Solidarna Polska kapituluje? Jaki przyznaje, że zrezygnowała z ministerstwa

Trybunał Sprawiedliwości UE domaga się drakońskiej kary dla rządu PiS. W grę wchodzą nawet 2 mln zł dziennie

Europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska) na Twitterze uchylił rąbka tajemnicy negocjacji z PiS. Wychodzi na to, że „ziobryści” już skapitulowali!

 

Parlamentarzyści Solidarnej Polski przez 5 lat głosowali tak jak PiS w 99,9% głosowań. Walczyli na 1 linii w najważniejszych bitwach. Dziś wspieramy MZZ [ministra Zbigniewa Ziobrę]. Chcemy dalej lojalnie realizować wspólny program ZP [Zjednoczonej Prawicy] dla Polski Program, któremu jesteśmy wierni” – rozpoczął serię internetowych wpisów bodaj najbardziej „medialny” polityk SP.

„Nieprawdziwe są informacje o naszych „żądaniach” „nowych stanowisk”. Zgodziliśmy się oddać MŚ (mimo gwarancji w umowie koalicyjnej).Wszystko było ustalone co potwierdził szef klubu PiS. MZZ nie mógł się tylko zgodzić na taką ustawę o „bezkarności”, ale idziemy dalej” – dodał w następnym wpisie.

 

Wychodzi więc na to, że Ministerstwo Środowiska już wyślizgnęło się z rąk SP. Dalej nie wiadomo jednak, co stanie się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Decyzja PiS w sprawie jego przyszłych losów ma najpewniej zapaść w środę.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Komentatorzy wskazują na to, że Ziobro najprawdopodobniej zachowa stanowisko, ale jego ludzie na publicznych stanowiskach nie będą już mieli takiej przyjemności. Muszą się oni liczyć z „czystką” sterowaną przez Jarosława Kaczyńskiego.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o