Spisani przez policję, bo przynieśli… ryż na spotkanie z Morawieckim

Spisani przez policję, bo przynieśli… ryż na spotkanie z Morawieckim

Białe róże, napis „Konstytucja”, a teraz ryż – zdaje się, że w państwie PiS już niedługo mogą być zakazane. – „Mieszkańcy Augustowa, którzy przynieśli ryż na spotkanie z premierem, zostali po spotkaniu spisani przez policję. To już chyba nowa świecka tradycja” – poinformowała na Twitterze Renata Grochal z Newsweeka.

Ryż to oczywiste nawiązanie do wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Obecny premier chciałby, abyśmy „kopali rowy, zapier***li za miskę ryżu”, obniżyli swoje oczekiwania” i gospodarka się odbuduje.

– „Za noszenie oporników, początkowo też tylko spisywano”; – „Dojdzie do tego, że jak się rzuci ryżem w młodą parę, to też się policja przyp**oli. Kwestia czasu”; – „Polska staje się krainą absurdów i paradoksów. W czasach słusznie minionych milicja goniła za wpięty opornik w klapę. Obecnie za słowo/wyraz KONSTYTUCJA spisują za obrazę pomnika, za miskę ryżu. Szkoda, że Bareja nie doczekał – bylibyśmy zagłębiem pomysłów dla scenariuszy” – komentowali internauci.

Niektórzy próbowali kpić: – Polska policja będzie prowadzić śledztwo. Skąd obywatel miał więcej niż jedną miskę ryżu”; – „Biała róża. Biały ryż. Biała kiełbasa będzie zakazana na święta… A Biała Podlaska w ogóle ma przefikane…”; – „Ryż, róże, słowa: „konstytucja”, „Lech Wałęsa” ci „totalni” nie przebierają w środkach. Policja jest stanowczo za „miętka”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
CharlieEwaJoannabartMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Zabić śmiechem. Tego boi się każdy reżim.
Brawo Augustów!
———–
PS. A co na to Chińczycy?

bart
bart

No, na miejscu jakiegoś pisowskiego posła-mózgowca (Suski się nadaje, Sobecka też) napisałbym projekt poselski ustawy delegalizującej w Polsce handel ryżem, ew. wprowadzającej koncesję.

Zwinka
Zwinka

Przypominam, że istnieje ryż w torebkach. Ugotowany może służyć jako dieta pudełkowa ( wersja dla kulsonów). Jak szaleć to szaleć.

Marek
Marek

A pod jakim pretekstem/zarzutem spisano owych ludzi? Nie znalazłem o tym informacji w artykule. Wie ktoś coś więcej?

Marek
Marek

W TVN była dzisiaj odpowiedź więc odpowiem sam sobie dla wszystkich czytających. Powodem zatrzymania było jakoby polecenie z góry, a ja się pytam czy to właściwe i zgodnie z prawem?

Rafał
Rafał

Całą Totalną Opozycję wywalić do PaRYŻU !

Maciek123454321
Maciek123454321

Kto jeszcze pamięta, jak się na przerwach pluło ryżem z rurek? Jak się kogoś trafiło, nieźle potrafiło zaboleć. Trzeba było tylko uważać, żeby delikwenta nie trafić w oko. Z Matołuszkiem-kłamczuszkiem nie ma problemu. On ma ochraniacze na oczy, czyli tzw. patrzałki. Wystarczy teraz kupić długie rurki w sklepie z rurkami i pluć, pluć pluć……….. Można użyć słomek z McDonalda (Tuska oczywiście).

Joanna
Joanna

Czy przy sklepowych kasach będzie teraz stała policja i spisywała wszystkich, którzy kupią ryż? A może na wszelki wypadek ryż zniknie ze sklepów? Kiedyś na temat policji, nie wtedy to była milicja, krążyły dowcipy, że chodzą po dwóch bo jeden umie czytać a drugi umie pisać. Teraz nawet nie wiadomo jak oceniać policjantów spisujących obywateli za fakt posiadania ryżu. W jakim my świecie żyjemy? Czy w szeregi policji wstępują jakieś kompletnie bezmyślne osobniki nie posiadający choć jednej szarej komórki? Kto tych ludzi przyjmuje?

Marek
Marek

Dowcip był, że chodzą trójkami bo jeden umie czytać, drugi pisać, a trzeci dla ochrony naukowców (albo w innej wersji, że trzeci umie liczyć).

Ewa
Ewa

chodziło trzech
, bo jak jeden umiał czytać, drugi pisać, to trzeci musiał pilnować takich niebezpiecznych intelektualistów

Charlie
Charlie

Podpowiadam: przynoście płatki kukurydziane albo ryż dmuchany. Zawsze można to zjeść i wtedy nikt się nie ma prawa o to czepić 😉