„Śpiący królewicz” Jurgiel zagłosował za odrzuceniem projektu ustawy o KRS

Jurgiel szczerze o sobie: „Wszyscy w krawatach, a ja jak ten wieśniak"

Można powiedzieć: jaki rząd – tacy ministrowie. Szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel w Sejmie… przysnął. A gdy się obudził, by zagłosować – a było to na sali obrad podczas głosowań nad projektem ustawy o KRS – przycisnął nie ten guzik co trzeba. Jako jedyny z posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosował za odrzuceniem prezydenckiego projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Niby nic się nie stało, bo projekty i tak przeszły bez jego udziału, ale w efekcie sprowadził na swoją głowę lawinę drwin i kpin…

Znaną już słabość pana ministra wytknęli mu internauci. To Miłosz Motyka, prezes Forum Młodych Ludowców, zwrócił uwagę, że Jurgiel w głosowaniu nad projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa zachował się inaczej niż pozostali posłowie PiS.

Inni użytkownicy Twittera szybko zareagowali. – „Na pewno mu się przysnęło i walnął głową w pulpit”, – „Akurat się obudził i nie wiedział, co wcisnąć” – pisali. Nie obyło się też bez sugestii, że Jurgiel za drzemkę poniesie konsekwencje. Być może będzie musiał odejść z rządu.

Nawiasem mówiąc, nie pierwszy on i nie ostatni, których dopada drzemka. W listopadzie internauci zasypianie wytknęli też ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi. Szef MON miał zasnąć podczas mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wydaje się, że władza zaczyna pisowskich notabli z lekka nużyć. Podczas tej samej mszy bystrzy użytkownicy Twittera odnotowali zachowanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Patrzył w ekran smartfona, a internauci drwili, że szef MSWiA łapał pokemony, oglądał mecz, „przyczajał barierki” albo „przy pomocy zaawansowanej technologii zarządzał naszym bezpieczeństwem”.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
antyuzurpator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyuzurpator
antyuzurpator

Jedyny osobnik, który mógłby skutecznie przywołać do porządku te „stare niedźwiedzie co mocno śpią” nic nie zrobi, bo sam ostentacyjnie, na widoku publicznym ogląda kotki. Jemu wolno, więc jego podnóżkom również.