Spot „Bezpieczny powrót do szkoły” całkowicie oderwany od rzeczywistości

Jak to minister do młodzieży przemawia..

TVP wyemitowała spot, nakręcony we współpracy z MEN i Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod dumnie brzmiącym tytułem „Bezpieczny powrót do szkoły”. Filmik wręcz sielski, pokazujący, jak to dzieci przebywają w jednometrowej odległości od siebie, dezynfekują ręce, witają się używając łokcia, przynoszą swoje jedzenie i picie, używają swoich przyborów, myją często dłonie i nie dotykają nimi ust i nosa, a po korytarzu przechadza się maksymalnie dziesiątka uczniów.

Po obejrzeniu takiego filmiku, dziecko będzie wiedziało, jak się zachować w szkole, a rodzice na pewno będą spokojni, ze nic ich pociechom nie grozi. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Jak mówi nauczycielka jednej ze szkół w Kaliszu, Bogumiła Bielak, „Ten spot to skandaliczna manipulacja” i oszukiwanie rodziców, bo prawda wygląda zupełnie inaczej.

W szkołach jest zazwyczaj kilkuset uczniów, a „u mnie, zwłaszcza na schodach, jest taki ścisk, że głowa przy głowie, w żółwim tempie ludzie przesuwają się w górę lub w dół”. Zastanawia się też, w ilu szkołach dzieci mają możliwość zjeść śniadanie przy stoliku? W większości szkół takiej opcji nie ma i dodaje, „Staram się spojrzeć na sytuację powrotu do szkoły racjonalnie, daleka jestem od histerii, ale bawi mnie a jednocześnie ogromnie irytuje beztroski, kłamliwy świat szkoły według wizji TVP. Nie róbmy z poważnych spraw reklam przypominających te o bieli rzeczy wypranych w extra proszku. To niepoważne i bardzo nieodpowiedzialne!”.

W polskiej szkole nie ma też tylu umywalek, a i uczniowie to nie maszynki. Korzystają z chusteczek tylko jeśli je mają, cały czas przebywają blisko siebie, biegają, wpadają na siebie, więc wiara w to, że uda się je zdyscyplinować, by zachowywali się tak jak na tym instruktażowym filmiku, jest zdecydowanie na wyrost.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jeden z internautów przypomina autorom spotu zdjęcia szkół z podwójnymi rocznikami oraz przeciskającymi się uczniami i proponuje, „…Tam zrealizujcie ten spot w dniu 2 września!! Życzę powodzenia”.

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments