Spółki z udziałami ministra dostały 1,5 MILIONA zł pomocy z  PFR

Jeszcze się taki nie narodził, kto wygrałby z Góralami

Dwie spółki, w których udziały ma wiceminister Andrzej Gut-Mostowy i jego żona, otrzymały blisko 1,5 miliona złotych pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju. Konkretnie chodzi o Witków-Ski i Sabała B. Gut-Mostowy, M. Furman.

Gut-Mostowy jest wiceministrem rozwoju i ważnym politykiem partii Porozumienie.

 

Pierwsze ze wspomnianych spółek, Witków-Ski, otrzymała z PFR 683 tys. zł zaliczki zwrotnej. Dostała też dwukrotnie umorzenia z ZUS na kwotę blisko 53 tys. zł. Zwolniona została ponadto z podatku na kwotę 6,4 tys. zł.

Wirtualna Polska podaje, że Witków-Ski otrzymała więc 742,2 tys. zł pomocy.

Jeszcze więcej wsparcia dostała spółka Sabała B. Gut-Mostowy, M. Furman.

Z PFR dostała ona ponad 776 tys. zł pomocy i 441 tys. zł dotacji ze środków Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Suma pomocy udzielonej przez instytucje państwowe i samorządowe dla spółki Sabała wyniosła więc ponad 1 217 tys. zł.

 

Spółka Witków-Ski obsługuje duży ośrodek narciarski w małopolskim Witowie. Sabała prowadzi natomiast na Krupówkach hotel oraz karczmę.

Sam Gut-Mostowy zapewnia, że nie ingerował w decyzję o udzieleniu wsparcia spółkom. „Wszystkie informacje w moich oświadczeniach majątkowych od 2005 roku jako posła, a także oświadczenie majątkowe jako sekretarza stanu ze stycznia 2020 są zgodne z prawdą i właściwymi przepisami. Stosowne organy i służby nie wnosiły zastrzeżeń. Ponadto pragnę zaznaczyć, że osoba zajmujące kierownicze stanowisko państwowe, która posiada nie więcej niż 10% udziałów w kapitale zakładowym spółki z o.o. nie narusza zakazu określonego w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne” – przekazał dziennikarzom Wirtualnej Polski.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Majątek wiceministra szacowany jest na tę chwilę na około… 40 milionów złotych.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
malgoska
malgoska
30 listopada 2020 18:46

Cytat z Kondratiuka: ‚ Kurestwo jest niezatapialne’

smętek
smętek
30 listopada 2020 20:21

No i taki kut patrzy na was, oglądających TVP i myśli „możecie mi skoczyć. Kasę przygarnąłem”.

daroo
daroo
1 grudnia 2020 08:56

Cytując klasyka „…wszystkie zwierzęta są równe ,ale niektóre są równiejsze..”