Sośnierz: „Szukają haków na syna Gowina”

Sośnierz: "Szukają haków na syna Gowina"

Andrzej Sośnierz, który po tym jak wystąpił z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i wspólnie z Agnieszką Ścigaj oraz Pawłem Szramką założył koło poselskie Polskie Sprawy opowiedział WP.pl o powodach swojej decyzji.

Wśród nich wymienił kwestie dotyczące ochrony zdrowia i walki z Covid-19.Uchwalone zmiany w wymienionych obszarach, zdaniem polityka, były złymi zmianami. Kolejnymi powodami jego odejścia z KP PiS były: „nepotyzm i karierowiczostwo” w PiS.

„Młodzi ludzie może nie pamiętają, ale ja pamiętam takie czasy. Nasza nowa Rzeczpospolita miała inaczej wyglądać, a wracamy do sposobów prowadzenia polityki takich, jak za tzw. komuny. Nawet wtedy było chyba lżej. To wszystko są bardzo złe skojarzenia. A i ten nepotyzm, tych Dyzmów, których narodziło się mnóstwo, rozsiało się po różnych instytucjach… Nie tak sprawy polskie powinny być prowadzone”- powiedział Sośnierz.

”Polityka hakowa” to dla Sośnierza następny element wykluczający jego funkcjonowanie w strukturach klubu parlamentarnego PiS. Ofiarą tej polityki stał się ostatnio, zdaniem byłego szefa NFZ, prof. Wojciech Maksymowicz.

Sośnierz powiedział także, że odbywa się „szukanie haków na syna” wicepremiera Gowina. „Są takie sygnały, że również rodzina pana premiera [Gowina] jest w jakiś tam sposób przeszukiwana, żeby coś znaleźć” – czytamy na gazeta.pl

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Zdaniem gazeta.pl chodzi o Ziemowita Gowina, który jest doktorantem na Wydziale Filozoficznym UW i który otwarcie krytykuje rząd. W grudniu ubiegłego roku na łamach Gazety Wyborczej stwierdził, „że PiS kreowało się na partię ideową, która zniszczy nepotyzm i wprowadzi rządy prawa, a – jego zdaniem – „okazuje, że jest nepotyzm, że PiS skupia się przede wszystkim na partii i Kaczyńskim”. – Jestem w szoku, że ci ludzie nie mają żadnych zasad. Nie mogę pojąć, jakim cudem niektórzy z nich nie mają wstydu” – powiedział.

Swoją drogą niech za komentarz do opowieści Sośnierza posłuży pytanie: po co ludzie pchają się do polityki?

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
30 kwietnia 2021 17:42

Bla, bla bla. A w szkodliwych dla Polaków i państwa sprawach i tak zagłosuje razem z pisem.
Wielu już takich odchodziło, wielu zmieniało partię, wielu krytykowało, a nadal skłócona prawica ma taką samą samodzielną większość jaką miała na początku.

Mam nadzieję, że nikt się na to nie nabierze i gdy nadejdzie czas rozliczeń, nie będzie to kłamliwe odejście okolicznością łagodzącą za zbrodnie sośnierza.

Waldemar
Waldemar
30 kwietnia 2021 22:44
Reply to  Marek

Sporo racji w powyższym, ale sama sprawa zbierania haków interesująca. Nie udało się zeszłoroczne kaperowanie posłów Gowina, mały coup d’etat w wykonaniu Bielana, może uda się coś ugrać służbami. Niewykluczone, że i rodzina pana posła Sośnierza może się spodziewać ciekawego „ogona”. Pewne, że po oddaniu władzy przez PiS (brzmi to jak bajka) niszczarki będa pracowac na okragło, a i może po dawnemu przydadzą się ogniska – jak w „Psach”.

Jantar
Jantar
1 maja 2021 17:14
Reply to  Waldemar

Kaczyński od zawsze zbierał haki na każdego z opozycji i ze swojej stajni. Przecież to widać nawet w tym, co niekiedy mówią, jak choćby nagłe wywleczenie w kampanii wyborczej sprawy dziadka z Wehrmahtu Tuska. Gdyby służby Kaczyńskiego nie sprawdzały każdego 4 pokolenia wstecz, także w stosunku do dalszej rodziny i znajomych, to Kaczyński nigdy by tego nie rzucił, bo nie miałby wiedzy.

smętek
smętek
3 maja 2021 15:46
Reply to  Jantar

Jak to się dzieje, że stary cap zbiera haki na wszystkich a nie ma nikogo kto zająłby się prześwietlaniem jego historii i gromadzeniem fiszek. Totalne lenistwo, czy strach?

antyuzurpator
antyuzurpator
4 maja 2021 14:29
Reply to  smętek

Kto zbiera materiały na fukncjonariuszy rządzącego reżimu raczej nie będzie się tym głośno chwalił. Dla bezpieczeństwa swojego i materiałów.