Spadła głowa naczelnego Wirtualnej Polski, ale nie za daleko…Tomasz Machała odwołany

Spadła głowa naczelnego Wirtualnej Polski, ale nie za daleko…

Tomasz Machała został odwołany z funkcji redaktora naczelnego WP ponieważ wyszły na jaw rzekome „konszachty” portalu z Ministerstwem Sprawiedliwości, a Oko.press ujawniło, że portal publikował artykuły stawiające w korzystnym świetle resort Ziobry, PiS i spółki skarbu państwa.

 

WP zaprzecza temu co prawda, ale powołała zespół do zbadania sprawy. To owo gremium potwierdziło, że dochodziło do przypadków „ingerowania przez dział sprzedaży w treści redakcyjne i wywierania presji”. Ingerencje takie miały miejsce za wiedzą i zgodą kierownictwa redakcji, ale według WP były sporadyczne. „Na ok. 41 tysięcy publikacji w 2019 roku udało się zidentyfikować kilkanaście działań tego rodzaju” – wyjaśnia WP.

Ostatecznie doprowadziło to do odwołania Machały z funkcji redaktora naczelnego WP oraz wiceprezesa WP Media ds. produktu wydawniczego. Na lodzie jednak Machała nie został i zajął stanowisko prezesa spółki Netwizor, która zarządza platformą WP streamującą stacje telewizyjne.

 

WP szuka teraz nowego redaktora naczelnego.  „Wydawca zapowiada też wdrożenie nowych standardów pracy redakcji i współpracy z działem sprzedaży”. Zgodnie z nimi każda nieuprawniona ingerencja w niezależność dziennikarską ma być natychmiast zgłaszana.

Teraz WP domaga się przeprosin i sprostowania od Oko.press, a także od mediów, które omówiły teksty serwisu – Onetu i „Gazety Wyborczej”.

Uważa, że część informacji okazała się nieprawdziwa, np. o uzgadnianiu z osobami spoza spółki (w tym żoną Zbigniewa Ziobry) ostatecznych wersji materiałów. WP kwestionuje też skalę wydatków resortu sprawiedliwości w WP, która (cennikowo) miała wynosić ponad 125 mln zł.

 „Wpływy reklamowe z MS i agencji go obsługujących wyniosły poniżej 1 proc. przychodów WP Holding w całym 2019 roku. Było to wielokrotnie mniej od podawanych w mediach 125 milionów złotych” – dowodzi Wirtualna Polska.

/jp/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
6 lutego 2020 15:54

Smrodek owszem jest, ale w porównaniu z fetorem wiejącym od „sieci” czy „GazPolu”…………… Ja w każdym razie prasówkę w internecie rozpoczynam od serwisu WP. No i – co niezmiernie ważne – na tym portalu komentuje przeważnie „gorszy sort”, przez co mam przekonanie, że są to komentarze od autentycznych internautów, a nie od trolli.

Wiktor;
Wiktor;
7 lutego 2020 13:14

Kolaboranci z reżimem są wszędzie to stara polska specjalność znana od wieków