Solidarna Polska i Porozumienie muszą trzymać się PiS, bo inaczej mogą zapomnieć o Sejmie. Najnowszy sondaż

Solidarna Polska i Porozumienie muszą trzymać się PiS, bo inaczej mogą zapomnieć o Sejmie

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy zrodził pytania na temat przyśpieszonych wyborów parlamentarnych czy powołania przez partię Jarosława Kaczyńskiego rządu mniejszościowego.

Najnowsze sodaże przeprowadzone dla Wirtualnej Polski przez IBRIS okazują się być bardzo łaskawe dla Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei partie Gowina i Ziobry nie miałyby szans na wejście do Sejmu.

Według sondażu – gdyby wybory odbyły się teraz – PiS wygrałby je z 35% poparciem. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą oddałby głosy 21,8% badanych.

W Sejmie oprócz wyżej wspomnianych ugrupowań miałyby szansę znaleźć się jeszcze trzy partie: Polska 2050 Szymona Hołowni z 10,6% poparciem, Konfederacja (8,2%) oraz Lewica (5,8%).

Natomiast Koalicja Polska-PSL-Kukiz’15 (3%), Solidarna Polska (1,5%) oraz Porozumienie (1,2%) znalazłyby się poza parlamentem.

Czy w tej perspektywie zarówno dla Solidarnej Polski jak i Porozumienia konflikt z PiS jest opłacalny? Tym bardziej, że według sondażu gdyby Zjednoczona Prawica stanęła wspólnie do wyborów uzyskałaby 40,9% głosów wyborców. Poza nimi w Sejmie znalazłyby się jeszcze: KO (22,4%), Polska 2050 (11,2%), Konfederacja (8,1%) oraz Lewica (5,4%).

Zostań patronem KODUJ24.PL

Sondaż pokazuje, że wciąż głównym rozgrywającym pozostaje Jarosław Kaczyński, a koalicjanci jeśli chcą nadal pozostać blisko władzy będą zmuszeni na ustępstwa wobec PiS.

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments