Specjalna komisja oceni o. Gużyńskiego

Specjalna komisja oceni o. Gużyńskiego

Długo nie trzeba było czekać. Po tzw. liście otwartym ks. Andrzeja Potockiego, który domagał się od władz zakonu dominikanów „uciszenia” o. Pawła Giżyńskiego, prowincjał wydał specjalne oświadczenie.

O. Paweł Kozacki OP napisał: „Z dużą troską przyglądam się licznym reakcjom, które wywołał swoimi publicznymi wypowiedziami o. Paweł Gużyński. Otrzymałem też wiele próśb apelujących o zakazanie mu publicznych wypowiedzi. Dlatego, w celu wyjaśnienia sprawy, podjąłem stosowne kroki, wszczynając procedury przewidziane w prawie kanonicznym i zakonnym. Procedura ta polega na zbadaniu publicznych wypowiedzi zakonnika przez specjalną komisję, w dialogu z zainteresowanym i jego oskarżycielami. Po zakończeniu prac komisji podejmę stosowne decyzje” – czytamy.

O. Paweł Gużyński na Facebooku w reakcji na to oświadczenie napisał krótko: „Praesumptio boni viri.[domniemanie niewinności – przy. red]. Proszę pamiętać, że badanie to nie wyrok”.

Wcześniej, o. Gużyński odpowiedział ks. Potockiemu. – „Nawet wówczas, gdy otwarcie popierałeś i chwaliłeś, podówczas jeszcze faszyzującego księdza nacjonalistę, nie przeszło mi przez myśl, aby domagać się zakazu wypowiedzi dla Ciebie. Właśnie dlatego, że się z Tobą nie zgadzałem wtedy i nie zgadzam teraz, zapraszam do dyskusji”.

Oby o. Gużyńskiemu nikt nie nakazał zamilknąć…
(Źródło: facebook)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HANNASnowid Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Snowid
Snowid

Do pana, panie Potocki! „Mamy odrazę do Kościoła, nie do trucizny… Pominąwszy Kościół, lubimy i my truciznę…”. F.Nietzsche.

HANNA
HANNA

NAWET DO ZAKONU WDARŁA SIĘ DOBRA ZMIANA. TO ” KONIEC ŚWIATA ” , JAK MAWIAŁ POPIOŁEK W KULTOWYM SERIALU „DOM „