Spotkanie homofoba i obrońcy życia poczętego z licealistami odbyło się bez zgody rodziców

Spotkanie homofoba i obrońcy życia poczętego z licealistami odbyło się bez zgody rodziców

Dyrektor XLIV liceum w Krakowie zaprosił uczniów na spotkanie ze znanym działaczem antyaborcyjnym, Bawerą Aondo-Akaa. Jakoś zapomniał on, że zgodnie z rozporządzeniem MEN, który tak bardzo dba o morale uczniów, powinien najpierw uzyskać zgodę rodziców na udział ich dzieci w tym wydarzeniu.

Bawera Aondo-Akaa to polityk partii Prawica Rzeczpospolitej, działacz społeczny, doktor teologii, obrońca życia poczętego, porównujący aborcję z Holocaustem, a homoseksualizm to dla niego choroba.

 

Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, że „ciąża nigdy nie zagraża życiu matki, więc tłumaczenie aborcji taką sytuacją jest bezpodstawne. Usprawiedliwieniem do jej usunięcia nie jest też gwałt”, że homoseksualizm da się leczyć, że feministki manipulują. Podczas pierwszej prelekcji pan Aondo – Akaa puścił też filmik o aborcji, ale nawet dla pana dyrektora Graniczki był on zbyt drastyczny, więc na kolejnych spotkaniach już od niego nie wracano.

Relację z tych spotkań można obejrzeć na Facebooku, na stronie prelegenta.

Rodzice licealistów byli oburzeni. „Młodzież została zabrana na prelekcje z lekcji, zamiast się uczyć, słuchała tych opowieści. Nikt nas nie informował, że tak będzie, i nie pytał, czy wyrażamy zgodę, by nasze dzieci w czymś takim uczestniczyły. To nie jest prywatna szkoła pana dyrektora. To jest szkoła samorządowa i pan dyrektor nie może w niej robić, co mu się żywnie podoba” i posypały się skargi. Rodzice pisali, że nie życzą sobie takich spotkań w szkole i dyrektor nawet nie raczył zapytać ich o zdanie.

 

Dyrektor Graniczka broni się, mówiąc, że prelekcje nie miały nikogo urazić. Liczył na to, że pokazując tak skrajną postawę antyaborcyjną i homofobiczną zapoczątkuje w szkole „szeroką dyskusję”.

Jednocześnie zapytany przez dziennikarzy Wyborczej, czy „zamierza pan zaprosić teraz do szkoły parę homoseksualną i kobietę, która dokonała aborcji, by pokazać drugą stronę”, nie widzi takiej potrzeby.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Skargi dotarły również do kurator Barbary Nowak. Wprawdzie wysłała ona ponoć kontrolę , by wyjaśnić sprawę, ale tylko naiwny może wierzyć, że coś ona przyniesie. Pani kurator pozostaje w przyjaźni z dyrektorem liceum, a jej poglądy są, jakie są, więc wiadomo, po czyjej stanie stronie.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JantarKundziaZbyszekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Jak rodzice będą pisiorom podskakiwać, to odetnie się ich dzieciom drogę do dalszej edukacji. Co, że przesadzam ? No nie wiem. Staje się jasne, że celem ferajny jest całkowite ubezwłasnowolnienie społeczeństwa …
Nie widzę już żadnych szans na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Podziękujmy serdecznie naszym sąsiadom i rodzinom ( tak ) za upadek państwa…i za to, że prymitywne osobniki u steru mogą nam rechotać prosto w twarz.

Jantar
Jantar

Moim zdaniem nie przesadzasz. Młodym dziewczynom na pewno będą utrudniać przyjęcie na studia i karierę w pracy, bo jak powiedział Czarnek, „kobieta została stworzona do rodzenia i niska demografia jest spowodowana tym, że kobiety nie robią tego, do czego zostały stworzone, bo pierwsze dziecko rodzą w wieku ok. 30-u lat, zamiast w wieku 20-u lat”. A wystarczy, że Czarnek jako minister edukacji odpowiedzialny także za uniwersytety wprowadzi egzaminy i limity miejsc na wszystkie kierunki oraz odpowiednie regulaminy, że mężczyźni mają pierwszeństwo. I już żadna kobieta nie zostanie studentką. Niemożliwe? Ależ możliwe. Bez studiów młode kobiety pracy także nie dostaną, jeśli… Czytaj więcej »

Zbyszek
Zbyszek

No cóż, ten prelegent nie Jest chyba zbyt bystry w tym włażeniu w de prawicowców. Dla wielu jego parteigenosse kolor jego skóry świadczyć o chorobie i pewnie taki np Czarnek pokazał by mu jego miejsce w hierarchii.

Kundzia
Kundzia

Nowak -jaki kurator taki prelegent

Jantar
Jantar

„Pani kurator pozostaje w przyjaźni z dyrektorem liceum, a jej poglądy są, jakie są”

W tej sytuacji to nawet by mnie nie zdziwiło, gdyby całą tą prelekcję kurator z dyrektorem uzgodnili prywatnie. Także i to, że w przypadku skarg rodziców kuratorka będzie kryła dupę dyrektorowi, żeby był bezkarny.