Sondaż: Chcemy karania osób, które nie noszą maseczek w miejscach gdzie jest to wymagane?

Ekspedientka nie obsłużyła w sklepie klientki bez maseczki. Dostała karę…

Na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” firma United Surveys przeprowadziła badanie na temat min. stopnia akceptacji rygorów pandemicznych. Okazuje się, że ponad 80% badanych jest za karaniem osób, które lekceważą nakaz noszenia maseczek w sklepach oraz w komunikacji miejskiej. Przeciwko takim karom jest 18,4% badanych.

 

95% pytanych stwierdziło, że zawsze pamięta o zakładaniu maski w sklepach a także w trakcie korzystania z transportu publicznego. Wydaje nam się, że życie weryfikuje te ostatnie dane bo media pełne są relacji z placówek handlowych, w których aż roi się od osób lekceważących nakaz zasłaniania nosa i ust właśnie w sklepach i środkach masowego transportu.

W związku z wprowadzeniem czerwonych i żółtych stref w częściach kraju, gdzie ostatnio odnotowano najwyższy poziom zakażenia koronawirusem zapytano Polaków czy orientują się jakie rygory aktualnie obowiązują w ich miejscu zamieszkania? Do posiadania pełnej wiedzy na ten temat przyznało się ponad 92% badanych. Ignorancją w omawianym zakresie wykazało się 7,5% odpowiadających.

 

Ilu z nas boi się zakażenia koronawirusem? „Infekcji obawia się 67,2 proc. badanych. Koronawirusa nie boi się 30,8 proc. respondentów” – czytamy na rmf24.pl

51% badanych źle ocenia decyzję rządu o powrocie dzieci do tradycyjnych metod nauki w szkołach natomiast 35,9% jest za.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Uważajmy na siebie i bądźmy roztropni aby ponownie nie zasłużyć na powiedzenie „mądry Polak po szkodzie”.

/as/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Do karania innych to jesteśmy pierwsi, ale gdy samemu trzeba odpowiedzialnie się ograniczyć to chętnych niewielu. a te 95% pamiętających o noszeniu maseczek to wywołuje tylko śmiech, no chyba, że za noszenie uznają oni noszenie na brodzie czy zasłanianie tylko ust to wtedy jakoś można to obronić, ale z właściwym noszeniem maseczek nie ma to nic wspólnego.