Śpiewał „Majteczki w kropeczki”, został ekspertem TVP ds. energetyki

Śpiewał „Majteczki w kropeczki”, został ekspertem TVP ds. energetyki

Lider zespołu disco-polo Sławomir Świerzyński gościł na antenie stacji TVP Info. Mężczyzna znany z utworu „Majteczki w kropeczki” wystąpił w nim w charakterze eksperta ds. polskiej energetyki i produkcji węgla.

Gwiazdor ostro skrytykował plany odejścia w Rzeczpospolitej od węgla do 2049 r. „Wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, gdy skończy się węgiel. Mówiąc o likwidacji jego wydobycia, mówimy ustami lewicy, która robi wszystko dla ludzi, ale najpierw chce im wszystko zabrać” – ocenił czołowy twórca disco-polo lat 90.

 

W dalszej części swoich wywodów mówił on o możliwości „oczyszczenia” węgla dzięki technologiom, stosowanych już w innych krajach. Przekonywał również, że wydobywanie węgla odbywa się tez w innych państwach wysokorozwiniętych. Świerzyński nazwał też ten surowiec… „największym bogactwem narodowym” (sic!).

To nasze największe bogactwo narodowe. Mamy tyle wspaniałych technologii oczyszczania węgla. Naukowcy wiedzą, co zrobić, żeby ‘nie truł’” – uzupełnił.

Nowy ekspert TVP pojawił się w publicystycznym programie „Jedziemy” prowadzonym przez Michała Rachonia – dziennikarz ten słynie z zapraszania do swojego programu polityków i aktywistów o wyraziście prawicowych poglądach.

 

Sławomir Świerzyński, niegdyś związany z PSL, w ostatnich latach zasłynął przymilaniem się do Prawa i Sprawiedliwości oraz wygłaszaniem skrajnych tez. Szczególnie ostro wypowiadał się na temat społeczności LGBT.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W ub.r. mówił m.in. o tym, że ruch osób homoseksualnych stanowi początek pedofilii. Zajął się nim Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zagroził wówczas muzykowi pozwem sądowym.

/nt/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
B.M.LuklinskiGrzegorzMarekRyszardsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Tacy wybitni fachowcy edukują Polaków Szaraków w ekonomii gospodarczej nie dziwmy się więc „wysokiemu” pozimowi wiedzy. Niech to dalej trwa, głupimi łatwiej kierować.

Ryszard
Ryszard

„Wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, gdy skończy się węgiel”. Tak, a używanie mózgu powinno się skończyć wtedy, gdy skończy się mózg. Problem w tym, że mózg Świerzyńskiego się nie kończy, bo się go nie stwierdza.

Grzegorz
Grzegorz

Nie mózg, tylko rozum. Różnica między obydwoma jest taka, że mózg maką wszyscy.

Marek
Marek

Czego to nie zrobi się dla pieniędzy? Wszystko można, nawet discopolowego grajka można zrobić specem od węgla. Moja babcia miała takie powiedzenie „im starszy tym głupszy” i co by nie powiedzieć pasuje do „pana grajka” jak ulał A jeszcze niedawno był taki obrońca polskich rolników, a jak Ci gremialnie uznali że zostali przez PiS zwyczajnie wy………..ni, Świerzyński zapałał miłością do górnictwa i węgla kamiennego. Ciekawe, kogo następnego będzie bronił autor „majteczek” i przed kim? Może znowu będzie obrońcą rolników? Tylko że już w TVPiS nie wystąpi na pewno.

B.M.Luklinski
B.M.Luklinski

jeszcze jeden DEBIL !

Grzegorz
Grzegorz

„Wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, gdy skończy się węgiel”.???? To po co nam samochody, kiedys byly konie a jeszcze nie wyginęły…. Matoł z niego straaaszny