Spotkanie Kaczyński – Ziobro. „Słowa Terleckiego po nas spływają” – skomentował Michał Woś

Koniec dyskusji o wcześniejszych wyborach

Do spotkania doszło w poniedziałek – poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś z Solidarnej Polski. „Mieliśmy do czynienia z przesileniem. Na pewno na tym spotkaniu wiele rzeczy zostało wyjaśnionych” – podsumował. Wiceminister odniósł się także do komentarza Ryszarda Terleckiego po głosowaniu SP wraz z opozycją: „pokazali nam figę, przyjmujemy to do wiadomości, będziemy działać konsekwentnie….Damy po łapkach”.

 

Rozmowy, które toczą się na szczycie od jakiegoś czasu dotyczą tak naprawdę istnienia Zjednoczonej Prawicy. Konflikt pomiędzy PiS a SP narastał, zwłaszcza od czasu odwołania wiceministra Janusza Kowalskiego i czwartkowego głosowania Solidarnej Polski wraz z opozycją.

Michał Woś ocenia spotkanie jako sensowne i pełne wzajemnego zrozumienia. Rozmowy były „konstruktywne”. „Panowie prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych. To, o co walczymy, o suwerenność Polski, o to, żeby decyzje były podejmowane w Warszawie, a nie Brukseli czy w Berlinie”.

 

Sporo słów poświęcono krytyce premiera Morawieckiego: „mówimy otwarcie o błędach, jakie np. pan premier popełnił na unijnym szczycie. Decyzje, które podjął premier Morawiecki prowadzą nas na szczyty Gór Świętokrzyskich, a nie na szczyty Tatr…Od początku mówiliśmy, że premierem powinien być Jarosław Kaczyński”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wiele spraw zostało wyjaśnionych – podsumowuje wiceminister – wiele jeszcze wymaga wyjaśnienia, a rozmowy będą kontynuowane. Czy to oznacza, że panowie jednak się nie dogadali?

/ep/

Źródło: gazeta.pl, wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
3 marca 2021 02:29

Tak po prawdzie, jeśli ktoś ma jakieś pretensje do dziadersów, to niech posłucha tych 40 – latków.
Ręce opadają.