Spięcie posłanki i dziennikarza w TVP Info. „Nie jesteśmy w telewizji o. Rydzyka…”

„TVP pod rządami Kurskiego stała się agencją propagandową rządu”  - ostry spór o TVP Info

21 stycznia br. zmarł Henryk Jerzy Chmielewski, znany też jako „Papcio Chmiel”, uczestnik powstania warszawskiego, rysownik i twórca „Tytusa, Romka i A’tomka”. Kultowy dla wielu osób artysta zmarł w wieku 97 lat w Warszawie.

 

Temat śmierci Chmielewskiego poruszono m.in. w programie „Minęła 8” w TVP Info. Dziennikarz stacji, podczas rozmowy ze swoimi politycznymi gośćmi, stwierdził, że zmarły „odszedł do Pana”. Wyrażenie to nie spodobało się goszczącej w programie przedstawicielce klubu sejmowego Lewicy – Małgorzacie Prokop-Paczkowskiej.

„Chciałabym się odnieść do tego, co powiedział prowadzący kilka minut temu, jak mówił o śmierci tego człowieka. Pan Chmielewski zmarł, a w telewizji publicznej prowadzący mówi do nas takie zdanie: ‘odszedł do Pana’. Nie bardzo rozumiem, do jakiego ‘pana’? Nie jesteśmy w telewizji ojca Rydzyka, w telewizji wyznaniowej, więc prowadzący powinien posługiwać się nomenklaturą dla wszystkich Polek i Polaków. Nie wiemy, czy pan Chmielewski życzyłby sobie takich określeń. Bądźmy neutralni i nie mówmy takich właśnie słów, bo nie wiem, o jakiego ‘pana’ chodzi” – powiedziała znana z troski o świeckość państwa polityczka.

 

Prowadzący program dziennikarz, Bartłomiej Graczak, odpowiedział jej na to, że mogłaby sobie „darować takie uwagi” i na tym skończyły się jego wyjaśnienia.

Wypowiedź Prokop-Paczkowskiej wywołała mieszane reakcje internautów.

„Miała rację, powiedziała prawdę. TV Rydzyka już wystarczająco klepie pacierze za nasze pieniądze” – napisała przychylna jej użytkowniczka Twittera.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Po kiego grzyba ją zapraszacie? Jesteście współwinni nakręcania spirali nienawiści dając antenę osobie skrajnie antykatolickiej. Rozumiem że nad doborem czuwają Pereira i Wildstein…” – skomentował z kolei inny internauta.

Małgorzata Prokop-Paczkowska, zanim rozpoczęła polityczną karierę, pracowała między innymi przy realizacji programów w TVP Szczecin i TVP Polonia.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
22 stycznia 2021 19:00

Tacy to tylko u Biedronia!

Zbyszek
Zbyszek
22 stycznia 2021 20:02
Reply to  Zbyszek

To inny Zbyszek, nie ja.

Marek
Marek
22 stycznia 2021 20:07
Reply to  Zbyszek

Uwaga pisuarny troll.

agnes
agnes
22 stycznia 2021 20:49
Reply to  Zbyszek

Zbychu co ty, he he !

Marcin
Marcin
22 stycznia 2021 22:26
Reply to  Zbyszek

Tacy jak ty to tylko z Pisdu

Zenek
Zenek
22 stycznia 2021 23:27
Reply to  Zbyszek

tacy jak ty to tylko u oszolomow

Marek
Marek
22 stycznia 2021 20:14

Oby tak dalej, trzeba jasno mówić o tvpis, kościele, nagłaśniać ich kłamstwa, a po obaleniu piSS zaborcy odebrać klechom majątek.
Takie wystąpienia posłusznego propagancisty z tvpis tylko się do tego przyczynią. Brawo Pani Posłanko, tak trzymać.

Rafapon
Rafapon
22 stycznia 2021 21:52

Może odszedł do greckiego Pana, zwanego w Rzymie Faunem.

Ryszard
Ryszard
22 stycznia 2021 22:04

Oczywiście, że miała rację. Ta telewizja, która z definicji jest publiczna (tylko z definicji!), powinna posługiwać się językiem neutralnym światopoglądowo, by nie urazić niczyich uczuć. Ale to się jeszcze przez jakiś czas nie stanie. Zwłaszcza u Graczaka, absolwenta uczelni rydzyjnej.

Ala
Ala
23 stycznia 2021 03:03

A może był Buddystą i przypisanie mu słów „odszedł do Pana” byłoby obrazą jego uczuć religijnych?

marian
marian
23 stycznia 2021 08:49

Tak to bywa gdy redaktorzy to gamonie i paskudy.

Piotr
Piotr
23 stycznia 2021 09:15

Przyznam, że nie widzę wielkiej różnicy między reżimową TVP a pro-reżimową TRWAM

Miranda
Miranda
23 stycznia 2021 09:54

Pani Posłanka miała rację. Telewizja żyjąca z obowiązkowego abonamentu nie jest miejscem dla odnoszenia się do boga ,z jakiejkolwiek religii. Tylko patrzeć jak informacje w TVPiS będą prowadzić panowie i panie w stułach i habitach .

jacek
jacek
26 stycznia 2021 13:13

Bardzo dobrze powiedziała. Raz, że nie wiadomo czy dana osoba była wierząca, dwa nie wiadomo jakiego „pana” miał na myśli prowadzący (może jest innego wyznania) trzy – telewizja.publiczna nie jest miejscem na promowanie przekonań religijnych prowadzącego ! ***** *** !!!