Spięcie Tomczyka z pracownikiem TVP. „TVP KŁAMIE i robi to codziennie”

Spięcie Tomczyka z pracownikiem TVP. „TVP KŁAMIE i robi to codziennie”

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej KO ws. raportu NIK wystąpili m.in. przewodniczący Borys Budka i szef klubu Cezary Tomczyk. W pewnym momencie Miłosz Kłeczek z TVP zapytał ich o to, czy nie powinni zrezygnować ze względu na topniejące poparcie dla ich partii (poparcie dla KO spadło do 12% – przyp. red.).

 

„Dzisiaj to pytanie zadaje każdy dziennikarz Telewizji Publicznej. Ja z kolei chciałbym zobaczyć materiały w „Wiadomościach”, że polski premier złamał prawo. Tymczasem Telewizja Polska jest miejscem, w której nie zobaczymy normalnej debaty, to zwykła propaganda jednej partii politycznej. Rząd kupuje sobie kilkanaście niezależnych gazet za publiczne pieniądze, większość redaktorów Polska Press – mimo wielu zapowiedzi – zostaje zwolniona. Może niedługo wykupione zostaną kolejne portale i telewizje i obudzimy się w Polsce, w której nie będzie można obejrzeć konferencji opozycji, tak jak to się dzieje na Białorusi?” – odpowiedział na to Tomczyk.

Stwierdził też, że władza w kraju należy do polityków, którzy złamali prawo. Jednocześnie oskarżył rząd o doprowadzenie do „chaosu” i „anarchii”.

 

Tyrada nie uspokoiła pracownika publicznego nadawcy, który dopytał, czy KO chciała rzekomo odwołać wybory ze względu na dobro obywateli kraju.

„Panie redaktorze, choć to może zbyt dużo powiedziane. Prawda jest taka, że nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł dopuścić do tego, żeby w Polsce odbyły się nielegalne wybory. Mielibyśmy dziś nielegalnie wybranego prezydenta. W Polsce powstała kasta ludzi nieodpowiedzialnych, którzy albo są nieoskarżeni przez prokuraturę albo są nieskazani przez właściwego sędziego wybranego w tzw. losowaniu, a jak już coś się zdarzy, to nie usłyszycie o tym w Telewizji Polskiej, bo Telewizja Polska kłamie i robi to codziennie, całą dobę” – odrzekł Tomczyk.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Pracownik TVP, w dalszym ciągu, próbował prowokować polityków KO, na co Budka zareagował stwierdzeniem: „Pan nie rozumie, co to jest prawda. Mogę panu tylko współczuć”.

/kw/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
13 maja 2021 21:14

…ale jak taki „redaktor” zobaczy stan konta po przelewie – to dalej się stara jak może. Dopóki będzie mógł. A prawdą jest przekaz dnia. (i kropka)