„Solidarność” pocztowców skarży się na Sasina Piotrowi Dudzie. Za jego pośrednictwem skarga ma trafić do Andrzeja Dudy

Poczta Polska komercyjnie włącza się w kampanię wyborczą

„Solidarność” pocztowa przygotowała list do szefa „S” Piotra Dudy, w którym poprosiła go o pilne zainterweniowanie u Andrzeja Dudy w sprawie ministra Sasina. Szef resortu aktywów państwowych nie zapłacił jeszcze Poczcie Polskiej za przygotowania do przeprowadzenia majowych wyborów korespondencyjnych.

List przeciwko Sasinowi może budzić zdziwienie, choćby ze względu na to, iż pocztowa „Solidarność” uważana była dotychczas za sojusznika PiS i prawicy. Związkowcy znani byli też ze swojej niechęci do PO i PSL – partie te oskarżane były przez nich za dopuszczenie do zdewastowania budżetu Poczty Polskiej.

 

Przygotowanie Poczty do przeprowadzenia prezydenckich wyborów 10 maja br. wiązało się z ogromnymi kosztami, które miały leżeć po stronie PKW oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych, a Poczta za wykonanie usługi dystrybucji pakietów wyborczych miała otrzymać stosowną zapłatę” – tymi słowami rozpoczęła się wiadomość pocztowej sekcji NSZZ „Solidarność”.

Niestety w wyniku działań politycznych pocztowcy nie doczekali się ani zwrotu poniesionych kosztów, ani nie było im dane wykonanie powierzonego zadania. (…). Z przykrością należy stwierdzić, że ani minister Aktywów Państwowych pan Sasin ani rząd RP nie wykazują zainteresowania tym, w jakiej sytuacji wizerunkowej i ekonomicznej została postawiona Poczta Polska” – napisano w dalszej części listu.

 

Taki obrót sytuacji, zdaniem pocztowców, doprowadzić może do tego, że to instytucji przyjdzie zapłacić za błędy popełnione przez rządzących.

Teraz w wyniku epidemii, która dotknęła polską gospodarkę obecny zarząd pragnie przerzucić skutki spadku przychodów na pracowników, poprzez ograniczenie wynagrodzeń” – ostrzegli związkowcy zrzeszeni w „Solidarności”.

Pod koniec listu zaapelowali więc bezpośrednio do Piotra Dudy o interwencję u prezydenta: „Pan Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie dawał wyraz głębokiej troski o wszystko, co w swojej nazwie ma słowo Polska. Wierzę, że i tym razem pochyli się nad strategicznym narodowym operatorem i wesprze go swoim autorytetem powodując skierowanie niezbędnej pomocy finansowej dla Poczty Polskiej”.

Pod skierowanym do szefa „Solidarności” listem, w imieniu pracowników, podpisał się Bogumił Nowicki – przewodniczący związkowców z Poczty Polskiej.

Pocztowa Solidarność, by powstrzymać kryzys w organizacji, chce, aby rząd przekazał Poczcie Polskiej dodatkowe dotacje z budżetu Skarbu Państwa. Pracownicy żądają też wymiany zarządu i powołania nowego dyrektora.

Czasu na ratowanie spółki jest naprawdę niewiele. W maju TVN 24 informował, że organizacja pseudowyborów kosztowała pocztę 68,8 mln zł. Olbrzymie straty poniesione przez firmę najpewniej odbiją się na samych pracownikach – oni sami zostali już poinformowani o cięciach pensji.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
15 czerwca 2020 17:35

Wojna w Chinach, panie Koziołek. Tylko listonoszy żal. Nie dość, że mają gówniane zarobki, to jeszcze pracę mają ciężka i niewdzięczną. W ramach pokuty kutasina Sasina powinien zostać zesłany na listonosza.

Andrzej
Andrzej
15 czerwca 2020 18:34

Praca listonosza wymaga dokładności, rzetelności, uczciwości i inteligencji. Które z tych cech według pana posiada Sasin?

Maciek123454321
Maciek123454321
16 czerwca 2020 07:26
Reply to  Andrzej

Niestety żadnej. Rzeczywiście, nie nadaje się na listonosza. Ale czy on w ogóle do czegoś się nadaje?