Spada zainteresowanie Kukizem

Spada zainteresowanie Kukizem

Paweł Kukiz postanowił wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych wraz ludowcami z PSL. W politycznym światku wywołało to pewne poruszenie. Z partią byłego muzyka rozstało się kilku jej członków. Nie spodobał im się bowiem pomysł, aby dołączyć do partii nazywanej często „obrotową” z racji swej ideowej elastyczności.

 

W Internecie padły rozmaite komentarze. Poseł Piotr „Liroy” Marzec, komentując decyzję polityka, użył we wpisie niecenzuralnych słów, a wybory Kukiza podsumował krótko „tfu!”. Padały tez jednak argumenty o „dalekowzroczności i walki o polityczne przetrwanie”.

Wygląda jednak na to, że działania Kukiza interesują co najwyżej wąsko pojętą grupkę polityków. Badanie opinii publicznej (próba ogólnopolska 1032 osób w wieku od 18 lat wzwyż, 9 – 12 sierpnia br.) wykazało nikłe zainteresowanie politycznymi wyborami byłego rockmana.

 

Aż 40 proc. zapytanych o ocenę ruchu Kukiza udzieliło wymijającej odpowiedzi „trudno powiedzieć”. 32 proc. ocenia jego decyzję źle, 28 proc. dobrze. Jeśli jednak przyjrzeć się bardziej zdecydowanym odpowiedziom, widać brak zainteresowania poczynaniami i losami Kukiza: 12 proc. Ankietowanych ocenia start z PSL-em „zdecydowanie negatywnie”, zaś zaledwie 4 proc. „zdecydowanie pozytywnie”.

Czyżby więc jesienne wybory parlamentarne 2019 okazać się miały dla formacji Pawła Kukiza ostatnimi?

mpm

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndyObserwatorIrenaZwinkaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Ciekawe, kto w tym osobliwym duopolu politycznym okaże się kamieniem młyńskim u szyi?

Obserwator
Obserwator

Pewnie jedni i drudzy „miękko” osiądą na dnie.

Zwinka
Zwinka

„Spada zainteresowanie Kukizem” ? Ja to nie pojmowałam, skąd się w ogóle takie zainteresowanie wzięło…Polska to naprawdę dziwna kraj, jak mówił Zulu Gula.

Irena
Irena

Dopiero teraz ???!!!

Andy
Andy

Mam nadzieję, że wreszcie ten PSL-owski kameleon polityczny odejdzie w niebyt pociągając PISbis-owskiego Kukiza w otchłań.