Spełnia się marzenie kościoła i koszmar milionów Polek

Fotoreporterka została zatrzymana bo… miała kaptur.

Zjednoczona Prawica nawet nie przespała się dobrze z decyzją swojego TK w sprawie aborcji eugenicznej i już przebiera nóżkami z niecierpliwości, by zafundować nam ciąg dalszy…

Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel już wieczorem, w tvn24, przyznał, że „my, jako PiS, zdajemy sobie sprawę, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego tworzy nową sytuację prawną, chcemy przeprowadzić zmiany ułatwiające funkcjonowanie osobom, które urodzą dzieci niepełnosprawne”.

 

No rzeczywiście, wyrok takiego TK dla PiS-u jest wiążący, bo przecież ta instytucja podejmuje własne, w pełni suwerenne decyzje i „nikt nie ma wątpliwości co do składu Trybunału Konstytucyjnego, poza takimi nieco straceńczymi szarżami publicystów”.

Co to oznacza?

Ano to, że wypracowany kilkadziesiąt lat temu kompromis aborcyjny przechodzi do lamusa. Teraz obóz rządzący mocno się zepnie, bo biorąc pod uwagę to orzeczenie TK „chcemy mocnego i zdecydowanego przeglądu dotychczasowych działań i zmian legislacyjnych, szybkich i skutecznych, by odpowiedzieć na tę nową sytuację” i biegiem, zapewne w godzinach nocnych, zacznie pracę nad nową ustawą, która nas cofnie o lata świetlne, a kobiety skaże na piekło.

 

Efekt będzie taki jak do tej pory: wycieczki do Czech (i innych krajów nie ogarniętych chrześcijańskim fanatyzmem) staną się popularniejsze, pieniądze, które mogły by zarobić polskie kliniki, będą zarabiać zagraniczne kliniki. Nie ma to jak władza działająca na szkodę własnego narodu” – pisze jeden z internautów i trudno się  z nim nie zgodzić. Aborcja poza granicami, a dla tych kobiet, których nie będzie na to stać, pozostaną jakieś szemrane akuszerki czy lekarze, którzy w prywatnych gabinetach nie kierują się klauzulą sumienia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tak będzie!

Tamara Olszewska

Źródło:rmf24.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 października 2020 14:12

Żaden uczciwy, znający swój zawód prawnik nie nazwie wczorajszego postanowienia Trybunału Kucharki wyrokiem – ale niestety, aż do upadku PiSokracji musimy z nim żyć. Czwartkowe spontaniczne protesty pokazały, że ostatnie posunięcie Kaczyńskiego wzburzyło bardzo wielu ludzi, głównie młodych. Ale to wzburzenie ma szansę coś zmienić dopiero w następnych demokratycznych wyborach, o ile takowe jeszcze się odbędą. W międzyczasie istnieje tylko jeden sposób, aby zagrać PiS-owi i wszystkim katotalibom na nosie: zorganizowanie efektywnej pomocy dla wszystkich Polek noszących upośledzony płód, których nie stać na wydatek kilkuset euro aby usunąć go za granicą. Taka pomoc już co prawda istnieje, ale teraz zapotrzebowanie może się znacznie zwiększyć. Być może też wszystkie działania z nią związane trzeba będzie przenieść za granicę, bo ziobrokratura pewnie nasili represje – będzie je uporczywie prześladować z art. 152 Kodeksu karnego, który przewiduje karę do 3 lat więzienia za pomoc w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów.

Kundzia
Kundzia
23 października 2020 14:57

Niech się pomocnik piekarza cieszy że panna pawłowicz wydała taki a nie inny wyrok. Mogę sobie wyobrazić jakie zmiany dokonają pisiory. Piekarz chyba sam nie wie o czym mówi.

malgoska
malgoska
23 października 2020 17:08

Co to znaczy kościół? Nie rozumiem. Czy to biskupi, czy Rydzyk, czy berety, czy kawałek muru?

Darka
Darka
23 października 2020 23:11
Reply to  malgoska

Czego nie rozumiesz?? Kościół Instytucjonalny, panowie w sukienkach, biskupi i księża. Gądecki zadowolony jak nigdy. Pasibrzuchy, którzy z pedofilią we własnych szeregach nie potrafią sobie poradzić, teraz gotują piekło dla kobiet,Za co ich tak nienawidzą?

Rafapon
Rafapon
23 października 2020 18:01

Problem widzę w tym, że o ile niechcianą „zwykłą” ciążę można dyskretnie usunąć np. na Słowacji, to z aborcją wadliwego płodu będzie ten problem, że wcześniej ktoś to musi zdiagnozować i to będzie gdzieś odnotowane.
Jedynym rozwiązaniem jest ABORCJA kaczora.

Jantar
Jantar
24 października 2020 15:52
Reply to  Rafapon

Niechcianą ciążę może będzie można usunąć za granicą, o ile PiS nie wprowadzi obowiązku co miesięcznej kontroli kobiet u ginekologa. Rzecz jasna w celu sprawdzenia, czy kobieta jest w ciąży i odnotowania faktu. Za nie stawienie się na obowiązkowej wizycie i badaniu mogą wprowadzić kary, np. pół roku więzienia. A ciąży odnotowanej w dokumentacji medycznej już żadna kobieta nie usunie, bo jak nie będzie wizyt kontrolnych i porodu to lekarze/przychodnia/szpital zgłoszą odpowiednim służbom i kobietę wsadzą na 10 lat. Bo należy się spodziewać także wyższych wyroków za nielegalne aborcje i już nie tylko dla lekarzy wykonujących zabiegi, ale także dla kobiet.