” Akcja równa się reakcji ” Niestety nie da się na słowa „spier…odpowiedzieć grzecznie ” proszę łaskawie odejść ..” bo interlokutor tego nie zrozumie , to nie jego płaszczyzna porozumiewania , nie jego świat.Smutne ale prawdziwe. Tak uczy codzienne doświadczenie.Dlatego to wszystko jest trudne i nie bardzo wiadomo jak z tym walczyć , jak się sprzeciwiać. Walka ze złem jest trudna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zygmunt Michniewicz
Zygmunt Michniewicz

Więcej wykrzykników sobie postaw, powszechnie wiadomo, że im kto głośniej krzyczy to ma i większą rację.
Ciekawe, z jakim to chamstwem spotkał się ten anonimowy sokzburaka zanim zaczął pisać swoje zakłamane paszkwile wymierzone przeciwko legalnie wybranemu rządowi polskiemu. Jak widać, odrywanie mordy od koryta bywa bolesne, a jaki kwik wieprzy przy tym….

bkikt
bkikt

oho jak widze „legalnie wybranemu rzadowi” to wiem, osle ze Ci placa, oby kazda zlotowka wydana z takiego zarobku stanela Ci w gardle !

Maria
Maria

Zygmunt, ten tekst o kwiku, powtarzany przez pislamczyków, jest już tak nudny, jak ich mijanie się z prawdą i tworzenie całkiem nowej, nieznanej nikomu historii. Sok robi kawał dobrej roboty. To, że coś legalne – chociaż wybrane przez garstkę ( na szczęście, bo to pozwala wierzyć, że reszta mądra ) – nie znaczy, że dobre.

Maciek123454321
Maciek123454321

Panie Michniewicz, jesli pana konto na FB nie jest fejkowe, to szczerze i z dobroci serca radzę, niech pan je skasuje. Tym wPISem już się pan pogrążył. Będą po panu jeździć jak po rudej kobyle. Proszę mi wierzyć, opozycja, którą pan zna jest niczym w porównaniu z opozycją internetową, którą chyba pan lekceważy. Proszę sobie przypomnieć, jak szybko pańscy idole z PiS-u podwinęli ogon po projektach podwyżek dla rządu i posłów, kiedy internet zawrzał. Składam zatem wyrazy współczucia.

koMarek
koMarek

Ale przecież sok z buraka nie chce się porozumiewać, tylko antagonizuje tak samo jak druga strona. To są dwie strony tego samego medalu który dzieli społeczeństwo. Kto zaczął to mało ważne, wina jest po obu stronach

Marcin
Marcin

To tylko reakcja na agresję. Znajdź w tekście ten fragment w którym Sok mówił o tym, że za żarty z prawicy zawsze dostawał hejtem.
Chama z buciorami w gnoju nie wpuścisz przecież do domu

Marek
Marek

Jasne, jasne. Antagonizuje jedna osoba od początku wolnej Polski. Antagonizuje oficjalnie, na wszystkich możliwych płaszczyznach, na wszystkie dostępne jej sposoby. Nazywa się Jarosław Kaczyński. Gdyby nie on, sokuzburaka by nie było…

Basia1
Basia1

Nie, nieprawda.

Maciek123454321
Maciek123454321

„Gwałt niech się gwałtem odciska” – napisał Wieszcz. („Oda do Młodości”)

Zul73
Zul73

Całkowicie się zgadzam. Kilka memów polubiłam, nigdy nie komentowałam, za to jak raz na profilu Grzegorza Kasdepke (chwalił się memem na swój temat o nieprzyjęciu medalu od p.o. Prezydenta i tym, że jest taka fajna strona) napisałam coś w tym rodzaju jak Ty, że wiele memów przekracza akceptowalny przeze mnie poziom, to jakoś dziwnie od tego czasu nie mogę już zostawić lajka ani skomentować. Mogę udostępnić, ale za tę blokadę, właśnie przestałam. Tu się skarżą na hejt i pogróżki, ale kulturalnej krytyki i to nie na swoim profilu sami nie dopuszczają.

ELŻBIETA
ELŻBIETA

DZIĘKUJĘ ZA WSPANIAŁY WYWIAD SOKzBURAKA (nazwa trafiona ) – za tworzone cudowne memy i za normalność w tym kłamliwym, manipulowanym,ogłupiającym NARÓD świecie pisowskim. I NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ PISOWSKIMI OBIECANKAMI CZAS WRÓCIĆ DO NORMALNOŚCI I LOGICZNEGO MYŚLENIA – jak powyższy wywiad !!!

Piotr
Piotr

Wy tak na powaznie 😀 Masakra

Pytanko
Pytanko

Gratuluję pomysłu i wytrwałości. Dziwnie się ze przy takiej popuolarności kupujecie za kasę promocję facebooka po co? a Wasz http://www.sokzburaka.pl kieruje na facebooka?

ted
ted

Dla mnie człowiek ze śmiertelnym wirusem leminga. Nowość że chce z tego zrobić popularność.Jak widać wirus leminga jest ciężki do leczenia.

Vee
Vee

Nie wiem czemu członkowie i sympatycy sekty, zwanej mylnie „partią”, PIS uważają za lemingów wszystkich, którzy myslą normalnie. Widocznie przenoszą na oponentów swoją lemingozę, myśląć, że dzięki temu sie z niej wyleczą

Teresa
Teresa

Potwierdziło się. Zawsze czułam, że ten „Sok..” to bardzo inteligentny gość. Oraz PATRIOTA.

Lesław Karmelita
Lesław Karmelita

Jestem pełen uznania.

Marek Szyndler
Marek Szyndler

„Chce, żeby ludzie zrozumieli, że nie wszystko co ktoś publicznie mówi jest prawdą. A dziś wyjątkowo dużo, szczególnie w mediach publicznych, jest nieprawdy. Do tego sami politycy nieustannie kłamią. Ktoś musi ich łapać za słowo.”
Gdyby pan SzB chcial sie pofatygowac i dowiedziec sie jak naprawde wyglada sytuacja z Ukraina i z Krymem i poszedl w slady swoich zasad, to by sie wkurzal na kogo innego. Moze swiadomie lub nie (nie wiem) jest pan pieskiem na smyczy wuja Sama.

Speed58
Speed58

Tak trzymaj!!!

Kasia
Kasia

wszystko super …szybka reakcja na wydarzenia …często humorystycznie , życzę wytrwałości i sukcesów. Mam tylko jedno ale ..zdarzają się jednak informacje ,które mijają się z prawdą lub są wyolbrzymiane, a tego nie lubię. Sprawdzajcie proszę newsy i nie bierzcie przykładu z fanatyków PIS-u

Kryh
Kryh

Perejra na Twitterze twierdzi, że to wywiad zrobiony za czasów PO.

Robert
Robert

Magdę Jethon znam, bo kochanej Trójce przewodziła a Pereira to jakiś piłkarz może?

Tamara
Tamara

Powiem jedno, jesrem z Sokiemzburaka od dawna. Kawał dobrej roboty 🙂

Jas
Jas

Nie jest możliwe żeby taką stronę ogarniała jedna osoba, samo robienie memów, obróbka graficzna to kupę roboty, moderowanie. Za tym musi stać co najmniej kilka może nawet kilkanaście osób a przecież z czegoś trzeba żyć, ktoś na to wykłada kasę.

Monika
Monika

ilość osób dostarczająca pomysłów jest podana – kilkanaście, ilosc grafik dziennie – 1?- możliwe

Nieznaj
Nieznaj

Oni już długo przed zeszłorocznymi wyborami prezydenckimi produkowali po kilkanaście grafik dziennie. To nie jest oddolna inicjatywa, a poziom jest tak prymitywny miejscami, że wstyd że media opozycyjne to promują. Jednocześnie utyskujemy na poziom pisowców, a sami przykrywami się sztandarem chamstwa i prostactwa, bo to się po prostu sprzedaje. Szkoda wielka……….

Janka
Janka

No tak, gdyby to byli „Misiewicze” to faktycznie potrzeba by było ich cały sztab.

Filip
Filip

Nienawiść rodzi nienawiść drogi kolego. Mniej jadu i życie staje się piękniejsze. Pozdrawiam cieplutko.

Kamila
Kamila

Zdaję się jestem w gronie tych iluś tysięcy ‚wrogów’, choć wcale się nie pchałam… Nawet nie pamiętam, co takiego napisałam, że SzB mnie zablokował. Nie lubię PiSu, nie lubię kleru, nie szerzę nienawiści, nie jestem z ONR… Ale jestem ‚wrogiem’. No, ciekawostka!

Maciek
Maciek

Trzymaj się .Szacun. Chętnie pomogę.

Teddy
Teddy

Myślę, że o wiele lepszą i jeszcze bardziej trafiającą do odbiorców nazwą byłaby: „Sok dla Buraków”. Pozdrawiam.

Magda
Magda

macie przeciez dosc takich stron pisowcy, czemu nie nazwaliscie zadnej wlasnie tak? Byloby w punkt – w koncu to WASZ poziom/burak/.

Henryk
Henryk

jednak celebryta – kilka tysięcy to nie cała u niego pensja- koryto się oddala

Bogusław
Bogusław

Pada tu (w komentarzach) zarzut, że Sok z buraka krytykuje i naśmiewa się z władzy. Prawda. A kogóż to Sok ma krytykować? Opozycję? Prezydenta Reagana, albo premiera Blaira? Po co? Krytykuje, bo chce żyć w normalnym kraju. A ja czytam i chwalę dokładnie z tego samego powodu: bo chcę żyć w normalnym kraju. Ale też i dlatego, że te memy są z reguły dowcipne i inteligentne, bawią mnie i zmuszają do zastanowienia. (No i wyszła laurka, czego ani ja, ani Autor tych memów nie lubimy).

cas
cas

Wszystkie wulgarne i obraźliwe komentarze dają zwolennicy PiS…

Grzegorz
Grzegorz

Przeczytałem kawałek, popatrzyłem na wykresy i nawet mi się dalej nie chce tego czytać. Czary mary i z listy najpopularniejszych fanpage’ów zniknęli chociażby Janusz Korwin-Mikke (788 tysięcy lików), czy Kukiz (395 tys), Kukiz’15 *227 tys). I po co tak kłamać, samemu innym zarzucając równocześnie kłamstwo?

Danuta
Danuta

zrezygnował z pracy ..kto mu w takim razie i ile płaci za szydzenie?

Danuta
Danuta

za sokiem z buraka są buraki…bez poglądów…byle tylko kogoś wyśmiać…żenada..

Kowalska
Kowalska

Ten wywiad to konfabulacja 🙂 Sok z buraka robią dwie dziewczyny, znam je.
To wszystko jest dla odwrócenia uwagi.
Misja się zgadza, ale osoba nie ta.
Bardzo sprytnie.

Brat Janek
Brat Janek

Ależ nie tylko te twoje znajome dziewczyny robią sok z buraka. Robi go mnóstwo ludzi. Tutaj Kubusiu chodzi o SokzBuraka.

Gabriel
Gabriel

A tu sobie sok zrobił zdjęcia 🙂
http://fotka.com/profil/SokzBuraka

Maciek123454321
Maciek123454321

Szanowny Panie „SokZburaka”. Dziękuję w imieniu swoim oraz żony. Kiedy mamy wszystkiego dość wchodzimy na Pana konto i odreagowujemy. Bardzo chciałbym móc kiedyś uścisnąć Pana dłoń i powiedzieć „DZIĘKUJĘ”

Monia
Monia

wszyskie patriotki czeba rozszczelać. A szczegulnie te ładniutkie. Bo som łądniutkie i wtedy ja bende miała wieksze branie u chłopaków. Nie moja wina że jestem troche gruba a też mi sie od życia nalezy coś.

Konrad
Konrad

Czasem mam wrażenie, że KOD-eraści wprost marzą, by ich ktoś prześladował. Taki martyr-wannabe. Wcześniej Kijowski „się obawiał”, teraz Sokzburaka. Ale jakoś nikt nie chce o tej 5:30 walić do drzwi… Normalnie dramat!
Cały misterny plan w pizdu!

susann
susann

Jestescie super, jestem z Wasza strona na TY i wielu moich przyjaciol zza Odry.

Stasiu Stańczyk
Stasiu Stańczyk

Popracujcie trochę nad gramatyką postów. Niektóre zwroty szczypią w zęby zbyt mocno. Powodzonka i trzymam kciuki. Zbiór Bzdur

Alojz
Alojz

Sokzburaka to g… tworzone przez agencje marketingowa na zlecenie PO. Komu normalnemu by się chciało wrzucać 40 prymitywnych postow dziennie?

cosiedziejesie
cosiedziejesie

Sok z buraka to mieszanina hejtu, hipokryzji, fake newsów, pisofobii, agresjii, nienawiści i szamba. Zawsze stoją murem za politykami z opozycji, którzy złamali prawo. Zawsze są przeciw PiS co by nie zrobił. Wystarczy zwykły kulturalny komentarz, który pokazuje jak jest na prawdę aby w komentarzach zmieszali cię z błotem. Kilku moich znajomych non stop udostępnia kolejne wypociny z tej strony. Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwych idiotów to tam jest ich najwięcej. Frustrat dla frustratów tak się to powinno nazywać. Pozdrowionka 🙂