Spółka samorządowa przepłaciła ćwierć miliona zł za działkę Banasia? Niebywała okazja – niebywałym kłopotem

Banaś czuwa. Banaś nie odpuści

Jak informuje „Rzeczpospolita” CBA odkryło, iż samorządowa spółka – Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego (MARG) – kupiła od Mariana Banasia działkę za zawyżoną o blisko ćwierć mln zł kwotę. Sprawa trafiła do prokuratora.

 

Tym samym – jak nieoficjalnie podaje dziennik – „śledztwo dotyczące nieprawidłowości w majątku obecnego prezesa NIK rozszerzono o sprawę sprzedaży przez niego działki w Myślenicach, której pozbył się, wchodząc jako wiceminister finansów do rządu Beaty Szydło”.

Zwraca też uwagę, że o ile w postępowaniu kontrolnym CBA nie mogło badać szczegółowo tego wątku, o tyle w śledztwie już tak. „Ustalono, że samorządowa agencja przepłaciła za działkę – operat szacunkowy, jaki zlecono w ubiegłym roku po zmianie władzy w Myślenicach dotyczący działki Banasia, określał jej wartość na zaledwie 437 tys. zł i to po rekordowym skoku cen nieruchomości w ciągu ostatnich trzech lat” – dowiadujemy się.

 

Gazeta podkreśla, że ówczesny wiceminister finansów i szef KAS sprzedał grunt samorządowej agencji trzy lata wcześniej za 650 tys. zł. „Daniel Piskorski, wtedy prezes MARG, tłumaczył, że to wyjątkowa promocja i niebywała okazja” – pisze „Rp.pl„.

Dziś z „niebywałą okazją” jest równie niebywały kłopot. Na działkę nie ma chętnego. „Działka nie ma nawet drogi dojazdowej, leży na zboczu, w krzakach. Znajduje się w zupełnie nieatrakcyjnej części dzielnicy. Spółka gminna przepłaciła i już nie odzyska tych pieniędzy” – powiedziała w rozmowie z gazeta.pl osoba znająca kulisy sprawy.

O działce w Myślenicach, którą Marian Banaś zakupił w 2006 r., reportaż jesienią ub. roku zrobił TVN pokazując jedynie, jakie wątpliwości wzbudziła zmieniająca się jej powierzchnia w kolejnych oświadczeniach majątkowych – przypomina „Rz”, dodając, że w reportażu wspomniano także o sprzedaży tej działki spółce samorządowej.

/jp/

Źródło: Rzeczpospolita/ Fakt/ Gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kos
Kos
4 marca 2020 17:31

Wiecej takich kwiatkow. Banasia trzeba troche bardziej rozsierdzic, go cos ospaly ostatnio

Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 marca 2020 23:40

„Wystarczy nie kraść'? Raczej nie trzeba kraść, bo będąc w PiS-ie wszystko można załatwić quasi-legalnie!