Specjalistka z TV Trwam: kobieta może być dziewicą lub matką!

Specjalistka z TV Trwam: kobieta może być dziewicą lub matką!

Na antenie telewizji Trwam wyemitowano niedawno program „Być kobietą”. Zaproszono do niego prof. Urszulę Dudziak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ekspertka opowiadała o tym do jakich celów została powołana kobieta.

 

Jej zdaniem kobieta może pozostać dziewicą lub oddać się macierzyństwu – jeśli już zdecyduje się na „czystość”, to powinna służyć społecznie lub wstąpić do zakonu.

Profesor Dudziak podkreśliła, że jeśli kobieta chce żyć właściwie, to inne rozwiązania, poza dziewictwem lub macierzyństwem, nie wchodzą w grę!

Ekspertka wymieniła również zagrożenia czyhające na kobiety w dzisiejszych czasach. Są to m.in. żądanie praw bez obowiązków oraz mit szczęścia, który sprowadza się do zaspakajania doraźnej przyjemności i egoizmu.

 

Profesor Dudziak stała się znana w 2016 r., gdy okazało się, że została ona szefową zespołu odpowiedzialnego za stworzenie nowej podstawy nauczania dla MEN.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Media przedstawiały wówczas różne kontrowersyjne poglądy przedstawiane przez profesor, w tym te na temat antykoncepcji, która, jej zdaniem, prowadzi tylko do umniejszenia własnej godności oraz „wzajemnego daru” (czymkolwiek on jest…).

Czy uważacie, że poglądy prof. Dudziak przystają do warunków Europy w XXI w.?

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
27 listopada 2020 18:40

Nie będę znęcał się nad panią profesor, raczej coraz bardziej zasmuca mnie prestiż i poziom naukowy tak kiedyś renomowanego ośrodka jak KUL. W PRL to była, jak pamiętamy, jedyna uczelnia na której mogli studiować tacy ludzie jak Wujec czy Borusewicz. Uczelnia ks. prof. Tischnera czy arcb. Życińskiego. Dziś znana jest dzięki takim koryfeuszom jak prof. Dudziak czy min. Czarnek. Nie sposób więc nie zgodzić się z prof. Hartmanem: „KUL się samozaorał”. Szkoda.

Jantar
Jantar
27 listopada 2020 20:40
Reply to  Waldemar

Czytałam ten felieton prof. Hartmana. Cóż, od tamtych lat na KUL zmienili się ludzie władający uczelnią. Kiedyś to byli ludzie otwarci na świat, teraz są zapatrzeni w ideologię kościelną i tylko tego można się tam nauczyć. Każde odstępstwo od promowania ideologii kościelnej jest surowo karane przez władze uczelni, bo „imię JP2 zobowiązuje”.

Zwinka
Zwinka
28 listopada 2020 11:33
Reply to  Waldemar

A ja się chętnie poznęcam. Z moich życiowych obserwacji wynika, że najbardziej zajadłymi świętoszkami są szpetne kobietony, które chętnie by sobie pogrzeszyły, ale chętnych brak.

Agnieszka
Agnieszka
27 listopada 2020 20:44

Idiotka! I to ma byc profesor…chyba lopatologii.

Jantar
Jantar
27 listopada 2020 20:50

Moja przyjaciółka miała problem ze skomentowaniem tych wywodów. Ja skomentowałam to krótko „”, po czym jeszcze dodałam środkowy pazur. Inaczej skomentować tego bełkotu nie można.

Jantar
Jantar
28 listopada 2020 15:55
Reply to  Jantar

W komentarzu wycięło rechoczące emotki… Ale mam nadzieję, że tutejsi komentatorzy się domyślili…

smętek
smętek
27 listopada 2020 21:26

Przepraszam, czy to coś jest zdrowe psychicznie? Traktuje kobiety przedmiotowo ale nie mówi do czego zostali stworzeni ludzie płci męskiej.

Kundzia
Kundzia
27 listopada 2020 21:40

KUL się zeszmacił mając takich profesorów jak dudziak czy garnek.Jest to przykre ale prawdziwe. Kto im przyznaje tutuły.

malgoska
malgoska
27 listopada 2020 22:49

Wygląda na dziewicę. Chętnych brak.

HerodAntypis
HerodAntypis
28 listopada 2020 11:20
Reply to  malgoska

Jeśli dziewica, to co miesiąc płakała jej macica. Coś takiego bredził jakiś katecheta.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
27 listopada 2020 23:37

Uważam, że poglądy prof. Urszuli Dudziak przystają do Europy XXI wieku jak pięść do nosa. Już bardziej wczesne średniowiecze. UWAGA! Wybitna Wokalistka jazzowa o tych samych personaliach to inna osoba!

Marek
Marek
27 listopada 2020 23:57

A gdzie trzecia czarownica do kompletu czyli starucha?

Za resztę komentarza wystarczy oksymoron czyli „profesor KUL”.

Paweł
Paweł
28 listopada 2020 07:25

„Profesor Kul”, -komentarz zbyteczny.

Marek
Marek
28 listopada 2020 07:41

K…wa. W jakim kraju się znalazłem? Co to jest?

Marek
Marek
28 listopada 2020 11:39

Te tytuły profesorskie to za co na tym KUL-u dają?

Marek
Marek
28 listopada 2020 13:12
Reply to  Marek

Za chęć szczerą oczywiście. Za bycie gorliwym wyznawcom ideologii. Czarnek tyle mówi o ideologii na uczelniach w klasycznym już pisuarnym mechanizmie obwiniania innych o swoje własne winy. To na KUL całkowicie rządzi ideologia zamiast nauki.

Rafapon
Rafapon
29 listopada 2020 20:31
Reply to  Marek

Oni tam nadają tytuły Synów KUL-u, czyli KULSONY.

Zwinka
Zwinka
29 listopada 2020 01:14

Moi drodzy, teolożka pastoralna to nie w kij dmuchał. A tym właśnie jest ta szpetna baba.

Chermes
Chermes
29 listopada 2020 18:41

Dr hab. Urszula Dudziak jest teologiem, publicystką Telewizji Trwam, wykłada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od listopada 2016 roku pełni funkcję ekspertki MEN z ramienia PiSu, od spraw wychowania w rodzinie – jest autorytetem i szefuje zespołowi, który pracuje nad podstawami programowymi wychowania w rodzinie.

Złote myśli pani profesor, którymi wykładowczyni zwykła się podpierać w rozmowach z nauczycielami i studentami:

„Współżycie przed ślubem grozi poważnymi konsekwencjami, na przykład wyrzutami sumienia, gnębiącymi człowieka do śmierci”.

„Mycie części intymnych to grzech i bezeceństwo”. (Ale babsztyl musi śmierdzieć śledziami, jeśli się stosuje do swej wypowiedzi.)

„Sam cel antykoncepcji jest niegodziwy. Chce uszkadzać coś, co jest zdrowe”.

„Plemniki chronią przed rakiem, antykoncepcja prowadzi do śmierci”.

„Następstwem antykoncepcji są zdrady i rozwody”.

„Stosowanie prezerwatywy i stosunek przerywany powoduje raka piersi, a kobieta pozbawiona dobroczynnego wpływu nasienia choruje”.

„Jeśli poprosić chłopca o podniesienie pudełka, pochyli się, dziewczynka zaś ukucnie. Żeby zapalić zapałkę, chłopiec potrze trzaskę od siebie, dziewczynka do siebie. Podczas gaszenia chłopiec pomacha zapałką w powietrzu, dziewczynka ją zdmuchnie”.

Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wysłała do MEN zapytanie, czym się resort kierował przy doborze swoich ekspertów, zwłaszcza do spraw wychowania w rodzinie. Jak podaje oko.press, odpowiedź właśnie nadeszła. I brzmi tak:

„Prof. Urszula Dudziak (…) jest nauczycielem akademickim, jak również ma bogate doświadczenie dydaktyczne w pracy z uczniami i nauczycielami. Pani profesor jest również wieloletnim rzeczoznawcą MEN ds. podręczników szkolnych do tego przedmiotu”.

MEN podkreśla poza tym, że zaplecze dydaktyczne Dudziak ma spore: „Przy doborze ekspertów do przygotowania projektu podstawy programowej kształcenia ogólnego brane były pod uwagę osoby reprezentujące wysoki poziom merytoryczny w zakresie dyscypliny wiedzy, która stanowi bazę danego przedmiotu, jak również bardzo dobrze znające praktykę szkolną”.

Źródło: „Wysoki poziom merytoryczny” ekspertki MEN od wychowania w rodzinie. Złote myśli zebrane – Aleksandra Żelazińska.