Sprawa Giertycha: wszyscy podejrzani wypuszczeni na wolność przez sąd

Wychwalał zabójcę Adamowicza i groził Tuskowi. Zapadł wyrok w sprawie

W czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 12 osób podejrzanych o rzekome wyprowadzenie 92 milionów zł ze spółki deweloperskiej. Wśród zatrzymanych znaleźli się Roman Giertych i Ryszard Krauze.

 

Prokuratura zdecydowała o areszcie dla drugiego z wymienionych wyżej mężczyzn. Sąd nakazał jednak wypuścić go i pozostałych podejrzanych: „Potwierdzam, że sąd nie uwzględnił wniosków o aresztowanie podejrzanych. Wszyscy wychodzą na wolność. Mój klient cieszy się, że może wrócić do domu i się wyspać” – przekazał dziennikarzom obrońca Ryszarda Krauzego.

Mecenas dodał też, że według sądu, dowody zebrane przez prokuraturę nie wskazują na popełnienie przestępstwa przez podejrzanych. Podejrzany przedsiębiorca opuścił więc mury aresztu jeszcze w sobotę wieczorem.

 

Pomylono przychód ze stratą. Przyniosłem Polnordowi trzy razy bardzo dużo pieniędzy, możliwości zarobienia. A prokurator nie odczytał tego właściwie i pomyślał, że może coś uszczupliłem. Teraz się okazało, że sąd zrozumiał, no i w związku z tym jestem wolny” – wytłumaczył mediom Ryszard Krauze.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Do sytuacji odniósł się też na Twitterze mecenas Roman Giertych: „Kochani! Jest jeszcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuje wszystkim za słowa dobre. Cieszę się, że już dziś sąd w Poznaniu ocenił zarzut, który mam razem z Sebastianem i Piotrkiem i uznał, że jest nawet nieuprawdopodobniony! I ich wypuścił! Jest Sąd w Poznaniu!!!” – napisał mężczyzna.

Szef prokuratury, Jacek Motawski, odmówił odpowiedzi na niewygodne pytania. Wspomniany śledczy i – bezpośrednio prowadzący sprawę – Marcin Jędruszczak awansowali dzięki „dobrej zmianie”. Tak przynajmniej twierdzi „Wyborcza”.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekJacek DolińskiSalSophia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sophia
Sophia

Bardzo sie ciesze ze sa na wolnosci, teraz musza wystapic o odszkodowanie nie od panstwa tylko z kieszeni tych co ich wsadzili.

Sal
Sal

„Prokuratura zdecydowała o areszcie dla drugiego z wymienionych wyżej mężczyzn” – zdecydowała? to co w takim razie zrobił sąd?

Marek
Marek

A co ma robić sąd? Nie po to wprowadza się faszyzm by jakiś „sąd”, „prawa człowieka”, „demokracja”, „wolność” czy inne lewackie wymysły przeszkadzały dyktatorowi (hail prezes) w robieniu tego co chce. Sądy pacyfikują od dawna. Co zrobił sąd trzeba było pytać (i walczyć) gdy można było to zmienić, a to był początek 2016stego. Po to nam była ta „praworządność”, ” niezawisłość”, „trójpodział” i inne lewackie ideologie o które mało kto chciał walczyć, a nikt skutecznie. Teraz sędzia robi co każde wódz (hail prezes) bo inaczej oberwie po pensji, pozbawią go immunitetu i wyciągnął, że 30 ,lat temu ukradł z domu… Czytaj więcej »

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Do rozpatrzenia wniosku o areszt ziobrokratura wybrała sędzię starającą się o awans do sądu okręgowego, bo myśleli, że to ją skorumpuje i że swoim postanowieniem przyklepie bezprawie. A tu zonk!
Pani sędzio, na razie o awansie może pani zapomnieć. Ale tylko do upadku PiSokracji.
Obawiam się, że do rozpatrzenia zażalenia prokuratury osławiony ministerialny system informatyczny do losowego przydziału sędziów do spraw „wylosuje” dobrozmienionego sędziego.