„Specjalistka” od Rydzyka autorką opinii o TVN24

Czy PiS chce repolonizować TVN?

Opinię, na podstawie której TVN ma zapłacić 1,5 mln zł kary, sporządziła „specjalistka”, związana z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu. Hanna Karp często gości w mediach Tadeusza Rydzyka. Wykłada także na toruńskiej uczelni religiologię i publikuje w miesięczniku „Egzorcysta”.

W prawicowych mediach Karp jest przedstawiana jako „medioznawca”. Niezwykle krytycznie wypowiadała się w nich o nadawcach komercyjnych, a zwłaszcza o TVN. Podczas ubiegłorocznych grudniowych protestów w wywiadzie dla wpolityce.pl Karp mówiła: – „Media komercyjne także i podczas tych wydarzeń kreowały wygodną jedynie dla siebie narrację, gdyż przez wiele lat – od początku przemian zresztą – jak teraz już wiemy, wcale nie kierowały się dobrem publicznym, ale jedynie sobie znanymi interesami. Dodatkowo są splątane na różne sposoby z obozem rządowym premiera Donalda Tuska oraz z lewicowymi politycznymi ośrodkami bliskimi kręgom unijnym”.

Hanna Karp stwierdziła również, że „media wrogie rządowi Beaty Szydło postanowiły same rozegrać potyczkę z obecnym rządem”, a co za tym idzie „stały się wprost otwartą wielką stroną konfliktu”. – „Ich przekaz przybrał charakter nowoczesnej wojny informacyjnej, przechodzącej w pełzający medialny pucz – jak na razie nieudany” – mówiła Karp.

Po wygranych przez PiS wyborach w 2015 r. Karp w telewizji Trwam mówiła, że nadszedł czas na „budowanie nowego ładu w różnych dziedzinach gospodarki, ekonomii, ale także mediów”. – „Być może to dobry moment, aby zacząć budowę mediów od podstaw” – dodała.

W sprawie nałożonej przez KRRiT gigantycznej kary władze TVN zapowiedziały odwołanie do sądu. W wydanym przez stację oświadczeniu czytamy m.in. – „TVN24 uważa, że oskarżenia sformułowane przez KRRiT opierają się na skrajnie nieobiektywnym i niestarannym raporcie sporządzonym na zlecenie Rady przez osobę związaną z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu. (…) Opisano tylko wybrane w sposób tendencyjny fragmenty nadawanego programu, aby udowodnić z góry postawioną tezę. (…) TVN S.A. stwierdza kategorycznie, że w dniach kryzysu parlamentarnego między 16 a 18 grudnia 2016 dziennikarze TVN24 nie działali aktywnie, nie kreowali atmosfery poparcia dla wydarzeń, lecz relacjonowali w możliwie najpełniejszy sposób wydarzenia, co jest podstawowym zadaniem dziennikarstwa informacyjnego”.

bt

Źródło: gazeta.pl, tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
pa-koPlus ujemnykrakowiankaMariaBogusław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EgOn
EgOn

Ot taki prezent swiąteczny od jarkacza dla TVN ku radości swoich wyborców….. Co ja pisze to wyrok niezależnego ciała doradczego Rzeczpospolitej polskiej od którego obcy kapitał może się odwołać do sądu

Maria
Maria

Rzeczypospolitej wolskiej – chciałe/a/ś powiedzieć

Miranda
Miranda

następna Urszula Dudziak/ta o deformy edukacji Zalewskiej/Swoją drogą pisiory maja talent do doboru swoich „elyt”.

Maria
Maria

Dziwisz się, przecież nie mogą być mądrzejsi od dyktatorka

Waldemar
Waldemar

Dokładnie talk zniszczono wolne media na Węgrzech. Tyle, ze tam nie ma ani Rydzyka, ani „Egzorcysty”..

Zwinka
Zwinka

Cholercia, muszę podprowadzić wnuczętom jakiś kajecik, bo korepetycje z przyzwoitości niedługo będą. Trza będzie wszytko pilnie notować i wężykiem, panie majster, wężykiem …
A tak poza tym, to

Bogusław
Bogusław

To przejaw zwykłej, bezpardonowej i nieuczciwej walki konkurencyjnej. Pani Karp, pracownik (współwłaścicielka? współzarządzająca?) koncernu medialnego >Rydzyk i Sp.< stara się utrącić konkurenta, jakim jest opiniowana przez nią TVN. Takie działanie jest w normalnym świecie uznawane za nieuczciwe i podlega zaskarżeniu i ukaraniu przez sąd.

Maria
Maria

Sądów już nie ma

Maria
Maria

cytuję: „Nie wiem, czy tu trzeba wody święconej, czy lekarza?”

Ani jedno, ani drugie nie pomoże. Trzeba wymienić „dobrą zmianę” razem z toruńskim guru

krakowianka
krakowianka

Polecam zwykłym szarym dziennikarzom zaopatrzenie się w plakietki z napisem „pełzający medialny puczysta”.

Plus ujemny
Plus ujemny

Kolejna „praktykująca niewierząca” w/g klasyfikacji Sz. Hołowni.
Ciekaw jestem kiedy redemptoryści weżmą się za TP i wydawnictwa dominikańskie.

pa-ko
pa-ko

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia proszę wszystkich internautów o humanitarne potraktowanie p. Karp. Smacznego!